Darmowa dostawa od 50,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310

Blog

Top 5 noworocznych postanowień!
Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas obiera nowe cele do zrealizowania. Nic dziwnego - to świetna data na symboliczny nowy start! Jakie postanowienia noworoczne są najczęściej wybierane? Czy wśród nich znajdują się też Twoje cele na nadchodzący nowy rok?
Czytaj więcej
Demineralizacja wody – jak wygląda?
Woda demineralizowana to taka, z której usunięto rozpuszczone w niej sole i inne składniki mineralne. Jej stosowanie jest istotne z punktu widzenia zachowania dobrego stanu różnych urządzeń. Osadzający się w ich wnętrzu kamień kotłowy mógłby je uszkodzić. Skąd wziąć wodę demineralizowaną w gospodarstwie domowym?
Czytaj więcej
Zawór zwrotny do wody – parametry
Zawory zwrotne są ważnym elementem każdej instalacji, w której wykorzystuje się substancje pod ciśnieniem. Stosuje się je również w systemach wodnych. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie przepływu medium roboczego tylko w jednym kierunku i blokada jego przepływu w kierunku przeciwnym. Sprawdź, jak działają takie elementy i jakimi parametrami kierować się podczas ich wyboru.
 
Czytaj więcej
Butelka z filtrem czy dzbanek filtrujący?
Chcesz zadbać o czystość wody, którą spożywasz i szukasz tanich, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań? Dobrym pomysłem może być kupienie butelki z filtrem lub dzbanka filtrującego. Takie akcesoria nie kosztują dużo i mają wiele zastosowań. Sprawdź, jak działają i na które z nich warto się zdecydować.
Czytaj więcej
Tabletki do uzdatniania wody pitnej
Uzdatnianie wody często jest konieczne, by stała się bezpieczna dla tych, którzy ją spożywają. Chodzi także o zmianę jej parametrów, które mogą szkodzić domowej instalacji. Może to być na przykład wysokie stężenie soli mineralnych, które osadzają się w rurach i urządzeniach grzewczych. Do zmiany właściwości wody używa się różnych metod. Są to różne modele filtrów, stacje uzdatniania, ale i tabletki. Dowiedz się więcej na ich temat.
Czytaj więcej
Badanie wody ze studni — jak przeprowadzić?
Jeśli planujesz korzystanie z własnego ujęcia, przebadanie wody i obecności w niej szkodliwych substancji jest konieczne. Dzięki badaniu zyskasz pewność, że potrawy i napoje, które przygotujesz, używając wody z przydomowej studni, są bezpieczne dla Twojego zdrowia. Badanie jakości warto zlecić również wtedy, gdy jej smak, kolor lub zapach budzą Twoje wątpliwości. Sprawdź, gdzie zbadać wodę ze studni i ile kosztuje badanie. 
Czytaj więcej
Woda alkaliczna – właściwości
Ostatnio wiele mówi się na temat korzyści płynących ze spożywania wody alkalicznej. Producenci takich napojów przedstawiają je jako remedium na wiele schorzeń oraz podkreślają, jak istotne jest zwracanie uwagi na wskaźnik pH tego, co pije się na co dzień. Czy rzeczywiście woda alkaliczna jest zdrowa? Czym dokładnie są tego typu produkty i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Czytaj więcej
pixel