K7M - Wkład mineralizujący - co to jest?

Wkład mineralizujący przeznaczony do systemów odwróconej osmozy oraz filtrów podblatowych Aquaphor.  Dostarcza podstawowe minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu takie jak sód, magnez, potas, wapń oraz chlorki. Szczególnie wskazany jest przy stosowaniu filtrów osmotycznych do przywrócenia wodzie minerałów utraconych podczas procesu osmozy.


Budowa i działanie K7M wkład mineralizujący - Aquaphor


Mikroelementy i makroelementy są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Ich dostarczanie do organizmu odbyć się może praktycznie tylko dzięki pożywieniu gdyż organizm nie jest ich w stanie produkować. Woda po procesie oczyszczania osmotycznego jest pozbawiona wszelkich minerałów. Niezależnie od tego czy są to pierwiastki wpływające pozytywnie czy negatywnie osmoza ich nie rozpoznaje i usuwa wszystko. Zadaniem mineralizatora jest uzupełnienie wcześniej wytrąconych minerałów aby poprawić jej smak i wzbogacić jej wartości odżywcze.  Wysokiej jakości złoże dolomitowe uwalnia do przepływającej przez nie wodę podstawowe minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wkład K7M Aquaphor wyposażony jest w technologie Twist&Turn maksymalne upraszczającą wymianę wkładu.

Poniżej przedstawiamy schemat wymiany wkładu Aquaphor z technologią Click&Turn:

aquaphor click&turn

  
Aquaphor - innowacyjne opatentowane technologieAquaphor ma na swoim koncie wiele opatatentowanych technologii dotyczących filtrów wody. W przypadku wkładu K7M zostały użyte specjalne zmodyfikowane włókna jonowymienne Aqualen. Dodatkowo w połączeniu z technologią DFS (Dynamic Fixation of Silver), która polega na wszczepieniu bezpiecznego antybakteryjnego srebra we wcześniej wspomniane włókna, otrzymujemy innowacyjny wkład mineralizujący. 

aquaphor aqualen


W ramach serii wkładów do filtrów marki Aquaphor możemy wyróżnić wkłady o różnym przeznaczeniu:

  • K5 - Polipropylenowy 5 mikronowy filtr mechaniczny
  • K3 - Filtr z węglem aktywowanym
  • K2 - Wkład postfiltracyjny węglem aktywnym
  • KH (K4) - Wkład ze złożem jonowymiennym zmiękczającym wodę
  • K7B - Wkład węglowy z membraną kapilarną 
  • K7M - Wkład mineralizujący wodę

Minerały - Jakie mają znaczenie?

Minerały stanowią element niezbędny dla życia oraz zdrowia. W organizmie ludzkim występują 46 składniki mineralne z czego 30 uznawanych jest za niezbędnych do życia, stanowią one aż 4% masy ciała. Organizm ludzki nie jest w stanie wyprodukować większości tych minerałów dlatego dostarczanie ich w pożywieniu i napojach jest bardzo istotna. Organizm ludzki ma różne zapotrzebowania na różne minerały, dlatego zostały one podzielona na 2 grupy. Makroelementy, czyli takie, których dzienne zapotrzebowanie wynosi co najmniej 100mg, i mikroelementy czyli takie, których zapotrzebowanie nie przekracza 100mg. Do powszechnie znanych makroelementów zaliczają się sód, potas, wapń czy magnez. Wśród powszechnych mikroelementów można wymienić cynk, miedź, żelazo czy fluor.

Jak często należy wymieniać K7M - mineralizator


Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.