Wkład do filtra wody z granulowanego węgla aktywowanego S-GAC

S-GAC to skuteczny wkład filtracyjny z granulatem węglowym. Obudowa wkładu zbudowana jest z tworzyw sztucznych. Wypełniona została wysokiej jakości granulowanym węglem aktywowanym. Węgiel z łupin kokosa słynie z najlepszych właściwości absorpcyjnych. Dzięki temu wkład węglowy nadaje się nawet do mocno zanieczyszczonej wody. Zadaniem filtra węglowego jest usuwanie z wody zanieczyszczeń chemicznych. Niweluje chlor i jego pochodne, usuwa także związki organiczne z wody. Filtr z węglem aktywowanym wyraźnie poprawia smak i zapach wody.

Budowa i działanie węglowego wkładu do filtra wody S-GAC

Plastikowa obudowa filtra zawiera granulowany węgiel. Kształt obudowy wymusza przepływ wody od dołu do góry. Kontakt wody z węglem jest wydłużony a filtracja dokładniejsza. Wejście i wyjście wody zabezpieczone są dodatkowo gąbką filtracyjną. Jej zadaniem jest ochrona granulatu przed wydostaniem się z wkładu. S-GAC często stosowany jest jako wkład węglowy do filtra wody narurowego. Doskonale sprawdzi się także jako wkład do filtra wody podzlewowego i osmozy. Jako wkład węglowy do osmozy, chroni membranę osmotyczną. Zapobiega jej uszkodzeniu i skróceniu żywotności przez działanie chloru.
 

Węgiel aktywny i jego zalety: co usuwa filtr do wody z wkładem węglowym?

Filtr do wody z węglem aktywnym usuwa różnego typu zanieczyszczenia. Oczyszcza wodę m.in. z chloru i innych substancji chemicznych. Niweluje zanieczyszczenia organiczne, w tym pestycydy. Filtr do wody z węglem aktywnym jest bardzo wydajny. Granulowany węgiel aktywny nie powoduje spadku ciśnienia wody przepływającej przez filtr.

  • filtr węglowy do wody niweluje chlor i ołów
  • eliminuje toksyczne pestycydy
  • usuwa inne zanieczyszczenia chemiczne i organiczne
  • stosowany do zimnej wody użytkowej
  • wysoka jakość wykonania
  • cena: węglowe filtry do wody cieszą się opinią bardzo ekonomicznych
  • doskonale usuwa nieprzyjemny smak i zapach wody
  • posiada atest PZH

 

Jak często wymieniać filtr do wody z węgla aktywnego?

Producent zaleca wymianę tego wkładu średnio co 3-6 miesięcy. Na to, co ile miesięcy trzeba wymieniać filtr węglowy, wpływ ma jakość filtrowanej wody. Zalecamy cykliczną wymianę wkładów dla zachowania jakości filtracji.