Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

Szukaj w blogu


Opublikowano: 2019-11-15 16:23:00 Kategorie: Ciekawe informacje o wodzie

Nie wyrzucaj, napełniaj ponownie

Powszechnie wiadomym jest fakt, że bez wody nie przetrwamy. Woda pokrywa 70% powierzchni naszej planety, a ciało ludzkie składa się z 50-70% wody. Picie odpowiedniej ilości wody jest podstawą zdrowego funkcjonowania organizmu. To dzięki niej dochodzi do rozpuszczania witamin, węglowodanów i protein. Zachodzą również reakcje enzymatyczne, niezbędne do życia składniki odżywcze przenikają do komórek, a toksyny są usuwane.

Niestety skutkiem ubocznym dbania o nasze ciało i kondycje są tony zużytych plastikowych butelek, które wyrzucamy każdego dnia. Niektóre z nich rozkładają się nawet do 400 lat! W pierwszej kolejności rozkładają się na mikro cząsteczki, które wcześniej czy później trafiają do naszego układu pokarmowego.

Bezmyślne używanie tworzyw sztucznych i nieodpowiedzialne gospodarowanie plastikowymi odpadami fatalnie odbija się na ekosystemie naszej planety. Tony plastiku po prostu zaczynają nas zalewać. Jako świadomi konsumenci powinniśmy zadbać o dobro Ziemi i już dziś aktywnie włączyć się w jej ochronę. Najprościej zacząć od ograniczania zużycia plastiku w codziennym życiu.

Zacznijmy ratować naszą planetę od zmiany codziennych przyzwyczajeń. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach jednorazowych, pijmy wodę filtrowaną. Alternatywnym rozwiązaniem jest tutaj zaopatrzenie się w butelki filtrujące np. firmy Brita https://prostozkranu.pl/butelki-filtrujace/933-brita-fillgo-vital-butelka-filtrujaca-limonka-4006387061562.html. Butelki te wyposażone są w filtry wyprodukowane w technologii MicroDisc, które filtrują wodę w podczas picia. Filtry zmniejszają zawartość chloru i sprawiają, że woda ma doskonały smak. MicroDisc nie zawierąją bisfenolu A (BPA; według norm TÜV). Są one wykonane z naturalnego sprasowanego węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych. https://prostozkranu.pl/filtry-do-butelek-i-bidonow/941-brita-microdisc-3-wklady-do-butelek-filtrujacych-brita-4006387046040.html

Podziel się zawartością

Dodaj komentarz

 (z http://)

prostozkranu