Co to jest wkład uzdatniający i bakteriostatyczny FCCBKDF?

Wkład FCCBKDF jest to wkład posiadający 2 typy złoża dzięki czemu posiada podwójne właściwości. Węgiel aktywowany z łupin orzecha kokosowego oraz złoże KDF. Zadaniem węgla aktywnego jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne oraz usuwa badź redukuję metale ciężkie.

Budowa i działanie wkładu FCCBKDF marki Aquafilter.


Filtr do wody Aquafilter FCCBKDF jest wykonany tworzywa sztucznego. Jego cylindryczny kształt stanowi obudowę dla dwóch typów złoża oraz wymusza przepływ wody przez całą jego powierzchnie. Złoża zabezpieczone są dodatkowo przed wydostaniem się z filtra poprzez zamontowanie gąbek filtracyjnych znajdujących się zarówno na wejściu jak i wyjściu wody. Zanieczyszczona woda natrafia najpierw na złoże KDF (Kinetic Degradation Fluxion). Jego głównym zadaniem jest usunięcie z wody bakterii oraz wytworzenie środowiska nieprzyjaznego ich rozwojowi. Woda następnie trafia na węgiel aktywowany z łupin orzecha kokosowego gdzie zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Wkład ten, dzięki swoim właściwościom, świetnie nadaję się również to systemów filtracyjnych podblatowych oraz do typowych filtrów odwróconej osmozy.

 
Poniżej przedstawiliśmy schemat działania filtra korpusowego typu FCCBKDF:

schemat filtracji fccbkdf węgiel kdf

W ramach serii wkładów do wody marki Aquafilter typu FCCBKDF możemy wyróżnić wkłady o różnym zastosowaniu:

  • FCCBKDF - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do standardowych korpusów 10"
  • FCCBKDF20BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 20"
  • FCCBKDF-STO - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny z wbudowanym filtrem mechanicznym 5 mikron do standardowych korpusów 
  • FCCBKDF10BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 10"
  • FCCBKDF5 - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do standardowych korpusów 5"
  • FCCBKDF3-QM-AQM - Filtr lodówkowy na przyłącze 1/4" wyposażony w złoże KDF, węgiel aktywny, złoże odżelaziające.Co oczyszcza FCCBKDF wkład uzdatniający i bakteriostatyczny?


Zadaniem tego wkładu jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń chemicznych, organicznych oraz usunięcie bakterii i wytworzenie środowiska niesprzyjającego dla ich rozwoju. Złoże KDF jest to granulat wysoko oczyszczonej miedzi oraz cynku. Oczyszczanie następuję w wyniku reakcji utleniania/redukcji inaczej nazywanej redoks. Złoże KDF poza właściwościami bakteriostatycznymi, redukuję występujące w wodzie chlor, magnez, ołów, rtęć, siarkowodory, węglany wapnia, bakterie, algi oraz grzyby. Następne jego właściwości wynikają z węgla aktywnego. Węgiel odpowiada za oczyszczenie wody z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami chemicznymi wody jak chlor oraz jego pochodne i organicznymi jak np. niektóre pestycydy. Poniżej przedstawiamy parametry podawane przez producenta dotyczące skuteczności filtracji w przypadku całej serii filtrów FCCBKDF marki Aquafilter:


Poziom skuteczności usuwania metali ciężkich przez filtra FCCBKDF marki Aquafilter

Jak często należy wymieniać wkłady piankowe FCCBKDF?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 8 000 litrów wody lub 3-6 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność ta może być krótsza. Z naszego doświadczenia wiemy też, że filtrów z węglem aktywnym nie powinno się stosować dużo dłużej niż 6 miesięcy. Cykliczna wymiana wkładów zgodnie z zaleceniami to konieczność w przypadku użytkowania filtrów wody.