EXCITO-ST-CRT składa się z czterech wkładów liniowych: dwóch wkładów mechanicznych AIPRO-20 i AIPRO-1, węglowego AICRO-L4 oraz specjalistycznego wkładu ze złożem jonowymiennym AISTRO-L.

Zestaw usuwa zanieczyszczenia takie jak piasek, rdza, zawiesiny nie mniejsze niż 5 mikronów, chlor, pestycydy, fenol, benzen, żelazo, metaliczny smak wody, nieprzyjemny zapach, metale ciężkie (arsen, kadm, rtęć, ołów), siarkowodór, poprawia smak i zapach wody.

Przeznaczony jest do filtracji wody pitnej i ogólnoużytkowej. Wkładów nie należy używać do wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie oraz nieznanego pochodzenia.

Opis wkładów:

  • AIPRO-20M-AQ - wkład sedymentacyjny, który usuwa z wody zanieczyszczenia o wielkości powyżej 20 mikronów
  • AISTRO-L-AQ - wkład specjalistyczny ze złożem jonowymiennym, zmniejszającym twardość wody (funkcja zmiękczania wody), dzięki czemu likwidujemy lub ograniczamy kamień i wapienne osady
  • AICRO-L4-AQ - wkład węglowy z węglem aktywowanym i specjalistycznym złożem do usuwania metali ciężkich (ołów, nikiel, arsen, kadm i inne). Poprawia smak, zapach i klarowność wody. Eliminuje z wody chlor do 99%, zawiesiny i zanieczyszczenia organiczne rozpuszczane w wodzie.
  • AIPRO-1M-AQ - wkład mechaniczny, który usuwa zanieczyszczenia o wielkości powyżej 1 mikrona