Dzbanek filtrujący do wody twardej marki Aquaphor.

Dzbanek Aquaphor Prestige to zgrabny i poręczny dzbanek filtrujący, charakteryzuje się wysoką klasą i skutecznością oczyszczania wody. Elegancki design podkreśla niezwykły styl. Dzbanek idealnie wpasowuje się w wystrój każdej kuchni. Wyjątkowa ruchoma pokrywa żebrowa chroni naczynie przed kurzem.

Mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu informuje, kiedy trzeba wymienić wkład.

Wszystkie elementy dzbanka wykonane są z wysokiej jakości plastiku spożywczego.

Usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w tym m.in.

  • chlor - 100%
  • fenol - 99%
  • metale ciężkie - 99%
  • pestycydy - 99%
  • produkty ropopochodne - 95%

Znacząco obniża twardość wody. Przeznaczony do średnio twardej wody.

Technologia Aquaphor

W produkcji filtrów Aquaphor wykorzystuje się specjalnie opracowane sorbenty z rodziny Aqualen. Obecnie we wszystkich filtrach firmy Aquahor występują włókna Aqualen-2. Jest to włóknisty sorbent powstały na bazie poliakrylonitrylu, opracowany i uzyskany przez firmę Aquaphor.

Dzięki połączeniu włókien Aqualen z najlepszymi gatunkami aktywowanego węgla, filtry do wody Aquaphor skutecznie zatrzymują wszystkie typy szkodliwych substancji oraz zapobiegają rozmnażaniu się bakterii.

Metoda dynamicznego utrwalania srebra

Srebro jest wszczepione do Aqualenu-2 w najbardziej aktywnej formie jonowej. Pozwala to na znaczące zwiększenie efektywności bakteriostatycznej filtra, przy pełnym obniżeniu zawartości srebra, co jest zgodne ze światową tendencją rozwoju norm sanitarno - higienicznych.

Wymienne wkłady filtrujące:

B100-5 to uniwersalny wkład filtrujący przeznaczony specjalnie do dzbanków filtrujących firmy Aquaphor. Usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie wodociągowej. Zalecany przy średnio twardej wodzie. Jeden wkład filtrujący jest w stanie przefiltrować nawet do 300l wody wodociągowej czyli 2 razy więcej niż tradycyjne wkłady dostępne na rynku. 300 l wody odpowiada okresowi ok 2miesięcy.

B100-6 to wkład filtrujący przeznaczony specjalnie do dzbanków filtrujących firmy Aquaphor. Usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie (chlor, metale ciężkie, pestycydy, herbicydy, produkty ropopochodne, fenole i inne). Oprócz tego dzięki zwiększonej ilości żywicy jonowymiennej, wkład dodatkowo zmiękcza wodę. Zapewnia on również ochronę bakteriostatyczną. Zalecany jest do twardej i bardzo twardej wody. Znacząco zmiękcza wodę, zapobiega tworzeniu sie kamienia oraz oleistej powłoki na przegotowanej wodzie. Jeden wkład filtrujący jest w stanie przefiltrować nawet do 300l wody wodociągowej czyli 2 razy więcej niż tradycyjne wkłady dostępne na rynku. 300 l wody odpowiada okresowi ok 2miesięcy.

Specyfikacja

  • Wymiary: 253x117x255mm
  • Pojemność dzbanka/lejka - 2,8/1,4l
  • Pokrywa: ruchome żeberka, licznik
  • Wydajność: 300l
  • Szybkość filtracji: 3-10min/lejek

W celu przypomnienia o wymianie wkładu, na górze wkładu narysowany jest okrągły kalendarz. Wkład umieszcza się w dzbanku w ten sposób aby strzałka na lejku wskazywała na nazwę bieżącego miesiąca.

Posiada atest PZH, certyfikat LGA.