Filtr do wody 3 stopniowy. Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny FCCBKDF-STO

FCCBKDF-STO - wkład trzystopniowy oczyszczająco-bakteriobójczo-zmiękczający. Stosowany jako wkład do filtów nablatowych. Łączy filtrację wody mechaniczną, jak i węglową oraz bakteriostatyczną. Filtr z pianki polipropylenowej 5 mikronowej znajduje się u podstawy filtra. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Górna część to obudowa z tworzywa sztucznego, wypełniona złożem KDF. Złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne, redukuję metale ciężkie. Ostatnim elementem jest filtr wody węglowy. Zawiera węgiel z łupin orzecha kokosowego. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. 3 stopniowy filtr do wody słusznie zdobył opinię wszechstronnego, skutecznego wkładu.

Budowa i działanie wkładu FCCBKDF-STO marki Aquafilter.

FCCBKDF-STO składa się tak naprawdę z 3 filtrów. Jego dolna część to filtr polipropylenowy o gęstości 5 mikronów. Stanowi on pierwszą barierę dla zanieczyszczonej wody, która ma zostać poddana filtracji. Jako filtr sedymentacyjny oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Usuwa piasek, muł, rdzę oraz inne cząstki stałe. Filtracja następuje od zewnątrz do wewnątrz pianki. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać jej powierzchnię. Gęstość pianki rośnie od zewnątrz w stronę rdzenia. Zapewnia to maksymalną żywotność wkładu do filtra wody. Górna część filtra skrywa złoże KDF oraz węgiel aktywowany. Zanieczyszczona woda po filtracji sedymentacyjnej natrafia na złoże KDF (Kinetic Degradation Fluxion). Jego głównym zadaniem jest usunięcie z wody bakterii. KDF wytwarza środowisko ograniczające ich rozwój. Woda następnie trafia na węgiel aktywowany z łupin orzecha kokosowego. Na tym etapie zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń chemicznych i organicznych. Wkład ten doskonale sprawdza się do filtrów wody nablatowych.

 

Schemat działania filtra korpusowego typu FCCBKDF-STO:
FCCBKDF-STO filtr mechaniczny węglowy bakteriostatyczny

 

Dostępne różne rodzaje filtrów wody typu FCCBKDF:

  • FCCBKDF - Filtr uzdatniający wodę i bakteriostatyczny. Przeznaczony do standardowych korpusów 10"
  • FCCBKDF20BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 20"
  • FCCBKDF-STO - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny. Zawiera filtrem mechaniczny 5 mikronów. Przeznaczony do standardowych korpusów
  • FCCBKDF10BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 10"
  • FCCBKDF5 - Wkład do filtra uzdatniający i bakteriostatyczny. Dedykowany do standardowych korpusów 5"
  • FCCBKDF3-QM-AQM - Filtr lodówkowy na przyłącze 1/4". Zawiera złoże KDF, węgiel aktywny, złoże odżelaziające.Co oczyszcza FCCBKDF-STO wkład uzdatniający i bakteriostatyczny?

Zadaniem trzystopniowego filtra do wody jest dokładne jej oczyszczenie. Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, chemiczne, organiczne. Niweluje bakterie i wytwarza środowisko niesprzyjające ich rozwojowi. Filtr sedymentacyjny usuwa z wody muł, piasek czy rdzę. Złoże KDF jest to granulat wysoko oczyszczonej miedzi oraz cynku. Oczyszczanie następuje w wyniku reakcji utleniania/redukcji. Złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne. Dodatkowo redukuję występujące w wodzie zanieczyszczenia. Usuwa m.in. chlor, magnez, ołów, rtęć, bakterie, algi oraz grzyby. Następne jego właściwości wynikają z węgla aktywnego. Węgiel odpowiada za oczyszczenie wody z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń chemicznych.


Jak często należy wymieniać wkłady piankowe FCCBKDF-STO?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 4 000 litrów wody. Odpowiada to okresowi 3-6 miesięcy. W przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność ta może być krótsza. Z doświadczenia wiemy, że filtrów z węglem aktywnym nie powinno się stosować dużo dłużej niż 6 miesięcy. Cykliczna wymiana wkładów zgodnie z zaleceniami to konieczność. Tylko regularna wymiana zapewni skuteczność filtrów wody.