Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej
1 Supreme Wkład polipropylenowy piankowy 10" S-PP20

S-PP20 Filtr piankowy Supreme, 20 mikronów, 10 cali

S-PP20
Dostępność: W magazynie.
Wysyłamy natychmiast
Czas dostawy:24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobistygratis
Zakupy powyżej 299 złgratis
Paczkomat płatność online13,00 zł
Paczkomat płatość przy odbiorze16,50 zł
Kurier płatność online 15,00 zł
Kurier płatność przy odbiorze 19,00 zł
Półpaleta/paleta 116,85 / 147,60 zł

3,90 zł

zamów jeszcze przez
a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 201 86 86 lub 512 290 310

kup wiecej zaplac mniej.png
certyfikat PZH.png
wymiana co 6 miesiecy.png
wyprodukowano w Polsce.png
wysoka jakosc materialow.png

Supreme S-PP20 - wkłąd mechaniczny/sedymentacyjny z włókniny polipropylenowej o dokładności 20 mikronów, rozmiar 10 cali. Wyprodukowany przez firmę Supreme.

Wkład mechaniczny / sedymentacyjny S-PP20?

Wkład filtracyjny mechaniczny / sedymentacyjny marki Supreme S-PP20 wykonany został z włókniny polipropylenowej uformowanej w walec cylindryczny. Powszechnie filtry do wody tego typu nazywane są filtrami piankowymi ze względu na podobieństwo struktury ich budowy do piany. Jest to filtr o dokładności 20 mikronów. Filtr wody S-PP20 stosowany jest w oczyszczaniu wody z zabrudzeń mechanicznych takich jak: muł, piasek, rdza, oraz inne cząstki stałe, których wielkość przekracza 20 mikronów. Jego zadanie to bardzo często ochrona pozostałych, często droższych elementów systemu filtracyjnego przed uszkodzeniem lub skróceniem ich żywotności. Filtr posiada certyfikat PZH.

Budowa i działanie wkładu sedymentacyjnego S-PP20 marki Supreme.

Filtr do wody Supreme S-PP20 ma kształt walca cylindrycznego i filtruje wodę od zewnątrz do wewnątrz swojej powierzchni. Jego gęstość rośnie w kierunku rdzenia filtra, dzięki czemu okres działania filtra wody S-PP20 jest wydłużony do maksimum. Wykonany został z pianki poliuretanowej - 100% poliutyrenu. Wkłady filtrów do wody typu S-PP20 są filtrami najnowszej generacji. W swojej strukturze zawierają mikropęcherzyki otwarto-komorowe dzięki czemu powierzchnia kontaktu z wodą jest bardzo duża i można ją przyrównać do powierzchni boiska piłkarskiego. Wkład filtra wody S-PP20 jest stosowany w standardowych filtrach narurowych, ale głównie stosuję się go do różnego typu podzlewowych filtrów wody, do których możemy zaliczyć także filtry odwróconej osmozy. Jego zastosowanie w filtrach osmotycznych wydłuża działanie droższych wkładów węglowych oraz membrany osmotycznej.

Schemat działania wkładu filtracyjnego piankowego
Schemat budowy filtra narurowego

Schemat działania wkładu wraz z korpusem filtracyjnym

Wkłady filtra wody stosuje się do korpusów o tzw standardowym rozmiarze czyli 10 calowych - najbardziej popularnych, stosowanych w filtrach podzlewowych oraz narurowych. Z lewej strony przedstawiamy schemat działania takiego filtra. 

Rodzina filtrów piankowych Supreme

W ramach serii wkładów do filtrów wody marki Supreme typu S-PP możemy wyróżnić wkłądy o różnej dokładności filtracji:

  • S-PP1 - o dokładności 1 mikrona
  • S-PP5 - o dokładności 5 mikronów
  • S-PP20 - o dokładności filtracji 20 mikronów
  • S-PP50 - o dokładności 50 mikronów

Co oznaczają wartości filtrów mechanicznych do wody podawane w mikronach?

Mikronami oznacza się dokładność filtracji mechanicznego filtra do wody. Ilość podawanych mikronów to nic innego jak wielkość szczeliny występująca we wkładzie filtracyjnym. Filtracja mechaniczna wody to proces identyczny jak przepuszczanie jakiejś substancji przez sito o określonej wielkości oczka. W przypadku filtrów do wody oczko w naszym sicie, to właśnie określenie dokładności filtracji. W przypadku filtrów do wody wartości te podawane są w mikronach. 1 mikron to 0,0001 milimetra. Opisywany aktualnie filtr wody S-PP5 oznacza, filtr piankowy o dokładności 20 mikronów. Czym większa wartość podawana w filtrach mechanicznych tym jego dokładność mniejsza. Przykładowo, filtr wody o dokładności 50 mikronów będzie przepuszczał wszystkie cząsteczki znajdujące się w wodzie, których wielkość będzie mniejsza niż 50 mikronów, a filtr o dokładności 100 mikronów będzie przepuszczał wszystkie cząsteczki, których wielkość będzie mniejsza niż 100 mikronów - przepuści więc o wiele więcej zanieczyszczeń niż filtr 50 mikronowy. Ponieważ w ramach filtracji w tym przypadku poruszamy się w wielkościach określanych w mikronach, tego typu filtrację wody nazywamy mikrofiltracją.

Jak często należy wymieniać wkłady piankowe S-PP?

Mechaniczne filtry do wody zbudowane z pianki poliuretanowej są filtrami o określonej pojemności/ chłonności. Przefiltrowane zanieczyszczenia pozostają wewnątrz w strukturze filtra, nie są wypłukiwane z wkładu, przez co filtr coraz bardziej, mówiąc obrazowo, zatyka się, a jego chłonność maleje. W zależności więc od rodzaju zanieczyszczeń oraz zastosowanych przed danym filtrem innych filtrów mechanicznych, jego żywotność będzie się zmieniała. Producent przewiduje, że żywotność wkładu typu S-PP20powinna wynosić przy średnim w Polsce sposobie użytkowania filtrów na 3-6 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku wody bardzo zabrudzonej ta żywotność może być krótsza. W zestawach filtrów do wody, gdzie montowane są manometry wskazujące ciśnienie wody w danym miejscu, zużycie mechanicznego filtra do wody będzie się objawiało spadkiem ciśnienia w instalacji po filtrze wody. Na szczęście produkcja filtrów do wody typu piankowego jest tania, więc ich nawet częsta wymiana nie powoduje dużego obciążenia finansowego dla użytkownika.

s-pp supreme wkłady filtry wody

Jak rozpoznać zużycie filtra z serii Supreme?

Wkłady S-PP Supreme na swojej powierzchni posiadają wydrążone logo firmy. Stanowi ono nie tylko znak firmowy ale również pomaga ocenić stan zużycia wkładów, im bardziej widoczne tym bardziej zużyty wkład.

Jaki filtr piankowy wybrać?

Na rynku możecie Państwo spotkać filtry piankowe, mechaniczne, sedymentacyjne o oznaczeniach "ekonomiczny". Oznacza to, że gęstość pianki, a co za tym pojemność (chłonność) filtra jest mniejsza niż w przypadku filtrów wysokiej jakości. Dlatego zalecamy, aby w przypadku filtracji wody, szczególnie tej używanej bezpośrednio do picia, unikać stosowania filtrów ekonomicznych. Ich cena jest o kilkanaście procent niższa, ale żywotność także jest często znacznie zmniejszona. Jeżeli macie Państwo wątpliwości jaki filtr wybrać prosimy o kontakt z pracownikiem naszego sklepu w dowolny dla Państwa sposób - dzwoniąc, poprzez chat lub mailowo.

Parametry techniczne

Dostępność produktuProdukt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynkuTak
Wysokość10 cali
Średnica2.5 cala
Minimalna temperatura wody2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody45 stopni Celsjusza
Sposób filtracjiMikrofiltracja
Dokładność filtracji20 mikronów
Żywotność w miesiącach (do)6
Rozmiar/typ wkładuStandard 10''
Rodzaj/przeznaczenie wkładusedymentacyjny/mechaniczny
Piankowe/sznurkowepiankowe
Zestaw / pojedyńczy wkładPojedyńczy wkład
Ilość stopni filtracji1 stopień

Do Pobrania

Dla produktuCo?Pobierz
Rozporządzenie Ministra (1.13M) Rozporządzenie określające parametry jakie musi spełniać woda, aby była uznawana za zdatną do picia.
RX-AFRO3-A - karta katalogowa (2.47M) Karta katalogowa zestawu osmozy akwarystycznej Aquafilter RX-AFRO3 - EN
Karta katalogowa filtrów Supreme (314.78k) Karta katalogowa filtrów Supreme

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności przy odbiorze
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 13,00 zł przy płatności online oraz 16,50 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 116,85 zł, paleta 147,60 zł
- odbiór własny produktu w salonie sprzedaży w Krakowie, ul. Kościuszki 28/LU3 - brak opłat 

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty odbioru danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.
Jako Konsumenci, macie także Państwo prawo do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi w okresie dwóch lat od dania wydania towaru. 

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

Do tego produktu możesz potrzebować:

prostozkranu