Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej
1 Nowy AC-OM-75 Membrana osmotyczna

AC-OM-75 Membrana osmotyczna

AC-OM-75
Dostępność: W magazynie
Czas dostawy: 24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobisty gratis
Zakupy powyżej 299 zł gratis
Paczkomat 13 zł
Kurier 15 zł

99,00 zł

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 418 00 11 lub 512 290 310

W magazynie

AC-OM-75 Membrana odwróconej Bluefilters 75 GPD

AC-OM-75 - Membrana osmotyczna - co to jest?

Membrany osmotyczne stanowią najważniejszą część filtrów odwróconej osmozy. To właśnie w nich zachodzi właściwy proces oczyszczania wody. Ich dokładność wynosi 0,0001 mikrona, dzięki czemu nie przepuszczają prawie żadnych zanieczyszczeń. Jest to najdokładniejszy sposób filtracji wody pitnej.

Budowa i działanie AC-OM-75 membrana osmotyczna - BlueFilters

Membrana osmotyczna składa się z układu błon filtrujących zwiniętych spiralnie wokół perforowanego trzpienia. Siła wywierana przez ciśnienie wody przepycha wodę przez poszczególne warstwy membrany do rdzenia. Woda po przebyciu tej drogi zostaje pozbawiona praktycznie wszystkich zanieczyszczeń, gdyż mikropęcherzyki w membranie mają zaledwie 0,0001 mikrona. Oczyszczona już woda dostaje się do rdzenia membrany i poprzez perforowany rdzeń wydostaje się na zewnątrz. Wszystkie zanieczyszczenia, które nie zdołały się przedostać, zostają wypłukane z zewnętrznej części membrany i wyrzucone jako odrzut wody. Tak przefiltrowaną wodę można pić bez przegotowania.

Na czym polega proces odwróconej osmozy?

Proces odwróconej osmozy polega na oddzieleniu od cząsteczek wody rozpuszczonych w niej związków. Jest to proces odwrotny do procesu zachodzącego w naturze w każdym żywym organizmie. Membrany osmotyczne składają się z półprzepuszczalnych warstw, w których występują mikroskopijne szczeliny. Ciśnienie przeciska przez nie wodę, dzięki czemu następuje oddzielenie od niej rozpuszczonych związków. Membrany osmotyczne dzięki temu zabiegowi zatrzymują 96-99% wszystkich rozpuszczonych w niej związków organicznych i nieorganicznych oraz większość bakterii i wirusów. Zanieczyszczenia, które osadziły się warstwach membrany, zostają wypłukane i usunięte razem z odrzutem wody..

Co zatrzymują membrany osmotyczne?

Membrany osmotyczne zatrzymują praktycznie wszystkie związki organiczne i nieorganiczne rozpuszczone w wodzie oraz większość bakterii i wirusów. Jest to najdokładniejszy możliwy sposób oczyszczania wody. W większości przypadków zostaje zatrzymane aż do 99% związków rozpuszczonych w wodzie. Dzięki takiej filtracji woda zazwyczaj nadaje się do spożycia bez przegotowania. Wśród związków szkodliwych, które zostaną zatrzymane przez membranę możemy wymienić np. ołów, rtęć, żelazo, aluminium, cynk, mangan, miedź, nikiel, ortofosforany, polifosforany, siarczany, triosiarczany, chlorki, fluorki, krzemiany, potas, srebro, kadm, substancje promieniotwórcze, związki magnezowo-węglowe, azotany, bromki, cyjanki, chromiany, borany.

Jak często należy wymieniać wkład membrany osmotycznej?

Średnia żywotność membrany osmotycznej wynosi zazwyczaj około 3 lat. Często jednak jest to uwarunkowane rodzajem filtra, w jakim jest stosowana oraz jakością wody wejściowej. Najprostszą metodą jest kontrola jakości przy użycia czujnika TDS. Pozwala on na podstawowe badanie ilości rozpuszczonych w wodzie związków organicznych i nieorganicznych. Stosując filtr osmotyczny w celu spożywczym zaleca się stosowanie wkładu mineralizującego wodę w celu wzbogacenia jej w podstawowe minerały.

Ważne!

Standardowo w filtrach osmotycznych zakładane są membrany o wydajności 75GPD. W przypadku wymiany membrany o innej wydajności należy wymienić również ogranicznik przepływu.
Membran osmotycznych nie należy stosować do wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie oraz nieznanego pochodzenia.

Parametry techniczne

Dostępność produktu Produkt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynku Tak
Średnica 4,5 cm
Długość 30cm
Minimalna temperatura wody 2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody 45 stopni Celsjusza
Dokładność filtracji 0,0001 mikrona
Żywotność w miesiącach (do) 36
Rozmiar/typ wkładu membrana tradycyjna
Rodzaj/przeznaczenie wkładu sedymentacyjny/mechaniczny
Rodzaj membrany osmotyczna

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 10,50 zł przy płatności online oraz 15 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 80 zł, paleta 120 zł
- odbiór własny produktu w magazynie w Krakowie, ul. Fredry 2 - brak opłat 
- darmowa dostawa produktów na terenie Krakowa (przy zamówieniu za min. 99 zł) - brak opłat

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo zwrotu towaru. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty zakupu danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

Do tego produktu możesz potrzebować:

Przeczytaj więcej o tym produkcie

Woda w twoim kranie...

Jaką wodę powinniśmy pić? Jakie parametry powinna spełniać? Odpowiedź jest dosyć prosta, natomiast problem zdecydowanie bardziej skomplikowany...
czytaj więcej

Woda w twoim kranie...

Jaką wodę powinniśmy pić? Jakie parametry powinna spełniać? Odpowiedź jest dosyć prosta, natomiast problem zdecydowanie bardziej skomplikowany...
czytaj więcej
prostozkranu