darmowa dostawa od 40,00 złbezproblemowa rezygnacja do 14 dni
info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310
IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny
IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny
IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny
IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny
IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny

IQsoft 12 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny

 • Zmiękczacze wody Erie do urządzenia klasy premium. Urządzenia posiadają aż 5 letnią gwarancję, jest to najdłuższy okres udzielany przez producentów tego typu urządzeń. Zmiękczacze IQsoft są bardzo kompaktowe a przy tym niesamowicie wydajne i ekonomiczne
Kod produktu: IQSoft Eco 12
Cena na telefon
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu
Zamów do 13.00, wyślemy za darmo jeszcze dziś40,00 zł
woda bez kamienia.pngdarmowa dostawa.pngsterowany z aplikacji.pngwyposazony w erie connect.pngwyprodukowano w EU.png

IQ SOFT9 TO NAJMNIEJSZY ZMIĘKCZACZ WODY W GAMIE PRODUKTÓW FIRMY ERIE - LIDERA NA ŚWIECIE W PRODUKCJI ZMIĘKCZACZY 
NOWOCZESNE ZMIĘKCZACZE IQSOFT ZACHWYCAJĄ TECHNOLOGIAMI TAKIMI JAK WIFI, STEROWANIE PRZEZ APLIKACJĘ W TELEFONIE CZY TEŻ NAJWYŻSZĄ WYDAJNOŚCIĄ POŁĄCZONĄ Z MAŁYMI ROZMIARAMI ORAZ ELEGANCKIM WYGLĄDEM.IQ soft - lider w produkcji najnowoczesniejszych zmiękczaczy wody z wifiNOWA ULEPSZONA WERSJA ZMIĘKCZACZY IQSOFT

Od 2018 roku firma Erie, producent zmiękczaczy do wody IQsoft, wyznaczając nowy kierunek rozwoju zmiękczaczy wody, wprowadził urządzenia zawierające wiele nowości. Wśród nich możemy wymienić:

 • Moduł WiFi pozwalający sterować centralnym zmiękczaczem wody z poziomu telefonu lub tabletu z systemami iOS oraz Android. Wystarczy ściągnąć aplikację Erie Connect i podłączyć urządzenie do domowej sieci WiFi. Więcej o aplikacji w dalszej części opisu.
 • Dodatkowe podświetlenie zbiornika soli. Ta drobna wydaje się modyfikacja była wyczekiwana przez wielu użytkowników. Nie trzeba świecić światła, czy też używać latarki, żeby sprawdzić stan soli lub dosypać ją do urządzenia. Dioda Led zostanie zaświecona po kliknięciu dowolnego przycisku na panelu sterującym.
 • Skrócony został proces regeneracji. Dzięki zastosowaniu dodatkowego elektrozaworu zmiękczacz daje możliwość szybkiego procesu płukania po solankowaniu. Dzięki temu proces regeneracji skraca się nawet o 50%! To ważna i przełomowa modyfikacja technologiczna wprowadzona przez IQSoft.

 

 

 

 

Zmiękczacz do wody IQsoft 12 Erie

Nowoczesne urządzenie zmiękczające wodę zaprojektowane przez belgijską firmę Erie należącej do amerykańskiej grupy Aquion, przeznaczone do instalacji wody w całym domu (zmiękczacz centralny) i wykonane w całości w Europie. Erie produkuje swoje urządzenia w całości w oparciu o swoje półprodukty oraz swoją technologię. Jest także liderem innowacji w tej dziedzinie. Firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała zmiękczacz wody z automatyczną regeneracją złoża. Rodzina zmiękczaczy IQsoft, jako produkt flagowy Erie, zalicza się do klasy premium daleko wyprzedzając swoich konkurentów. IQsoft jest obecnie prawdopodobnie najlepszym zmiękczaczem do wody dostępnym na rynku. Tworząc serię IQsoft, Erie wsłuchało się w potrzeby swoich klientów i zastosowało serię unikalnych rozwiązań. Wiele z nich poprawia komfort użytkowania i ułatwia obsługę. Mimo to zmiękczacze wody IQsoft zachowują kompaktowy rozmiar w ramach swoich wszystkich produktów. Jednocześnie IQsoft to produkty pro-ekologiczne - deklasują konkurencję pod kątem zużycia wody, soli tabletkowanej oraz energii elektrycznej. 

12 litrowe złoże - dla kogo przeznaczony jest zmiękczacz IQsoft 12?

IQsoft 12 zaprojektowany jest z myślą o rodzinie 2-3 osobowej z małym zużyciem wody i twardości wody do 17 stopni niemieckich. Został wyprodukowany przy użyciu najnowszych technologii z naciskiem na ekologię i bardzo niskie koszty eksploatacji. Przed wyborem wielkości zmiękczacza zalecamy kontakt z naszym sklepem w celu omówienia wg. jakich kryteriów prawidłowo dobrać wielkość urządzenia. Precyzyjny dobór zmiękczacza może zostać wykonany dopiero po dokładnym ustaleniu twardości wody oraz ilości zużywanej wody w miesiącu. W naszej ofercie posiadamy zmiękczacze z objętością złoża od 9 do 26 litrów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie urządzenie niezależnie od Państwa potrzeb.

Przeznaczenie zmiękczacza IQsoft 12
Gwarancja zmiękczacz IQsoft

Warunki gwarancji zmiękczaczy IQ Soft

Erie jest pewne jakości swoich produktów, dlatego oferuje najdłuższą gwarancję w Polsce: na obudowę i butlę ciśnieniową 10 lat, a na elektronikę i wszystkie pozostałe części aż 5 lat gwarancji. Ponadto każdy produkt jest realnie testowany przed wysyłką do klienta, dzięki czemu mamy pewność szczelności oraz pełnej sprawności urządzenia. Do utrzymania pełnej gwarancji nie jest wymagane obowiązkowe wzywanie serwisu i cykliczne przeglądy, tak jak to często bywa w przypadku innych urządzeń. Mimo to, dla utrzymania pełnej sprawności urządzenia przez najdłuższy możliwy okres zalecamy cykliczne przeglądy realizowane przez nasz serwis. Zmiękczacz Erie IQsoft jest urządzeniem bezobsługowym. Do obowiązków Klienta należy jedynie cykliczne dosypywanie soli tabletkowanej.

Erie Connect - czyli nowoczesny zmiękczacz wyposażony w WiFi. Sterowany z telefonu lub tabletu.

IQsoft został wyposażony w moduł WiFi, dzięki któremu komfort użytkowania jest znacznie wyższy niż przy standardowych zmiękczaczach. Dzięki aplikacji Erie connect mamy możliwość monitorowania naszego zmiękczacza przy użyciu telefonu lub tabletu. Nie musimy pamiętać już o kontrolowaniu poziomu soli, gdyż zmiękczacz IQsoft poprzez aplikację sam poinformuje nas, kiedy należy ją uzupełnić. Możemy też zmieniać ustawienia regeneracyjne za pomocą telefonu. Ponadto, dzięki informacji ile wody przepłynęło przez zmiękczacz, jesteśmy w stanie kontrolować sytuację w domu np. będąc na wakacjach i sprawdzić czy nie doszło przypadkowo do wycieku wody w domu. Ilość funkcji w aplikacji wraz z potrzebami użytkowników będzie się cały czas zwiększała. Już teraz Erie przygotowuje kolejne ciekawe udogodnienia dla swoich Klientów.

 

 

ZAWARTOŚĆ PROPONOWANEGO PRZEZ NAS ZESTAWU

Chcąc sprzedawać Państwu od razu produkt gotowy do użycia, bez konieczności dokupywania dodatkowych elementów zestaw, jaki proponujemy, zawiera:

 • Zmiękczacz IQsoft z modułem WiFi.
 • Oryginalny ByPass firmy Erie - służący do mieszania wody surowej z wodą zmiękczoną w celu uzyskania żądanego poziomu twardości wody. ByPass umożliwia także odłączenie zmiękczacza od instalacji nadal umożliwiając korzystanie z wody w domu.
 • Profesjonalny kropelkowy tester wody służący do określenia stopnia twardości wody i ustawienia urządzenia podczas instalacji. Dzięki niemu możemy także weryfikować jakość wody już w trakcie użytkowania zmiękczacza.
 • Wąż odprowadzający popłuczyny.
 • Syfon umożliwiający bardzo łatwe i sprawne podłączenie zmiękczacza do istniejącej instalacji kanalizacyjnej.
 • AquaResin oryginalny środek Erie to czyszczenia złoża.
 • Przedłużoną gwarancję na całe urządzenie do 5 lat! W przypadku obudowy i zbiornika ciśnieniowego gwarancja 10 lat.
 • Transport na palecie w celu ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przewożenia - GRATIS.

Uproszczony schemat instalacji zmiękczacza IQsoft

Montaż zmiękczacza do wody nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Każdy hydraulik czy domowa "złota rączka" poradzi sobie bez problemu. Zmiękczacz można zainstalować na instalacji wodnej z miedzi, stali lub tworzywa sztucznego. Zazwyczaj zmiękczacze montuje się w piwnicach zaraz za licznikiem wody, tak aby cała instalacja była chroniona przed szkodliwą twardą wodą. Instalacja powinna zostać poprowadzona najlepiej w taki sposób, aby wejście oraz wyjście wody znajdowało się na poziomie głowicy zmiękczacza. Ważne jest również, żeby w miejscu, w którym planujemy zamontować zmiękczacz, zapewniony był dostęp do prądu. Drugą niezbędną rzeczą jest możliwość wpięcia do instalacji kanalizacyjnej, przez którą zmiękczacz będzie wylewał wodę zużytą podczas regeneracji. Musimy pamiętać również, że niezbędne jest zamontowanie filtra narurowego przed zmiękczaczem. Jaki filtr wybrać zależy już od kupującego, ale możliwości jest bardzo dużo. Ceny filtrów rozpoczynają się już od niecałych 50 zł.

schemat podłączenia zmiękczacza IQsoft

CECHY SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIAJĄCE IQSOFT NA RYNKU

Zmiękczacze IQsoft posiadają wiele cech wyróżniających je na rynku. Przyjazne użytkownikowi oraz wybrane cechy szczególne to:

 • Wielojęzyczne oprogramowanie, także w języku polskim.
 • Czytelny kilkuwierszowy wyświetlacz umożliwiający łatwe poruszanie się po menu.
 • Łatwe programowanie. Urządzenie można zaprogramować tylko w 3 krokach.
 • Zintegrowana obudowa i wyposażenie standardowe ułatwiające instalację.
 • Niezwykle kompaktowa budowa umożliwia instalację nawet w najwęższych miejscach (szerokość 28cm, głębokość 44 cm).
 • Bardzo wysoka jakość wykonania - wysokiej jakości tworzywa, nie odkształcające się i dopuszczone do kontaktu z wodą spożywczą, komponenty wykonane w USA i Belgii. W produktach IQsoft nie znajdziemy elementów wykonanych np. w Azji, co zdecydowanie przekłada się na jakość.
 • Najdłuższa gwarancja na rynku.
 • Bardzo wysokiej jakości złoże zmiękczające w postaci monosferycznej (jednorodnej) żywicy. Pozwala to na uzyskanie większej zdolności jonowymiennej przy zachowaniu zwartej konstrukcji filtra.
 • Wyjątkowo niskie zużycie wody na regenerację.
 • Rekordowo niskie zużycie soli na regenerację dzięki solankowaniu proporcjonalnemu – zmniejszenie zużycia soli do 40%.
 • Najniższe z możliwych dla tej wydajności urządzeń koszty eksploatacji - inwestycja w produkty IQsoft to wybór na wiele lat, w ciągu których filtr utrzymuje stałą wydajność i niskie koszty.
 • Alarm poziomu soli, który wizualnie informuje o konieczności sprawdzenia zawartości soli.
 • Zastosowanie technologii tzw. suchego zbiornika soli, dzięki któremu zostało wyeliminowane negatywne zjawisko zbrylania soli występujące w innych zmiękczaczach.
 • Oświetlenie zmiękczacza w komorze z solą.
 • Minimalny spadek ciśnienia w instalacji.
 • Unikalna technologia, która bierze pod uwagę starzenie się żywicy jonowymiennej, dzięki czemu zawsze uzyskujesz najdokładniejszą pojemność swojego zmiękczacza wody IQsoft.
 • Tryb wakacyjny, który pozwala uniknąć niepotrzebnego zużycia wody i soli regeneracyjnej podczas okresów nieobecności, zapewniając jednocześnie, że złoże żywiczne znajduje się w optymalnym stanie po powrocie.
 • Przelew zbiornika soli jako podwójne zabezpieczenie.
 • Ograniczone ilości ruchomych części – brak lub bardzo ograniczone zużycie głowicy.
 • W przypadku odcięcia zasilania system powraca do trybu pracy – wyeliminowanie wyrzucania wody do kanalizacji w przypadku odcięcia prądu podczas regeneracji.
 • Programowanie urządzenia za pomocą smartfona.
 • Monitorowanie zmiękczacza przez telefon na odległość.
 • Otrzymywanie komunikatów w przypadku konieczności uzupełnienia soli.
 • Urządzenie posiada atest PZH.Korzyści ze stosowania zmiękczaczy

DLA LUBIĄCYCH WIEDZIEĆ WIĘCEJ...

Wiadomości rozszerzone na temat zmiękczaczy

Dla osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat zmiękczaczy wody, problemów z twardą wodą i innych tematów, przygotowaliśmy ciekawe artykuły na naszym blogu. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w wolnej chwili.

Dane podstawowe
Gwarancja
5 lat elektronika i wszystkie części, 10 lat obudowa i butla ciśnieniowa
Dostępność produktu
Produkt w stałej sprzedaży
Podłączenie do kanalizacji
Wymagane
Podłączenie do prądu
Wymagane
Podłączenie do sieci
Wymagane
Wyposażony w WiFi
TAK
Parametry techniczne
Rodzaj połączenia 1
3/4 cala
Ciśnienie maksymalne
8,3 bar
Ciśnienie minimalne
1,4 bar
Minimalna temperatura wody
2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody
48 stopni Celsjusza
Pobór mocy
5,6 (VA)
Objętość złoża
12 Litrów
Zalecany maksymalny przepływ roboczy
1,2 m3/h
Sterowanie
elektroniczno-objętościowe
Maksymalna pojemność magazynowania soli
17 kg
Regeneracja
Zużycie soli na regenerację
1,5 kg (wielkości przybliżone zależne od warunków roboczych)
Zużycie wody w trakcie płukania na regenerację przy ciśnieniu 3 bar
54 Litry
Nominalna zdolność jonowymienna (stopnie francuskie)
54 m3x0f
Nominalna zdolność wymienna (stopnie niemieckie)
30 m3x0d
System regeneracji
przeciwprądowy
Wydajność między regeneracjami
2000 litrów przy twardości 15°dH
Wymiary
Szerokość (cm)
28 cm
Głębokość (cm)
43,8 cm
Wysokość (cm)
57,5 cm
Waga (kg)
20 kg
Do pobrania
Nasi klienci najczęściej pytają o
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:12 201 86 86 lub 512 290 310
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Czym jest twarda woda i jak sobie z nią poradzić?
Twarda woda to powszechny problem. Powoduje powstawanie nieestetycznych zacieków na armaturze, przyczynia się do skrócenia żywotności urządzeń AGD. Na szczęście istnieją sposoby na zmiękczenie wody w domu, a tym samym pozbycie się uporczywego kamienia.
Czytaj więcej
Jak pozbyć się kamienia z wody w domu?
Twarda woda potrafi być prawdziwą zmorą. Kamień w czajniku odbiera przyjemność z picia ulubionych napojów, doprowadza do awarii urządzeń AGD i piecy. Kamień to nie tylko uciążliwy osad, ale i dodatkowe koszty. Na szczęście istnieją na niego sposoby...
Czytaj więcej
Ochrona pralki i zmywarki przed kamieniem
Awaria domowych urządzeń zazwyczaj przytrafia się w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj winny jest osad z kamienia! Osadza się na elementach grzewczych, prowadząc do ich uszkodzenia. Na szczęście są sposoby, by zabezpieczyć pralkę i zmywarkę przed kamieniem...
Czytaj więcej
Negocjuj cenę
Uważasz, że cena tego produktu jest zbyt wysoka? Negocjuj!
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel