Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

Wkład Aquaphor K5 (K1-P) polipropylenowy w korpusie

KP5
Dostępność: W magazynie.
Wysyłamy natychmiast
Czas dostawy:24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobistygratis
Zakupy powyżej 299 złgratis
Paczkomat płatność online13,00 zł
Paczkomat płatość przy odbiorze16,50 zł
Kurier płatność online 15,00 zł
Kurier płatność przy odbiorze 19,00 zł
Półpaleta/paleta 116,85 / 147,60 zł

36,90 zł

zamów jeszcze przez
a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 201 86 86 lub 512 290 310

Co to jest wkład mechaniczny / sedymentacyjny K5 (K1-P)?

Wkład filtracyjny mechaniczny / sedymentacyjny marki Aquaphor K5 (K1-P) wykonany został  z włókniny polipropylenowej szczelnie zamkniętej w obudowie. Powszechnie filtry do wody tego typu nazywane są filtrami piankowymi ze względu na podobieństwo struktury ich budowy do piany. Jest to filtr o dokładności 5 mikronów. Filtr wody K5 (K1-P) stosowany jest w oczyszczaniu wody z zabrudzeń mechanicznych takich jak: muł, piasek, rdza, oraz inne cząstki stałe, których wielkość przekracza 5 mikronów. Jego zadanie to często ochrona pozostałych, często droższych elementów systemu filtracyjnego przed uszkodzeniem lub skróceniem ich żywotności.

Budowa i działanie wkładu sedymentacyjnego K5 (K1-P) marki Aquaphor.


Filtr do wody Aquaphor K5 (K1-P) włoknina znajdująca się w środku wkładu ma kształt walca cylindrycznego i filtruje wodę od zewnątrz do wewnątrz swojej powierzchni. Jego gęstość rośnie w kierunku rdzenia filtra, dzięki czemu okres działania filtra wody K5 (K1-P) jest wydłużony do maksimum. Wykonany został z pianki poliuretanowej - 100% poliutyrenu. Wkłady filtrów do wody typu K5 (K1-P) są filtrami najnowszej generacji. W swojej strukturze zawierają mikropęcherzyki otwarto-komorowe dzięki czemu powierzchnia kontaktu z wodą jest bardzo duża i można ją przyrównać do powierzchni boiska piłkarskiego. Filtr do wody K5 (K1-P) jest stosowany w filtrach Aquaphor głównie w serii Kryształ oraz w filtrach odwróconej osmozy Morion. Jego zastosowanie w filtrach wydłuża działanie droższych wkładów węglowych oraz membrany osmotycznej. Dzięki technologii Click&Turn wymiana wkładów zajmuję kilka sekund i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi.
 
Poniżej przedstawiamy schemat wymiany wkładu Aquaphor z technologią Click&Turn:

aquaphor click&turn

W ramach serii wkładów do filtrów marki Aquaphor możemy wyróżnić wkłady o różnym przeznaczeniu:

  • K5 - Polipropylenowy 5 mikronowy filtr mechaniczny
  • K3 - Filtr z węglem aktywowanym
  • K2 - Wkład postfiltracyjny węglem aktywnym
  • KH (K4) - Wkład ze złożem jonowymiennym zmiękczającym wodę
  • K7B - Wkład węglowy z membraną kapilarną 
  • K7M - Wkład mineralizujący wodę


Co oczyszcza K5 wkład polipropylenowy do filtrów wody?


Zadaniem wkładów z pianek polipropylenowych jest oczyszczanie wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Ze względu na budowę z pianki poliuretanowej często nazywa się je piankowymi filtrami wody. Dzięki gęstości 5 mikronów filtr ten nie pozwoli na przedostanie się żadnych zanieczyszczeń typu mechanicznego takich jak: muł, piasek, żwir, rdza i pozostałych, których ziarna są większe od 5 mikronów. Włóknina polipropylenowa odporna jest na różnego rodzaju chemikalia. Dodatkowo redukuje proces namnażania się bakterii.

Co oznaczają wartości filtrów mechanicznych do wody podawane w mikronach?

Mikronami oznacza się dokładność filtracji mechanicznego filtra do wody. Ilość podawanych mikronów to nic innego jak wielkość szczeliny występująca we wkładzie filtracyjnym. Filtracja mechaniczna wody to proces identyczny jak przepuszczanie jakiejś substancji przez sito o określonej wielkości oczka. W przypadku filtrów do wody oczko w naszym sicie, to właśnie określenie dokładności filtracji. W przypadku filtrów do wody wartości te podawane są w mikronach. 1 mikron to 0,001 milimetra. Opisywany aktualnie filtr wody K5 oznacza, filtr piankowy o dokładności 5 mikronów. Czym większa wartość podawana w filtrach mechanicznych tym jego dokładność mniejsza. Przykładowo, filtr wody o dokładności 5 mikronów będzie przepuszczał wszystkie cząsteczki znajdujące się w wodzie, których wielkość będzie mniejsza niż 5 mikronów, a filtr 50 mikronowy będzie przepuszczał wszystkie cząsteczki, których wielkość będzie mniejsza niż 50 mikronów - przepuści więc o wiele więcej zanieczyszczeń niż filtr 5 mikronowy. Ponieważ w ramach filtracji w tym przypadku poruszamy się w wielkościach określanych w mikronach, tego typu filtrację wody nazywamy mikrofiltracją.  Jak często należy wymieniać wkłady piankowe K5?


Mechaniczne filtry do wody zbudowane z pianki poliuretanowej są filtrami o określonej pojemności/ chłonności. Przefiltrowane zanieczyszczenia pozostają wewnątrz w strukturze filtra, nie są wypłukiwane z wkładu, przez co filtr coraz bardziej, mówiąc obrazowo, zatyka się, a jego chłonność maleje. W zależności więc od rodzaju zanieczyszczeń oraz zastosowanych przed danym filtrem innych filtrów mechanicznych, jego żywotność będzie się zmieniała. Producent przewiduje, że żywotność wkładu typu K5 powinna wynosić ok. 4 000 litrów wody, a przy średnim w Polsce sposobie użytkowania filtrów powinno to wystarczyć na 4-6 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku wody bardzo zabrudzonej ta żywotność może być krótsza.

Parametry techniczne

Dostępność produktuProdukt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynkuTak
Rodzaj połączenia 1Click & Turn Aquaphor
Ciśnienie minimalne2 Bar
Ciśnienie maksymalne6 Bar
Minimalna temperatura wody2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody60 stopni Celsjusza
Sposób filtracjiMikrofiltracja
Dokładność filtracji5 mikronów
Żywotność w miesiącach (do)6
Rozmiar/typ wkładuGłowica ClikTurn Aquaphore
Rodzaj/przeznaczenie wkładusedymentacyjny/mechaniczny
Zestaw / pojedyńczy wkładPojedyńczy wkład
Ilość stopni filtracji1 stopień

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności przy odbiorze
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 13,00 zł przy płatności online oraz 16,50 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 116,85 zł, paleta 147,60 zł
- odbiór własny produktu w salonie sprzedaży w Krakowie, ul. Kościuszki 28/LU3 - brak opłat 

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty odbioru danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.
Jako Konsumenci, macie także Państwo prawo do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi w okresie dwóch lat od dania wydania towaru. 

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

prostozkranu