K3 - Wkład z węglem aktywnym  - co to jest?

Wkład węglowy stosowany jest najczęściej jako wstępne oczyszczanie wody. Zadaniem najwyższej jakości węgla aktywowanego ulepszonego dodatkowo włóknami Aqualen to usunięcie zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Dodatkowo dzięki włóknom Aqualen zastosowanym w bloku węglowym z wody usuwane są metale ciężkie. Ten filtr stosowany jest w urządzeniach Aquaphor z serii KryształDWM oraz w dystrybutorach wody. 

Budowa i działanie K3 wkład węglowy - Aquaphor

W środku obudowy z tworzywa sztucznego znajdują się blok węglowy z łupin orzecha kokosowego. Jego zadaniem jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Blok węglowy w filtrach aquaphor wzbogacony jest innowacyjną technologią Aqualen opatentowaną przez Aquaphor. Dzięki temu filtr radzi sobie z wodą o różnym poziomie zanieczyszczenia zachowując przy tym maksymalną żywotność. Dzięki zwiększonej zawartości jonowymiennego włókna Aqualen, wkład ten skutecznie usuwa z wody metale ciężkie. Ponadto filtr K3 jest zabezpieczony bezpiecznym srebrem DFS (Dynamic Fixation of Silver), które doskonale zwalcza drobnoustroje oraz wytwarza środowisko antybakteryjne. Wkład K3 Aquaphor wykonany jest w technologii Click&Turn co maksymalne upraszcza wymianę wkładu.


Poniżej przedstawiamy schemat wymiany wkładu Aquaphor z technologią Click&Turn:

aquaphor click&turn

  
Aquaphor - innowacyjne opatentowane technologieAquaphor ma na swoim koncie wiele opatatentowanych technologii dotyczących filtrów wody. W przypadku wkładu K3 zostały użyte specjalne zmodyfikowane włókna jonowymienne Aqualen wszczepione w węgiel aktywny. Dodatkowo w połączeniu z technologią DFS (Dynamic Fixation of Silver), która polega na wszczepieniu bezpiecznego antybakteryjnego srebra we wcześniej wspomniane włókna, otrzymujemy innowacyjny wkład węglowy. 

aquaphor aqualen
blok węglowy aqualen

Wkład z bloku węgla aktywowanego - co oczyszcza?


Zadaniem wkładu  z bloku węgla aktywowanego jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń chemicznych jak chlor i jego pochodne, oraz organicznych jak np. pestycydy. Dzięki czemu stanowczo poprawiany jest smak i zapach wody. Wysokiej jakości blok węgla z orzechów kokosowych zastosowany w tym wkładzie ma bardzo silne właściwości absorpcyjne. Mimo bardzo dużej gęstości bloku węglowego spadek ciśnienia wody przepływającej przez niego jest minimalny.

W ramach serii wkładów do filtrów marki Aquaphor możemy wyróżnić wkłady o różnym przeznaczeniu:

  • K5 - Polipropylenowy 5 mikronowy filtr mechaniczny
  • K3 - Filtr z węglem aktywowanym
  • K2 - Wkład postfiltracyjny węglem aktywnym
  • KH (K4) - Wkład ze złożem jonowymiennym zmiękczającym wodę
  • K7B - Wkład węglowy z membraną kapilarną 
  • K7M - Wkład mineralizujący wodę

Jak często należy wymieniać K3 - wkład węglowy 

Producent przewidział żywotność tego wkładu 4000 litrów lub 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.