B100-25 - opis filtra do wody


Uniwersalny wkład do dzbanków firmowych Aquaphor pasujący do modeli Time, OrionAmethystAgat oraz do dzbanków innych firm dostępnych na polskim rynku. Jego zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych, poprawia jej smak i zapach oraz zapewnia ochronę bakteriostatyczną. Zalecany do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l).

Działanie wkładu do dzbanku B100-25


B100-25 jest to wkład o wysokiej wydajności przeznaczony do wody o średnim poziomie twardości. Jego zadaniem jest zmiękczenie wody oraz oczyszczenie jej z zanieczyszczeń takich jak muł, rdza piasek czy szlam. Dodatkowo oczyszcza wodę z chloru oraz metali ciężkich jak żelazo, ołów, rtęć czy miedź. Dzięki technologii Aqualen czyli opatentowanego przez aquaphor włóknistego materiału sorpcyjnego ich wydajność oraz właściwości oczyszczające są na najwyższym poziomie.

Aqualen właściwości aquaphor 

Wkłady dzbankowe Aquaphor występują również w innych rozmiarach i o różnym przeznaczeniu

  • B100-5 - Wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 250mg/l)
  • B100-6 - Wkład dzbankowy do wody o dużym stopniu twardości (powyżej 250mg/l)
  • B100-15 - Uniwersalny wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l) pasuję również do dzbanków innych firm.
  • B100-25 - Uniwersalny wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l) pasuję również do dzbanków innych firm.
  • B25 (MG) - Uniwersalny wkład dzbankowy wzbogacający wodę o minerały magnezu, pasuję również do dzbanków innych firm.


Jak często należy wymieniać wkład B100-25


Producent obliczył żywotność wkładu na 200l lub 2 miesiące (w zależności od jakości wody) użytkowania przez 3-4 osobową rodzinę. Wkład B100-25 jest wyposażony w kalendarzyk przypominający o wymianie.