Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

Filtry

Filtry

Kategorie

Szukaj w blogu

Opublikowano: 2016-12-06 00:00:00 Kategorie: Filtry kuchenne - wszystko co powinieneś wiedzieć

Jaki filtr najlepiej zamontować w kuchni?

Odpowiedź na pytanie zdane w tytule tego artykułu jest bardzo obszerna i tak naprawdę można byłoby ja skrócić do: "To zależy". No i rzeczywiście "zależy" i to od wielu elementów. Powinniśmy więc wymienić od jakich elementów "zależy" wybór filtra wody do kuchni, a następnie postaramy się omówić szerzej możliwości wyboru. 

Cechy, które należy brać pod uwagę przy wyborze filtra do kuchni to:

  1. Dokładność filtracji
  2. Łatwość obsługi
  3. Wygląd
  4. Budżet i koszty stałego utrzymania.

Biorąc pod uwagę tylko punkt pierwszy odpowiedź jest wyjątkowo prosta. Filtrami wody, które najdokładniej oczyszczają wodę są systemy odwróconej osmozy. Ich dokładność filtracji to nawet 0,0001 mikrona czyli praktycznie jest to wielkość cząsteczki wody. Kolejnym produktem na liście biorąc pod uwagę dokładność filtracji byłby filtry podzlewowe wyposażone w membrany kapilarne. Ich dokładność wystarcza na zabezpiecznie wody przed dużą ilością bakterii i wirusów. Nie są tak dokładne jak membrany osmotyczne, ale zajmują zdecydowanie drugie miejsce z wynikiem dokładności filtracji 0,03 mikrona. Ostatnim rozwiązaniem w tej kategorii powinniśmy wymienić zestawy podzlewowe bardziej zaawansowane posiadające dokładności filtracji ok. 1 mikrona. 

Sytuacja zupełnie się odwraca w przypadku kryterium jakim jest

Podziel się zawartością

Musisz się zarejestrować

Kliknij tutaj aby się zarejestrować

Dodaj komentarz

prostozkranu