B25 (MG) MAXFOR - co to jest?


Uniwersalny wkład do dzbanków firmowych Aquaphor pasujący do modeli Time, OrionAmethystAgat oraz do dzbanków innych firm dostępnych na polskim rynku. Jego zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych, poprawia jej smak i zapach oraz zapewnia ochronę bakteriostatyczną. Zalecany do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l). Wkład B25 (MG) MAXFOR jest dodatkowo wyposażony w mineralizujące złoże, które wzbogaca wodę o magnez. 

Działanie wkładu do dzbanku B25 (MG) MAXFOR


B25 jest to wkład o wysokiej wydajności przeznaczony do wody o średnim poziomie twardości. Jego zadaniem jest zmiękczenie wody oraz oczyszczenie jej z zanieczyszczeń takich jak muł, rdza piasek czy szlam. Dodatkowo oczyszcza wodę z chloru oraz metali ciężkich jak żelazo, ołów, rtęć czy miedź. Wkład B25 (MG) Aquaphor posiada również złoże mineralizujące, którego zadaniem jest wzbogacenie wody o magnez. Dzięki technologii Aqualen czyli opatentowanego przez aquaphor włóknistego materiału sorpcyjnego ich wydajność oraz właściwości oczyszczające są na najwyższym poziomie.

Aqualen właściwości aquaphor 

Wkłady dzbankowe Aquaphor występują również w innych rozmiarach i o różnym przeznaczeniu

  • B100-5 - Wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 250mg/l)
  • B100-6 - Wkład dzbankowy do wody o dużym stopniu twardości (powyżej 250mg/l)
  • B100-15 - Uniwersalny wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l) pasuję również do dzbanków innych firm.
  • B100-25 - Uniwersalny wkład dzbankowy do wody o średnim poziomie twardości (do 200 mg/l) pasuję również do dzbanków innych firm.
  • B25 (MG) - Uniwersalny wkład dzbankowy wzbogacający wodę o minerały magnezu, pasuję również do dzbanków innych firm.


Dlaczego magnez jest istotny?

Zachowanie odpowiedniej ilości magnezu w organizmie jest bardzo istotne, przyczynia się on do wielu aspektów prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomaga w obniżeniu ciśnienia, wzmacnia naczynia krwionośne, wspomaga i stabilizuję układ nerwowy oraz reguluję napięcie i wspomaga regenerację mięśni. Typowymi objawami niedoboru magnezu są drgania powiek i mięśni, rozdrażnienie oraz przewlekłe zmęczenie.


Jak często należy wymieniać wkład B25 (MG) MAXFOR


Producent obliczył żywotność wkładu na 200l lub 2 miesiące (w zależności od jakości wody) użytkowania przez 3-4 osobową rodzinę. Wkład B25 (MG) MAXFOR jest wyposażony w kalendarzyk przypominający o wymianie.