FHPRA_R - co to jest wkład polifosfatowy?

Złoże polifosfatowe używane w filtrze FHPRA2 zapobiega wytwarzaniu się kamienia kotłowego, tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni rur oraz zwiększa efektywność środków czyszczących. Jest to tanie i efektywne rozwiązanie problemu twardej wody w pralkach oraz zmywarkach.

Polifosfat, a właściwie polifosforan sodu najczęściej występuję w formie białych kryształków. Czasem jeżeli stosowane są jakieś dodatki zyskuję barwę zieloną. Polifosfat najczęściej stosowany jest do filtrów narurowych do pralek i zmywarek. Nie stosuję się go do wody spożywczej gdyż fosforan wapnia, który powstaje w wodzie uzdatnionej przez polifosfat nie jest przyswajalny przez organizm ludzki. Polifosfat nie zmiękcza wody ale powstrzymuje jony wapnia i magnezu dzięki czemu zapobiega ich odkładaniu się w postaci kamienia. Jego dodatkową zaletą jest wytwarzanie warstwy ochronnej w rurach oraz urządzeniach, która zabezpiecza ich powierzchnie przed korozją. Kolejną zaletą jest zwiększenie efektywności środków czyszczących dzięki czemu ich zużycie będzie mniejsze.

Stosując polifosfat do pralki/zmywarki chroni nasz sprzęt AGD przed szkodliwym działaniem kamienia kotłowego, osadów gipsowych oraz korozji. Dodatkową zaletą jest oszczędność na środkach czystości gdyż polifosfat zwiększa ich efektywność. Jest to jedno z najtańszych możliwych rozwiązań kamienia w wodzie oraz wydłużających żywotność sprzętów AGD.

Opakowanie zawiera 250g złoże, które wystarczy na 3 wymiany oraz potrzebne do niej gąbki. Jego wymiana jest bardzo prosta jak i sam montaż filtra FHPRA2. Należy pamiętać również, że polifostat traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 80°.

Ważne!
Złoża polifosfatowego nie należy stosować do wody spożywczej gdyż wytwarzane przez nie fosforany wapnia nie są przyswajane przez ludzki organizm.