AISTRO-2 - Wkład zmiękczająco-odżelaziający - co to jest?

AISTRO-2 jest wkładem wyposażonym w 2 typy złoża. Łączy zalety filtra zmiękczającego wodę i odżelaziającego. Filtr zmiękczający wodę redukuje kamień, usuwając jony wapnia i magnezu. Filtr odżelaziający redukuje osady rdzawe, usuwając z wody żelazo. Dzięki dwóm rodzajom złoża, filtr AISTRO-2 spełni obydwie funkcje.

Budowa i działanie filtra do zmiękczania wody AISTRO-2

W obudowie z tworzywa sztucznego znajdują się drobnoziarniste złoża. Składają się z ziaren od 0,2 do 0,7mm. Wlot i wylot wody zabezpieczone są filtrami gąbkowymi. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed wydostaniem się złoża z wkładu. AICRO-2 jest najczęściej stosowany w różnych filtrach podblatowych. Doskonale sprawdza się jako wkład do filtra odwróconej osmozy. Dzięki zmiękczającym właściwościom filtr może służyć także zabezpieczeniu urządzeń AGD. Wkład ochroni ekspres do kawy, lodówkę itp. Może także pełnić funkcję zabezpieczenia pompy do filtrów osmozy. AISTRO-2 jest zbudowany z najwyższej jakości komponentów. Posiadają atest NSF i FDA.

Seria AISTRO marki Aquafilter zawiera następujące rodzaje filtrów wody:

  • AISTRO - Wkład liniowy zmiękczający wodę
  • AISTRO-2 - Wkład liniowy, filtr do zmiękczania i odżelaziania wody
  • AISTRO-QC - Wkład liniowy zmiękczający z przyłączem typu szybkozlączka
  • AISTRO-L-CL - Wkład liniowy zmiękczający 2,5"

Jak działa wkład zmiękczający i odżelaziający?

Zadaniem tego wkładu jest oczyszczenie wody z jonów wapnia i żelaza. Odpowiadają one za powstawanie osadów oraz kamienia kotłowego. Może on skracać żywotność sprzętów korzystających z wody. Kamień wpływa niekorzystnie na piece, lodówki, ekspresy do kawy itp. Żelazo powoduje rdzawe osady na armaturze łazienkowej. Tworzy żółtawe plamy na praniu oraz wytwarza osady w instalacji wodociągowej. Idealnym rozwiązaniem jest filtr zmiękczająco odżelaziający do wody.