W skład zestawu wymiennych wkładów filtrujących do systemu odwróconej osmozy Aquaphor RO-101S Morion wchodzi: 

 

 1. K2 Wkład węglowy do filtrów podzlewowych i odwróconej osmozy Aquaphor Morion.
  Wkład węglowy stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych i organicznych. Jako wkład węglowy do filtra osmozy, chroni pozostałe elementy systemu. Pozwala przedłużyć żywotność m.in. membrany osmotycznej, niwelując szkodliwy chlor. Jego zadanie uzupełniają włókna Aqualen. Dzięki temu filtr usuwa z wody szeroką gamę zanieczyszczeń. Od chemicznych i organicznych, po metale ciężkie.
  Producent przewidział żywotność tego wkładu 4000 litrów lub 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.

 2. K5 Wkład Mechaniczny (sedymentacyjny) do systemów odwróconej osmozy.
  Wkład mechaniczny do osmozy stosowany jest w oczyszczaniu wody z zabrudzeń mechanicznych. Usuwa muł, piasek, rdzę i inne cząstki o wielkości > 5 mikronów. Chroni pozostałe, często droższe elementy systemu filtracyjnego. Wydłuża ich żywotność oraz zapobiega uszkodzeniu.
  Przy średnim w Polsce sposobie użytkowania filtrów, powinien wystarczyć na 4-6 miesięcy. W przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność może być krótsza.

 3. K7M Wkład mineralizujący przeznaczony do filtra odwróconej osmozy Aquaphor Morion. 
  Wkład mineralizujący wzbogaca wodę o niezbędne dla zdrowia minerały. Należą do nich sód, magnez, potas, wapń oraz chlorki. Szczególnie polecany w przypadku stosowania filtrów do odwróconej osmozy. W takim przypadku filtr mineralizujący wodę przywraca minerały wypłukane w procesie osmozy.
  Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.

 4. K50-S(RO-50S) Membrana osmotyczna do filtrów odwróconej osmozy Aquaphor.
  Membrana osmotyczna to podstawowy element oczyszczający wodę w filtrach odwróconej osmozy. Dzięki maksymalnej dokładności filtracji woda staje się krystalicznie czysta. Membrana osmotyczna wyłapuje szkodliwe substancje. Niweluje związki chemiczne, bakterie i wirusy.
  Wymiany membrany osmotycznej należy dokonać po 18-24 miesiącach. O tym jak często wymieniać membranę osmotyczną decyduje jakość wody. Wpływ ma także odpowiednia częstotliwość wymiany wstępnych filtrów do osmozy.


PROSIMY O WYBÓR ODPOWIEDNIEGO RODZAJU MEMBRANY (z wężykiem od spodu lub bez).


Jak wypłukać wkłady i membranę w filtrze Aquaphor Morion? Zobacz nasz tutorial!