Filtr wody dwustopniowy sedymentacyjno-węglowy FCCA-STO

FCCA-STO to wkład filtracyjny do wody. Łączy działanie filtra mechanicznego i węglowego. U podstawy wkładu znajduje się filtr z pianki polipropylenowej. Jego dokładność to 5 mikronów. Usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne, przygotowując ją na dalszą filtrację. Górna część wkładu to obudowa z węglem aktywowanym bitumicznym. Odpowiada on za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń chemicznych i organicznych.

 

Budowa i działanie wkładu z granulowanego węgla aktywowanego

Wkład filtrujący FCCA-STO składa się z 2 filtrów. Jego dolna część to filtr polipropylenowy o gęstości 5 mikronów. Stanowi on pierwszą barierę dla zanieczyszczonej wody. Jako filtr sedymentacyjny oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Usuwa piasek, muł, rdzę oraz inne cząstki stałe. Filtracja następuje od zewnątrz do wewnątrz pianki. Dzięki temu jej powierzchnia jest maksymalnie wykorzystana. Gęstość pianki rośnie w kierunku rdzenia. Taka budowa wydłuża żywotność mechanicznego filtra wody. Górna część filtra stanowi obudowę dla złoża z węgla aktywowanego bitumicznego. Budowa wkładu wymusza przepływ od dołu do góry. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie wydłużyć kontakt wody z węglem. Sprzyja to dokładnej, skutecznej filtracji. Zadaniem węgla aktywowanego jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń chemicznych. Usuwa chlor i jego pochodne a także zanieczyszczenia organiczne. Wszystkie materiały z jakich jest wykonany wkład posiadają atesty NSF i FDA. Wkład dwustopniowy często wybierany jest do narurowych filtrów wody. Doskonale sprawdzi się także jako wkład do filtrów podzlewowych i odwróconej osmozy. Zastosowanie wkładu mechanicznego / węglowego do filtra osmozy pozwala wydłużyć żywotność membrany. Wkład dwustopniowy chroni membranę osmotyczną przed szkodliwym działaniem chloru.


Schemat działania filtra korpusowego typu FCCA-STO:

FCCA-STO filtr węglowo propylenowyWęgiel aktywny i jego zalety: co usuwa filtr do wody z wkładem węglowym?

Filtr do wody z węglem aktywnym usuwa różnego typu zanieczyszczenia. Oczyszcza wodę m.in. z chloru i innych substancji chemicznych. Niweluje zanieczyszczenia organiczne, w tym pestycydy. Filtr do wody z węglem aktywnym jest bardzo wydajny. Granulowany węgiel aktywny nie powoduje spadku ciśnienia wody przepływającej przez filtr.

  • filtr węglowy do wody niweluje chlor i ołów
  • eliminuje toksyczne pestycydy
  • usuwa inne zanieczyszczenia chemiczne i organiczne
  • wysoka jakość wykonania
  • cena: węglowe filtry do wody cieszą się opinią bardzo ekonomicznych
  • doskonale usuwa nieprzyjemny smak i zapach wody
  • posiada atest PZH
  • wykonany z materiałów posiadających atest NSF i FDAGranulat węglowy znajdujący się wewnątrz filtra wody FCCA-STO:

wkład węgla aktywnego kokosowego

Jak często wymieniać filtr do wody z węgla aktywnego?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 4000 litrów wody lub 3-6 miesięcy. Na to, co ile miesięcy trzeba wymieniać filtr węglowy, wpływ ma jakość filtrowanej wody. Z doświadczenia wiemy, że nie należy używać filtra węglowego dłużej niż 6 miesięcy. Grozi to namnożeniem się w jego wnętrzu bakterii. Zalecamy cykliczną wymianę wkładów dla zachowania jakości filtracji.