Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

Kategorie

Szukaj w blogu


Opublikowano: 2018-09-28 10:02:32 Kategorie: Filtry kuchenne - wszystko co powinieneś wiedzieć

Co oznacza obejście wody w przypadku głowic filtrów wody Brita?

Dla osób, które nie znają sytemu związanego z ustawianiem obejść wody na głowicach wody chcielibyśmy trochę przybliżyć ten temat. Generalnie jest to temat bardzo prosty.

W przypadku części głowic różnych producentów można wybrać głowice, które będą oznaczone 0%, 30% czy też 0%-70%.
Co to oznacza?

Procent, który podawany jest przy obejściu w głowicy oznacza nic innego jak to ile procent wody nieprzefiltrowanej będzie "mieszane" z woda przefiltrowaną. Czyli np. przy wartości 30% efektem przefiltorwania 100 litrów wody będzie 70 litrów wody która przeszła przez wkład filtracyjny do 30 litrów wody nie przefiltrowanej.

Do czego stosuje się ustawienia związane z obejściem i mieszaniem wody filtrowanej z nie przefiltrowaną. 

Większości osób wydaje się, że jak stosowany jest filtr wody, to po to, żeby cała woda, która do niego wpływa była filtrowana. Nie ma więc sensu używania obejść, które mieszają w efekcie wodę przefiltrowaną z nie przefiltrowaną. Nic bardziej mylnego. W wielu przypadkach rzeczywiscie cała woda powinna być przefiltowana, ale jak weźmieny sobie np. filtr wody, który będzie służył do zmiękczania wody jeżeli przepuścimy przez niego wodę, to na wyjściu uzyskamy wartość 0 0d (zero stopni niemieckich). Dla przygotowania dobrej kawy, taka woda wcale nie będzie tą idealną. Dlatego w tym przypadku warto byłoby ustawić tak obejście, żeby na wyjściu filtra woda miała niewielką twardość typu 2-4 0d.
Obejście 0% będziemy natomiast stosowali do filtracji mechanicznej, w przypadku filtrów węglowych, których zadaniem jest uszlachetnienie wody itp. 

Mam nadzieję, że tym przykładem przybliżyliśmy choć trochę ideę jaka przyświecała przy projetowaniu głowic umożliwiających ustawienie tzw. obejścia.

Podziel się zawartością

Dodaj komentarz

 (z http://)

prostozkranu