Darmowa dostawa od 50,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310

Bateria trójdrożna — co to właściwie jest?

2023-06-27
Bateria trójdrożna — co to właściwie jest?

Sama nazwa przybliża nas do rozwikłania zagadki, czym jest kran trójdrożny.

Bateria kuchenna trójdrożna to alternatywna nazwa baterii zlewozmywakowej, która jest połączeniem klasycznej wylewki oraz baterii filtrowanej wody. Rozwiązanie to pozwala uniknąć montażu dodatkowego kranu, który jest niezbędny do dystrybucji wody pochodzącej z pozdlewowych systemów filtrowania. Takie rozwiązanie zazwyczaj jest mniej inwazyjne oraz najzwyczajniej prezentuje się o wiele lepiej.
Decydując się na montaż podzlewowego systemu filtrowania wody, musimy mieć świadomość, że należy liczyć się z pewnymi kompromisami.

Wybierając podzlewowy system filtrowania wody, otrzymujemy wysoką jakość filtrowanej wody, zastosowanie różnych wkładów filtrujących przekłada się na wysoki stopień filtracji oraz końcowo mineralizacji wody, taka jakość jest niemożliwa do uzyskania podczas korzystania z klasycznych dzbanków filtrujących. 
Podzlewowe systemy filtrowania wyposażone są w zbiornik wody filtrowanej, który jest stale uzupełniany. Wystarczy, że odkręcisz kranik i w każdej chwili możesz delektować się krystalicznie czystą wodą, bez czekania na dodatkową filtrację. Ostatecznie taki system filtrowania wody jest też tańszy oraz ekologiczny.
Filtry wystarczają na dłuższy okres a fakt, że nie potrzebujesz jednorazowych butelek, sprawia, że pomagasz walczyć z ilością generowanych plastikowych odpadów. Nic więc dziwnego, że systemy odwróconej osmozy cieszą się dużym zainteresowaniem oraz są często wybierane jako główne systemy kuchennej filtracji wody.

Niestety, aby cieszyć się przefiltrowaną wodą, należy zamontować dodatkowy kran dedykowany dystrybucji tej wody. Zazwyczaj taki kranik montuje się w przygotowanym już przez producenta zlewu dodatkowym otworze. Co w przypadku gdy dodatkowy kran nie może zostać zamontowany, gdyż taki otwór jest już zajęty lub producent po prostu nie przystosował zlewu do montażu dodatkowego kranu?

W takich sytuacjach istnieją trzy rozwiązania zaistniałego problemu:

  1. Wymiana całego zlewozmywaka — operacja ta może okazać się kosztowana i mocno inwazyjna.
  2. Wycięcie nowego miejsca na kranik wody filtrowanej — oczywiście nie każdy zlewozmywak nadaje się do takiej modyfikacji. Nie każdy zdecyduje się na takie rozwiązanie ze względów estetycznych.
  3. Wymiana obecnej wylewki baterii kuchennej na trójdrożny kran. Taka operacja będzie idealnym rozwiązaniem problemów z brakiem możliwości ingerencji w konstrukcję zlewozmywaka lub niechęci do posiadania dwóch oddzielnych wylewek wody.

Decydując się więc na punt trzeci, otrzymujemy estetyczne i komfortowe rozwiązanie problemu, który mógłby odwieźć nas od idei zamontowania systemu podzlewowego filtrowania wody.

Wymiana baterii kuchennej nie należy do najtrudniejszych zadań oraz nie wymaga dużego nakładu pracy. Decydując się na montaż trójdrożnej baterii zlewozmywakowej, zachowujemy możliwość korzystania z systemu wody sieciowej oraz otrzymujemy dostęp do wody filtrowanej. Woda filtrowana dystrybuowana jest osobnym obwodem. Dzięki takiemu systemowi mamy pewność, że nie dostaną się do niej żadne zanieczyszczenia, których pozbyliśmy się na etapie filtracji.

 

Schemat podłączenia baterii trójdrożnej

Zasada działania baterii trójdrożnej opiera się na dwóch osobnych obwodach:

  • mieszacz wody ciepłej i zimnej — po prawej stronie
  • podłączenie do wody filtrowanej — lewa strona

 

Nowoczesna bateria kuchenna — obrotowa, wyciągana wylewka!

Dostępne na rynku baterie trójdrożne są nie tylko idealnym rozwiązaniem dedykowanym podzlewowym systemom filtracji wody. Dostępne w naszym sklepie baterie kuchenne Blue Water charakteryzują się różnorodnym designem oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami.
Wylewki baterii dostępne są w różnym kształcie, kolorze oraz sposobie wykończenia. Firma Blue Water w swoich bateriach kuchennych dla zwiększenia wygody użytkowania stosuje funkcję wyciąganej wylewki lub możliwości obrotu o 360°. Możliwość wyciągnięcia wylewki podczas zmywania lub napełniania naczyń jest wygodnym rozwiązaniem, które ułatwia często problematyczne sytuacje.
Zastosowane najwyżej jakości perlatory NEOPERL pozwalają oszczędzić wodę, a napowietrzony strumień nie rozpryskuje się w kontakcie z dłonią. Strumień wody dzięki odpowiedniemu napowietrzeniu jest optycznie większy, a w rzeczywistości pobiera mniejszą ilość wody.

 

 

Bateria trójdrożna Blue Water spieniacz wody

 

 

Bateria filtrująca czterodrożna — czy istnieje coś takiego?

Oczywiście, na rynku można trafić również na czterodrożne baterie filtrujące, zasada działania takiej baterii jest niemal identyczna, jak w przypadku trójdrożnej kuchennej baterii. Dodatkowym udogodnieniem, które oferują baterie czterodrożne, jest możliwość podłączenia wylewki do wody zmineralizowanej. Należy pamiętać, że dla takiej baterii kuchennej dedykowane są również odpowiednie systemy filtrujące, które pozwolą uzyskać wodę z różnych etapów filtracji. Rozwiązanie to jest proponowane najbardziej wymagającym odbiorcom, którym zależy na uzyskaniu wody pochodzącej z różnych etapów filtracji.

 

Bateria kuchenna Blue Water wyciągana wylewka

 

Baterie zlewozmywakowe trójdrożne lub czterodrożne to nie tylko rozwiązanie dedykowane dla użytkowników podzlewowych systemów filtrujących. Wylewki te to przede wszystkim designerskie oraz w pełni funkcjonalne baterie kuchenne, które wyposażone są w systemy ułatwiające oraz podnoszące komfort użytkowania.

Zastosowanie dwóch oddzielnych systemów dystrybucji wody sprawia, że nie należy obawiać się o jakość filtrowanej wody. W razie potrzeby wystarczy odkręcić kurek odpowiadający dystrybucji wody sieciowej, aby skorzystać ze źródła wody, która dostępna była w klasycznej baterii kuchennej. Różnorodność wykończenia oraz stylu pozwoli dobrać baterię kuchenną odpowiadającą potrzebom, oraz oczekiwaniom.

Sprawdź już teraz dostępne modele trójdrożnych baterii kuchennych!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Blue Water Sora Czarna Bateria kuchenna trójdrożna

Blue Water Sora Czarna Bateria kuchenna trójdrożna

Cena regularna: 1 190,00 zł brutto1 160,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 160,00 zł
Blue Water Sora Złota Bateria kuchenna trójdrożna

Blue Water Sora Złota Bateria kuchenna trójdrożna

Cena regularna: 1 300,00 zł brutto1 160,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 160,00 zł
Blue Water Sora Antyczny Mosiądz Bateria kuchenna trójdrożna

Blue Water Sora Antyczny Mosiądz Bateria kuchenna trójdrożna

Cena regularna: 1 300,00 zł brutto1 160,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 160,00 zł
Blue Water Apala Grafit Bateria kuchenna trójdrożna z wyciąganą wylewką

Blue Water Apala Grafit Bateria kuchenna trójdrożna z wyciąganą wylewką

Cena regularna: 1 990,00 zł brutto1 970,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 970,00 zł
Blue Water Cyrus Czarny mat Bateria kuchenna trójdrożna z wyciąganą wylewką

Blue Water Cyrus Czarny mat Bateria kuchenna trójdrożna z wyciąganą wylewką

Cena regularna: 1 990,00 zł brutto1 970,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 970,00 zł
pixel