sól tabletkowana

( ilość produktów: 2 )

Sól do uzdatniania wody - najważniejsze informacje

Zmiękczanie wody to proces polegający na wymianie jonów magnezu i wapnia, które wyróżniają się dużą twardością, na miękkie jony sodu. Całość odbywa się przy użyciu katalizatora. W opisywanym procesie niezbędna jest także sól tabletkowa, która aż w 99% składa się z chlorku sodu. To on odpowiada za proces dysocjacji, w wyniku którego powstają wolne kationy sodu i aniony chlorkowe. Ogromną zaletą oferowanych przez nas tabletek jest równomierne rozpuszczanie się w wodzie, co wynika z ich charakterystycznego kształtu. Dzięki temu nie trzeba przejmować się szlamowaniem czy rozpadem na kryształy. Wykorzystywanie tego typu składników pozwala na uzyskanie wody o niskim stopniu twardości, dzięki czemu ryzyko osadzania się kamienia jest zminimalizowane. To z kolei wpływa na większy komfort użytkowania wielu sprzętów gospodarstwa domowego.

Sól tabletkowana i jej zalety

Regularne stosowanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim można liczyć na znaczne wydłużenie żywotności urządzeń typu czajniki elektryczne, pralki czy zmywarki, na których nie osadza się już kamień. Ta zasada dotyczy także garnków i innych naczyń, w których gotujemy wodę. Ponadto wprowadzenie tego nawyku wyeliminuje konieczność używania soli w zmywarkach. Znaczną różnicę można zauważyć również w czystości armatury łazienkowej oraz kuchennej baterii. Poza korzyściami związanymi z domem, zauważalna jest także poprawa stanu włosów i skóry. Sól do stacji uzdatniania wody odpowiada za okresową regenerację złoża żywicy jonowymiennej. Systematyczne uzupełnianie ma zatem kluczowe znaczenie w kontekście prawidłowego funkcjonowania całości.

Tabletki solne do uzdatniania wody - dodatkowe informacje

Sól, choć sama w sobie nie zmiękcza wody, jest niezbędnym elementem w całym procesie, zwłaszcza w ujęciu długofalowym. W trakcie jej uzupełniania należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy wraz z tabletkami do zbiornika nie dostały się jakiekolwiek zanieczyszczenia. Użytkownicy stacji uzdatniania wody powinni pamiętać również o tym, że nigdy nie należy zastępować opisywanego produktu solą kuchenną. Niestety jest ona wystarczająco drobna, czego skutkiem może być zatkanie przewodów i awaria systemu. Nie zaleca się też soli kamiennej z uwagi na obecność różnego rodzaju zanieczyszczeń, zarówno rozpuszczalnych, jak i nierozpuszczalnych. Podczas wyboru warto kierować się rekomendacjami producenta konkretnego urządzenia.

Sól tabletkowana do stacji uzdatniania wody - co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Jak często należy uzupełniać zbiornik z solanką? Zaleca się kontrolowanie poziomu soli średnio raz w tygodniu. Jeśli będzie on niższy niż 1/3 zbiornika, należy go uzupełnić. W przeciwnym wypadku żywica nie będzie w stanie się regenerować, a proces uzdatniania zostanie zatrzymany. Dostępna w naszej ofercie sól do filtra wody cieszy się bardzo dobrymi opiniami przede wszystkim ze względu na brak ryzyka zbrylania się. Oprócz tego użytkownicy mogą liczyć na stuprocentową czystość tabletek, które są polecane do domowych stacji uzdatniania. Co więcej, duże opakowanie wystarcza na długi czas. Zapewniamy także, że produkt można kupić w atrakcyjnej cenie!

pixel