Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować sklep do Twoich potrzeb. Więcej

IQsoft 18 z wifi Erie - Najlepszy na rynku zmiękczacz jonowymienny

IQ-SOFT 18
Dostępność: W magazynie.
Wysyłamy natychmiast
Czas dostawy:24 h
Koszt dostawy:
więcej o kosztach dostawy i płatnościach
Odbiór osobistygratis
Zakupy powyżej 299 złgratis
Paczkomat płatność online13,00 zł
Paczkomat płatość przy odbiorze16,50 zł
Kurier płatność online 15,00 zł
Kurier płatność przy odbiorze 19,00 zł
Półpaleta/paleta 116,85 / 147,60 zł
zamów jeszcze przez
a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:

12 201 86 86 lub 512 290 310

darmowa dostawa.png
woda bez kamienia.png
wyprodukowano w EU.png
sterowany z aplikacji.png
wyposazony w erie connect.png
niewielkie rozmiary.png
bardzo wydajny.png
certyfikat PZH.png
bardzo oszczedny.png

IQ SOFT18 TO ŚREDNIEJ WIELKOŚCI  ZMIĘKCZACZ WODY W GAMIE PRODUKTÓW FIRMY ERIE - LIDERA NA ŚWIECIE W PRODUKCJI ZMIĘKCZACZY 
NOWOCZESNE ZMIĘKCZACZE IQSOFT ZACHWYCAJĄ TECHNOLOGIAMI TAKIMI JAK WIFI, STEROWANIE PRZEZ APLIKACJĘ W TELEFONIE CZY TEŻ NAJWYŻSZĄ WYDAJNOŚCIĄ POŁĄCZONĄ Z MAŁYMI ROZMIARAMI ORAZ ELEGANCKIM WYGLĄDEM.IQ soft - lider w produkcji najnowoczesniejszych zmiękczaczy wody z wifiNOWA ULEPSZONA WERSJA ZMIĘKCZACZY IQSOFT

Od 2018 roku firma Erie, producent zmiękczaczy do wody IQsoft, wyznaczając nowy kierunek rozwoju zmiękczaczy wody, wprowadził urządzenia zawierające wiele nowości. Wśród nich możemy wymienić:

 • Moduł WiFi pozwalający sterować centralnym zmiękczaczem wody z poziomu telefonu lub tabletu z systemami iOS oraz Android. Wystarczy ściągnąć aplikację Erie Connect i podłączyć urządzenie do domowej sieci WiFi. Więcej o aplikacji w dalszej części opisu.
 • Dodatkowe podświetlenie zbiornika soli. Ta drobna wydaje się modyfikacja była wyczekiwana przez wielu użytkowników. Nie trzeba świecić światła, czy też używać latarki, żeby sprawdzić stan soli lub dosypać ją do urządzenia. Dioda Led zostanie zaświecona po kliknięciu dowolnego przycisku na panelu sterującym.
 • Skrócony został proces regeneracji. Dzięki zastosowaniu dodatkowego elektrozaworu zmiękczacz daje możliwość szybkiego procesu płukania po solankowaniu. Dzięki temu proces regeneracji skraca się nawet o 50%! To ważna i przełomowa modyfikacja technologiczna wprowadzona przez IQSoft.

Zmiękczacz do wody IQsoft 18 Erie

Nowoczesne urządzenie zmiękczające wodę zaprojektowane przez belgijską firmę Erie należącej do amerykańskiej grupy Aquion, przeznaczone do instalacji wody w całym domu (zmiękczacz centralny) i wykonane w całości w Europie. Erie produkuje swoje urządzenia w całości w oparciu o swoje półprodukty oraz swoją technologię. Jest także liderem innowacji w tej dziedzinie. Firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała zmiękczacz wody z automatyczną regeneracją złoża. Rodzina zmiękczaczy IQsoft, jako produkt flagowy Erie, zalicza się do klasy premium daleko wyprzedzając swoich konkurentów. IQsoft jest obecnie prawdopodobnie najlepszym zmiękczaczem do wody dostępnym na rynku. Tworząc serię IQsoft, Erie wsłuchało się w potrzeby swoich klientów i zastosowało serię unikalnych rozwiązań. Wiele z nich poprawia komfort użytkowania i ułatwia obsługę. Mimo to zmiękczacze wody IQsoft zachowują kompaktowy rozmiar w ramach swoich wszystkich produktów. Jednocześnie IQsoft to produkty pro-ekologiczne - deklasują konkurencję pod kątem zużycia wody, soli tabletkowanej oraz energii elektrycznej. 

18 litrowe złoże - dla kogo przeznaczony jest zmiękczacz IQsoft 18?

IQsoft 18 zaprojektowany jest z myślą o rodzinie 4 osobowej z średnim zużyciem wody i twardości wody 15 stopni niemieckich. Został wyprodukowany przy użyciu najnowszych technologii z naciskiem na ekologię i bardzo niskie koszty eksploatacji. Przed wyborem wielkości zmiękczacza zalecamy kontakt z naszym sklepem w celu omówienia wg. jakich kryteriów prawidłowo dobrać wielkość urządzenia. Precyzyjny dobór zmiękczacza może zostać wykonany dopiero po dokładnym ustaleniu twardości wody oraz ilości zużywanej wody w miesiącu. W naszej ofercie posiadamy zmiękczacze z objętością złoża od 9 do 26 litrów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie urządzenie niezależnie od Państwa potrzeb.

Przeznaczenie zmiękczacza IQsoft 18
Gwarancja zmiękczacz IQsoft

Warunki gwarancji zmiękczaczy IQ Soft

Erie jest pewne jakości swoich produktów, dlatego oferuje najdłuższą gwarancję w Polsce: na obudowę i butlę ciśnieniową 10 lat, a na elektronikę i wszystkie pozostałe części aż 5 lat gwarancji. Ponadto każdy produkt jest realnie testowany przed wysyłką do klienta, dzięki czemu mamy pewność szczelności oraz pełnej sprawności urządzenia. Do utrzymania pełnej gwarancji nie jest wymagane obowiązkowe wzywanie serwisu i cykliczne przeglądy, tak jak to często bywa w przypadku innych urządzeń. Mimo to, dla utrzymania pełnej sprawności urządzenia przez najdłuższy możliwy okres zalecamy cykliczne przeglądy realizowane przez nasz serwis. Zmiękczacz Erie IQsoft jest urządzeniem bezobsługowym. Do obowiązków Klienta należy jedynie cykliczne dosypywanie soli tabletkowanej.

Erie Connect - czyli nowoczesny zmiękczacz wyposażony w WiFi. Sterowany z telefonu lub tabletu.

IQsoft został wyposażony w moduł WiFi, dzięki któremu komfort użytkowania jest znacznie wyższy niż przy standardowych zmiękczaczach. Dzięki aplikacji Erie connect mamy możliwość monitorowania naszego zmiękczacza przy użyciu telefonu lub tabletu. Nie musimy pamiętać już o kontrolowaniu poziomu soli, gdyż zmiękczacz IQsoft poprzez aplikację sam poinformuje nas, kiedy należy ją uzupełnić. Możemy też zmieniać ustawienia regeneracyjne za pomocą telefonu. Ponadto, dzięki informacji ile wody przepłynęło przez zmiękczacz, jesteśmy w stanie kontrolować sytuację w domu np. będąc na wakacjach i sprawdzić czy nie doszło przypadkowo do wycieku wody w domu. Ilość funkcji w aplikacji wraz z potrzebami użytkowników będzie się cały czas zwiększała. Już teraz Erie przygotowuje kolejne ciekawe udogodnienia dla swoich Klientów.

ZAWARTOŚĆ PROPONOWANEGO PRZEZ NAS ZESTAWU

Chcąc sprzedawać Państwu od razu produkt gotowy do użycia, bez konieczności dokupywania dodatkowych elementów zestaw, jaki proponujemy, zawiera:

 • Zmiękczacz IQsoft z modułem WiFi.
 • Oryginalny ByPass firmy Erie - służący do mieszania wody surowej z wodą zmiękczoną w celu uzyskania żądanego poziomu twardości wody. ByPass umożliwia także odłączenie zmiękczacza od instalacji nadal umożliwiając korzystanie z wody w domu.
 • Profesjolany kropelkowy tester wody służący do określenia stopnia twardości wody i ustawienia urządzenia podczas instalacji. Dzięki niemu możemy także weryfikować jakość wody już w trakcie użytkowania zmiękczacza.
 • Wąż odprowadzający popłuczyny.
 • Syfon umożliwiający bardzo łatwe i sprawne podłączenie zmiękczacza do istniejącej instalacji kanalizacyjnej.
 • AquaResin oryginalny środek Erie to czyszczenia złoża.
 • Przedłużoną gwarancję na całe urządzenie do 5 lat! W przypadku obudowy i zbiornika ciśnieniowego gwarancja 10 lat.
 • Transport na palecie w celu ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przewożenia - GRATIS.

Uproszczony schemat instalacji zmiękczacza IQsoft

Montaż zmiękczacza do wody nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Każdy hydraulik czy domowa "złota rączka" poradzi sobie bez problemu. Zmiękczacz można zainstalować na instalacji wodnej z miedzi, stali lub tworzywa sztucznego. Zazwyczaj zmiękczacze montuje się w piwnicach zaraz za licznikiem wody, tak aby cała instalacja była chroniona przed szkodliwą twardą wodą. Instalacja powinna zostać poprowadzona najlepiej w taki sposób, aby wejście oraz wyjście wody znajdowało się na poziomie głowicy zmiękczacza. Ważne jest również, żeby w miejscu, w którym planujemy zamontować zmiękczacz, zapewniony był dostęp do prądu. Drugą niezbędną rzeczą jest możliwość wpięcia do instalacji kanalizacyjnej, przez którą zmiękczacz będzie wylewał wodę zużytą podczas regeneracji. Musimy pamiętać również, że niezbędne jest zamontowanie filtra narurowego przed zmiękczaczem. Jaki filtr wybrać zależy już od kupującego, ale możliwości jest bardzo dużo. Ceny filtrów rozpoczynają się już od niecałych 50 zł.

schemat podłączenia zmiękczacza IQsoft

CECHY SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIAJĄCE IQSOFT NA RYNKU

Zmiękczacze IQsoft posiadają wiele cech wyróżniających je na rynku. Przyjazne użytkownikowi oraz wybrane cechy szczególne to:

 • Wielojęzyczne oprogramowanie, także w języku polskim.
 • Czytelny kilkuwierszowy wyświetlacz umożliwiający łatwe poruszanie się po menu.
 • Łatwe programowanie. Urządzenie można zaprogramować tylko w 3 krokach.
 • Zintegrowana obudowa i wyposażenie standardowe ułatwiające instalację.
 • Niezwykle kompaktowa budowa umożliwia instalację nawet w najwęższych miejscach (szerokość 28cm, głębokość 44 cm).
 • Bardzo wysoka jakość wykonania - wysokiej jakości tworzywa, nie odkształcające się i dopuszczone do kontaktu z wodą spożywczą, komponenty wykonane w USA i Belgii. W produktach IQsoft nie znajdziemy elementów wykonanych np. w Azji, co zdecydowanie przekłada się na jakość.
 • Najdłuższa gwarancja na rynku.
 • Bardzo wysokiej jakości złoże zmiękczające w postaci monosferycznej (jednorodnej) żywicy. Pozwala to na uzyskanie większej zdolności jonowymiennej przy zachowaniu zwartej konstrukcji filtra.
 • Wyjątkowo niskie zużycie wody na regenerację.
 • Rekordowo niskie zużycie soli na regenerację dzięki solankowaniu proporcjonalnemu – zmniejszenie zużycia soli do 40%.
 • Najniższe z możliwych dla tej wydajności urządzeń koszty eksploatacji - inwestycja w produkty IQsoft to wybór na wiele lat, w ciągu których filtr utrzymuje stałą wydajnosć i niskie koszty.
 • Alarm poziomu soli, który wizualnie informuje o konieczności sprawdzenia zawartości soli.
 • Zastosowanie technologii tzw. suchego zbiornika soli, dzięki któremu zostało wyeliminowane negatywne zjawisko zbrylania soli występujące w innych zmiękczaczach.
 • Oświetlenie zmiękczacza w komorze z solą.
 • Minimalny spadek ciśnienia w instalacji.
 • Unikalna technologia, która bierze pod uwagę starzenie się żywicy jonowymiennej, dzięki czemu zawsze uzyskujesz najdokładniejszą pojemność swojego zmiękczacza wody IQsoft.
 • Tryb wakacyjny, który pozwala uniknąć niepotrzebnego zużycia wody i soli regeneracyjnej podczas okresów nieobecności, zapewniając jednocześnie, że złoże żywiczne znajduje się w optymalnym stanie po powrocie.
 • Przelew zbiornika soli jako podwójne zabezpieczenie.
 • Ograniczone ilości ruchomych części – brak lub bardzo ograniczone zużycie głowicy.
 • W przypadku odcięcia zasilania system powraca do trybu pracy – wyeliminowanie wyrzucania wody do kanalizacji w przypadku odcięcia prądu podczas regeneracji.
 • Programowanie urządzenia za pomocą smartfona.
 • Monitorowanie zmiękczacza przez telefon na odległość.
 • Otrzymywanie komunikatów w przypadku konieczności uzupełnienia soli.
 • Urządzenie posiada atest PZH.Korzyści ze stosowania zmiękczaczy

DLA LUBIĄCYCH WIEDZIEĆ WIĘCEJ...

Wiadomości rozszerzone na temat zmiękczaczy

Dla osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat zmiękczaczy wody, problemów z twardą wodą i innych tematów, przygotowaliśmy ciekawe artykuły na naszym blogu. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w wolnej chwili.

Parametry techniczne

Dostępność produktuProdukt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynkuTak
Gwarancja5 lat elektronika i wszystkie części, 10 lat obudowa i butla ciśnieniowa
Wysokość72,8 cm
Szerokość28 cm
Głębokość43,8 cm
Waga26,5 kg
Rodzaj połączenia 13/4 cala
Ciśnienie minimalne1,4 bar
Ciśnienie maksymalne8,3 bar
Minimalna temperatura wody2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody48 stopni Celsujsza
Żywotność w litrach - (do)Produkt w stałej sprzedaży
Pobór mocy5,6 (VA)
Rodzaj złożażywica monosferyczna
Objętość złoża18 litrów
Nominalna zdolność jonowymienna (stopnie francuskie)92 m3 x f
Nominalna zdolność wymienna (stopnie niemieckie)52 m3 x d
Zużycie soli na regenerację2,3 kg
Zalecany maksymalny przepływ roboczy1,8 m3/h
Zużycie wody w trakcie płukania na regenerację przy ciśnieniu 3 bar80 litrów
Sterowanieelektroniczno-objętościowe
System regeneracjiprzeciwprądowy
Maksymalna pojemność magazynowania soli23 kg
Wyposażony w WiFiTAK
Ilość domowników3-4

Do Pobrania

Dla produktuCo?Pobierz
Rozporządzenie Ministra (1.13M) Rozporządzenie określające parametry jakie musi spełniać woda, aby była uznawana za zdatną do picia.
Karta katalogowa IQSoft (810.1k) Karta katalogowa wszystkich zmiękczaczy wody firmy Erie z serii IQsoft
Instrukcja obslugi IQsoft (2.9M) Instrukcja obsługi zmiękczaczy IQsoft wielojęzyczna
Zdjecia do instrukcji IQsoft (5.51M)
Aplikacja Erie Connect (1.22M) Instrukcja obsługi aplikacji Erie Connect

Gwarancja najniższej ceny

Gwarantujemy najniższą cenę na ten produkt w internecie. Jeżeli w innym sklepie internetowym znajdziesz w ciągu 30 dni od zakupu taki sam produkt w niższej cenie jednostkowej zwrócimy ci różnicę w cenie lub otrzymasz od nas kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie o wartości różnicy dodatkowo powiększony o 20%.

Nie musisz już szukać nigdzie indziej!

Nasz sklep to szybka, profesjonalna obsługa, a dodatkowo przy tym produkcie GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności przy odbiorze
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 13,00 zł przy płatności online oraz 16,50 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 116,85 zł, paleta 147,60 zł
- odbiór własny produktu w salonie sprzedaży w Krakowie, ul. Kościuszki 28/LU3 - brak opłat 

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty odbioru danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.
Jako Konsumenci, macie także Państwo prawo do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi w okresie dwóch lat od dania wydania towaru. 

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

Do tego produktu możesz potrzebować:

Przeczytaj więcej o tym produkcie

Jaką twardość wody powinniśmy mieć w domu?

Jeżeli da się ustawić twardość wody po zmiękczaczu (przeważnie potrzebujemy do tego odpowiedniego rodzaju ByPass) zależy od rodzaju zastosowanej w domu instalacji wodnej. Wszystkie informacje ...
czytaj więcej

Jak obliczyć wydajność zmiękczacza pomiędzy regeneracjami?

Aby dobrać odpowiednią wielkość zmiękczacza jednym z parametrów jest zdolność jonowymienna. Parametr umożliwia wyliczenie co ile metrów sześciennych będzie się dokonywała regeneracja naszego ....
czytaj więcej
prostozkranu