Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej
1 Osmoza akwarystyczna - RO5

Osmoza akwarystyczna - RO5

RO5-Akwarium
Dostępność: W magazynie.
Czas dostawy: 24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobisty gratis
Zakupy powyżej 299 zł gratis
Paczkomat 13 zł
Kurier 15 zł

249,00 zł

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 418 00 11 lub 512 290 310

Darmowa dostawa od 299 zł
Bezproblemowy zwrot do 14 dni
Gwarancja najniższej ceny
Gwarantujemy najniższa cenę na produkty oznaczone tym symbolem. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej, zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.
Do 14:00 wysyłka tego samego dnia
certyfikat PZH.png
wyprodukowano w Polsce.png
krystalicznie czysta woda.png
woda bez chloru.png
woda bez kamienia.png
woda bez zelaza.png
wysoka jakosc materialow.png

W magazynie.

Osmoza akwarystyczna w wersji rozbudowanej, 5 stopniowa. Produkt marki Aquafilter o wysokiej jakości produkcji. Produkt Polski.

Osmoza akwarystyczna Aquafilter 5 stopniowa na filtrach liniowych

Akwarystyczne systemy odwróconej osmozy są najtańszym sposobem na pozyskiwanie wody o czystości nieosiągalnej dla wody z kranu. Uzdatnienie wody metodą odwróconej ozmosy eliminuje z niej azotyny i azotany, metale ciążkie, wapń, żelazo i mangan oraz wiele innych zanieczyszczeń.

Woda z filtra odwróconej osmozy jest wodą miekką. W stosunku do wody wejściowej ma obniżony odczyn pH o 1-2 stopnie. Zasolenie wody jest bardzo niskie i w praktyce nie przekracza 10 ppm. (podawane parametry sa parametrami przybliżonymi i zależą w dużym stopniu od jakości wody dostarczanej do układu z sieci).

Prezentowany zestaw to system odwróconej osmozy dla akwarystów ceniących sobie jakość. Produkt wyróżnia się jakością elementów składowych oraz znakomitą filtracją wody.

Główne cechy oferowanego filtra RO:

  • Podwójna prefiltracja sedymentacyjna (mechaniczna)
  • Podwójna prefiltracja węglowa (usuwanie chloru itp.)
  • Najwyższej jakości membrana Filmtec o wydajności 75 GPD (do 280 litrów na dobę)

Poliamidowe membrany stosowane w filtrach odwróconej osmozy nie są odporne na chlor. Z uwagi na ten fakt, przed membraną osmotyczną powinno montować się prefiltr (wkład)  węglowy (z węglem aktywowanym),który usuwa z wody chlor. W oferowanym przez nas filtrze RO (Reverse Osmosis-Odwrócona Osmoza

Wkłady z węglem aktywowanym działają skutecznie, jeżeli są zabezpieczone przed naniesionymi z wodą nierozpuszczonymi w niej zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi (piach, muł, szlam etc.).W filtrze zastosowano wysokiej jakości wkłady firmy UST-M o zdolności wychwytywania tego typu zanieczyszczeń do wielkości 5 mikronów. Gwarantuje to właściwą czystość wody dla pracy wkładów węglowych. Wkłady węglowe uwalniają poprodukcyjny pył podczas uruchamiania. Również w czasie filtrowania wody, niekiedy wydostają się z nich drobiny, które po przedostaniu się do obudowy membrany osmotycznej, mogą uszkodzić delikatną strukturę membrany. W  tym filtrze zastosowano końcową filtrację sedymentacyjną, gwarantującą zatrzymanie wypłukiwanego z wkładów węglowych pyłu i drobin. Dzięki temu, membrana osmotyczna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne a tym samym na utratę swoich zdolności separacji zanieczyszczeń.

Problem przerw w używaniu osmozy.

Membrany osmotyczne, bez względu na ich producenta, nie mogą wyschnąć. Sytuacja taka bardzo często przytrafia się akwarystom, którzy korzystają z filtra 1-2 razy w miesiącu, aby pobrać wodę do podmian w swoich zbiornikach. Nasz filtr można wyposażyć w dwa dodatkowe zaworki kulowe, umieszczone na odpływie wody do kanalizacji oraz na wyjściu wody czystej. Wraz z zaworem kulowym na przyłączu wody, umożliwia to zamknięcie układu filtra z wodą wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, filtr może być nie używany nawet przez miesiąc bez uszkodzenia membrany osmotycznej i wkładów filtrujących. Wkłady węglowe po wyschnięciu powinny być wymienione a wkłady sedymentacyjne w przypadku wyschnięcia mogą wewnątrz się odkształcić i nie filtrować wody z nominalną dokładnością. Wszystkie użyte w filtrze połączenia, wykonane są na oryginalnych szybkozłączach z dodatkowym zabezpieczeniem - spinkami blokującymi, dzięki czemu zminimalizowane jest prawdopodobieństwo ich rozłączenia się

Filtr dostarczamy jako kompletne urządzenie, gotowe do podpięcia do instalacji wodnej. W komplecie znajdują się elementy hydrauliczne, umożliwiające podłączenie do standardowych instalacji sanitarnych z gwintem ½ cala (standard pod zlewozmywakiem). Przyłącze ½ cala to standardowa średnica gwintu, używana w instalacjach podzlewozmywakowych oraz w wężach prysznicowych.

Na kompletny filtr składają się następujące elementy:

  • obudowa filtra
  • membrana osmotyczna 75 GPD
  • przyłącze do instalacji wodnej
  • zawór przyłącza wody
  • wężyk elastyczny(5 metrów
  • bejma odpływu wody do kanalizacji

Parametry techniczne

Dostępność produktu Produkt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynku Tak
Rodzaj połączenia 1 1/2 cala
Ciśnienie minimalne 2,8 Bar
Ciśnienie maksymalne 6 Bar
Minimalna temperatura wody 2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody 45 stopni Celsjusza
Sposób filtracji Ultrafiltracja
Dokładność filtracji 0,0001 mikrona
Wydajność litry/godzinę 10 litrów/godzinę
Żywotność w miesiącach (do) Wkłady - wymiana co 6 miesięcy
Ilość stopni filtracji 5 stopni
Pojemność zbiornika na wodę brak

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 10,50 zł przy płatności online oraz 15 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 80 zł, paleta 120 zł
- odbiór własny produktu w magazynie w Krakowie, ul. Fredry 2 - brak opłat 
- darmowa dostawa produktów na terenie Krakowa (przy zamówieniu za min. 99 zł) - brak opłat

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo zwrotu towaru. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty zakupu danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

Do tego produktu możesz potrzebować:

prostozkranu