Wkład mineralizujący - co to jest?

Wkład mineralizujący przeznaczony do systemów odwróconej osmozy oraz filtrów podblatowych Aquaphor.  Dostarcza podstawowe minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu takie jak sód, magnez, potas, wapń oraz chlorki. Szczególnie wskazany jest przy stosowaniu filtrów osmotycznych do przywrócenia wodzie minerałów utraconych podczas procesu osmozy.


Budowa i działanie wkładu mineralizującego - Aquaphor


Mikroelementy i makroelementy są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Ich dostarczanie do organizmu odbyć się może praktycznie tylko dzięki pożywieniu gdyż organizm nie jest ich w stanie produkować. Woda po procesie oczyszczania osmotycznego jest pozbawiona wszelkich minerałów. Niezależnie od tego czy są to pierwiastki wpływające pozytywnie czy negatywnie osmoza ich nie rozpoznaje i usuwa wszystko. Zadaniem mineralizatora jest uzupełnienie wcześniej wytrąconych minerałów aby poprawić jej smak i wzbogacić jej wartości odżywcze.  Wysokiej jakości złoże dolomitowe uwalnia do przepływającej przez nie wodę podstawowe minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wkład Aquaphor wyposażony jest w technologie QC (szybkozlączki) co maksymalne upraszcza wymianę wkładu.


Minerały - Jakie mają znaczenie?

Minerały stanowią element niezbędny dla życia oraz zdrowia. W organizmie ludzkim występują 46 składniki mineralne z czego 30 uznawanych jest za niezbędnych do życia, stanowią one aż 4% masy ciała. Organizm ludzki nie jest w stanie wyprodukować większości tych minerałów dlatego dostarczanie ich w pożywieniu i napojach jest bardzo istotna. Organizm ludzki ma różne zapotrzebowania na różne minerały, dlatego zostały one podzielona na 2 grupy. Makroelementy, czyli takie, których dzienne zapotrzebowanie wynosi co najmniej 100mg, i mikroelementy czyli takie, których zapotrzebowanie nie przekracza 100mg. Do powszechnie znanych makroelementów zaliczają się sód, potas, wapń czy magnez. Wśród powszechnych mikroelementów można wymienić cynk, miedź, żelazo czy fluor.

Jak często należy wymieniać mineralizator


Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.