Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

Membrana osmotyczna Vontron, 150GPD + restryktor 800

Dostępność: W magazynie.
Wysyłamy natychmiast
Czas dostawy:24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobistygratis
Zakupy powyżej 299 złgratis
Paczkomat płatność online13,00 zł
Paczkomat płatość przy odbiorze16,50 zł
Kurier płatność online 15,00 zł
Kurier płatność przy odbiorze 19,00 zł
Półpaleta/paleta 116,85 / 147,60 zł

175,00 zł

166,25 zł(Oszczędzasz5%)

zamów jeszcze przez
a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 201 86 86 lub 512 290 310

Membrany osmotyczne standardowe do zestawów osmozy marki Vontron w zestawie z ogranicznikiem przepływuMembrana osmotyczna Vontron

Membrany osmotyczne stanowią najważniejszą część filtrów odwróconej osmozy. To właśnie w nich zachodzi właściwy proces oczyszczania wody. Ich dokładność wynosi 0,0001 mikrona dzięki czemu nie przepuszcza prawie żadnych zanieczyszczeń. Jest to najdokładniejszy sposób filtracji wody pitnej.

Oranicznik przepływu, restryktor do systemów odwróconej osmozy 800 cc/min.

Złącza 1/4 GW x 1/4 GW.

Stosowany w systemach filtrów domowych np. w systemach odwróconej osmozy. Ograniczniki przepływu są elementami zużywającymi się dlatego nie podlegają gwarancji.

Stosowany w systemach osmotycznych dostosowany do membran o wydajności 150 GPD

Ogranicznik przepływu ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego działania filtrów odwróconej osmozy. Wymuszony przez niego przepływ wody, decyduje o opłukiwaniu membrany, czyli o zbieraniu na bieżąco zebranych przez membranę zanieczyszczeń i wypłukiwanie ich do kanalizacji. Ogranicznik warto wymienić co kilka lat, szczególnie w przypadku bardzo zanieczyszczonej wody (głównie wapniem i żelazem) w celu zapewnienia membranie osmotycznej opłukiwanie z odpowiednią intensywnością.

Budowa i działanie membrany osmotycznej


Membrana osmotyczna składa się z układu błon filtrujących zwiniętych spiralnie wokół perforowanego trzpienia. Siła wywierana przez ciśnienie wody przepycha wodę przez poszczególne warstwy membrany do rdzenia. Woda po przebyciu tej drogi zostaje pozbawiona praktycznie wszystkich zanieczyszczeń gdyż mikropęcherzyki w membranie mają zaledwie 0,0001 mikrona. Oczyszczona już woda dostaje się do rdzenia membrany i poprzez perforowany rdzeń wydostaję się na zewnątrz. Wszystkie zanieczyszczenia, które nie zdołały się przedostać zostają wypłukiwane z zewnętrznej części membrany i wyrzucone jako odrzut wody. W większości przypadków tak przefiltrowaną wodę można pić bez przegotowania.Na czym polega proces odwróconej osmozy?

Proces odwróconej osmozy polega na oddzieleniu od cząsteczek wody rozpuszczonych w niej związków. Jest to proces odwrotny do procesu zachodzącego w naturze w każdym żywym organizmie. Membrany osmotyczne składają się z półprzepuszczalnych warstw, w których występują mikroskopijne szczeliny. Ciśnienie przeciska przez nie wodę dzięki czemu następuję oddzielenie od niej rozpuszczonych związków. Membrany osmotyczne dzięki temu zabiegowi zatrzymują 96-99% wszystkich rozpuszczonych w niej związków organicznych i nieorganicznych oraz większości bakterii i wirusów. Zanieczyszczenia, które osadziły się w warstwach membrany zostają wypłukane i usunięte razem z odrzutem wody z membrany.Co zatrzymują membrany osmotyczne?


Membrany osmotyczne zatrzymują praktycznie wszystkie związki organiczne i nieorganiczne rozpuszczone w wodzie oraz większość bakterii i wirusów. Jest to najdokładniejszy możliwy sposób oczyszczania wody. W większości przypadków zostaje zatrzymane aż do 99% związków rozpuszczonych w wodzie. Dzięki takiej filtracji woda zazwyczaj nadaje się do spożycia bez przegotowania. Wśród związków szkodliwych, które zostaną zatrzymane przez membranę możemy wymienić np. ołów, rtęć, żelazo, aluminium, cynk, mangan, miedź, nikiel, ortofosforany, polifosforany, siarczany, triosiarczany, chlorki, fluorki, krzemiany, potas, srebro, kadm, substancje promieniotwórcze, związki magnezowo-węglowe, azotany, bromki, cyjanki, chromiany, borany.

Skuteczność filtracji poprzez membranę osmotyczną

 • 99,99% bakterie i wirusy
 • 80-90% - amoniak, dwutlenek krzemu
 • 96-98% aluminium, cynk, mangan, miedź, nikiel, ortofosforany, polifosforany, siarczany, triosiarczany, żelazo
 • 92-95% - chlorki, fluorki, krzemiany
 • 92-96% - potas, srebro
 • 93-97% - kadm, substanacje promieniotwórcze, związki węglowo-magnezowe
 • 90-95% - azotany, bromki
 • 94-97% - rtęć
 • 50-70% - bor
 • 93-98% - wapń, magnez
 • 30-50% - borany
 • 92-98% - sód
 • 85-95% - chromiany, cyjanki
 • 95-98% - fosforany, ołów

Istnieje kilka typów membran osmotycznych produkcji Vontron charakteryzujących się różną wydajnością

 • ULP1812 - Membrana osmotyczna o wydajności  do 75 galonów / 280 litrów na dobę.
 • ULP2012 - Membrana osmotyczna o wydajności  do 100 galonów / 370 litrów na dobę.
 • ULP2012-150 - Membrana osmotyczna o wydajności  do 150 galonów / 570 litrów na dobę.Jak często należy wymieniać wkład membrany osmotycznej?


Średnia żywotność membrany osmotycznej wynosi zazwyczaj około 3 lat. Często jednak jest to uwarunkowane rodzajem filtra w jakim jest stosowana oraz jakością wody na jakiej pracuje. Najprostszą metodą jest kontrola jakości przy użyciu czujnika TDS, pozwala on na podstawowe badanie ilości rozpuszczonych w wodzie związków organicznych i nie organicznych. Stosując filtr osmotyczny w celu spożywczym zaleca się stosowanie wkładu mineralizującego wodę w celu wzbogacanie jej w podstawowe minerały. Większość zestawów osmotycznych wyposażanych jest standardowo w mineralizatory wody.

Ważne!

Standardowo w filtrach osmotycznych zakładane są membrany o wydajności 75GPD. W Przypadku wymiany membrany na membrany o innej wydajności należy wymienić również ogranicznik przepływu. Dla membrany 100 GPD właściwym ogranicznikiem jest taki o przepływie 500-550 ccm/min.

Membran osmotycznych nie należy stosować do wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie oraz nieznanego pochodzenia.

Parametry techniczne

Dostępność produktuProdukt w stałej sprzedaży
Średnica4,5 cm
Długość30 cm
Minimalna temperatura wody2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody45 stopni Celsjusza
Dokładność filtracji0,0001 mikrona
Żywotność w miesiącach (do)36
Rozmiar/typ wkładumembrana tradycyjna
Rodzaj/przeznaczenie wkładusedymentacyjny/mechaniczny
Rodzaj membranyosmotyczna

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności przy odbiorze
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 15,00 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 116,85 zł, paleta 147,60 zł
- odbiór własny produktu w salonie sprzedaży w Krakowie, ul. Kościuszki 28/LU3 - brak opłat 

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty odbioru danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.
Jako Konsumenci, macie także Państwo prawo do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi w okresie dwóch lat od dania wydania towaru. 

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

Zawartość

Do tego produktu możesz potrzebować:

Przeczytaj więcej o tym produkcie

Co to jest odwrócona osmoza i jak działa proces odwróconej osmozy?

Filtracja wody za pomocą odwróconej osmozy to rewolucyjne rozwiązanie, które dało ludzkości możliwości uzyskanie krystalicznie czystej wody ....
czytaj więcej

Woda w twoim kranie...

Jaką wodę powinniśmy pić? Jakie parametry powinna spełniać? Odpowiedź jest dosyć prosta, natomiast problem zdecydowanie bardziej skomplikowany...
czytaj więcej
prostozkranu