klucze do filtrów

( ilość produktów: 5 )

Czemu służy klucz do filtra wody?

Filtrowanie wody to coraz powszechniejsza i bardzo dobra praktyka. Żyjemy w czasach silnego zanieczyszczenia środowiska, w związku z czym do wody, którą pijemy na co dzień, trafić mogą już nie tylko osady czy chorobotwórcze drobnoustroje, ale też środki ochrony roślin, hormony, jony metali ciężkich i wiele innych związków szkodliwych dla zdrowia. Woda filtrowana jest nie tylko wolna od niepożądanych substancji, ale także o wiele smaczniejsza. Dzięki nowoczesnym technologiom można bowiem usunąć z niej np. nadmiar minerałów odpowiadających za jej twardość.

Aby filtry do wody dobrze spełniały swoją funkcję, musimy zadbać o ich prawidłową konserwację. Jej podstawa to regularna wymiana wkładów filtrujących, których żywotność najczęściej nie przekracza 12 miesięcy. Używanie wyeksploatowanego już filtra może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego – do wody zaczynają przenikać nagromadzone w nim szkodliwe substancje. Dlatego, nawet przy zastosowaniu nowoczesnej stacji uzdatniającej wodę w całym domu warto czasem posłużyć się odpowiednim testerem, by upewnić się, czy jej parametry są nadal satysfakcjonujące.

Wymiana wkładów do filtrów nie jest skomplikowanym zadaniem – można dokonać jej samodzielnie, czasem nawet bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Najczęściej jednak wygodniej jest posłużyć się kluczem do filtrów, nazywanym także kluczem do korpusów. Zdecydowanie ułatwia on rozkręcenie obudowy, a tym samym szybką i sprawną wymianę wkładu na nowy. W wielu przypadkach użycie klucza do odkręcania filtrów jest wręcz niezbędne – w przeciwnym razie niemożliwe jest bezawaryjne otwarcie korpusu.

Jak wygląda klucz do filtra wody?

Klucz do filtra wody zwykle przydatny jest przy pierwszym montażu urządzenia, a także przy każdej kolejnej wymianie wkładów filtrujących. Akcesorium ma postać obręczy z dostosowanymi do budowy korpusu wypustkami. Wyposażone jest w rączkę, która zapewnia efekt dźwigni przy otwieraniu czy zamykaniu filtra. Klucze do korpusów ułatwiają obsługę filtrów narurowych. Umożliwiają odkręcanie / dokręcanie pierścienia między korpusem a głowicą. Klucze do filtrów wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego.

W naszej ofercie dostępne są klucze do obudów i korpusów różnego rodzaju. Niektóre z nich przeznaczone są do poszczególnych modeli filtrów. Klucz do filtra może być także akcesorium uniwersalnym, pasującym do wielu systemów filtrujących o obudowach o kreślonej, standardowej średnicy. W praktyce więc można używać jednego klucza do odkręcania filtrów osmotycznych, systemów nanofiltracyjnych, a także niewielkich filtrów podzlewowych z wkładem węglowym. To duża wygoda, jeśli w danym gospodarstwie zainstalowano kilka różnych systemów filtracji.

Jak posłużyć się kluczem do filtrów?

Odkręcanie korpusów za pomocą klucza do filtrów jest bardzo prostym zadaniem. Wystarczy:

  • nałożyć akcesorium na obudowę (w przypadku filtrów dwuczęściowych – na klosz, a trzyczęściowych – na pierścień mocujący znajdujący się pomiędzy korpusem a głowicą),
  • przesuwać nim w lewo prostopadle do osi korpusu,
  • dokonać czynności konserwacyjnych (np. wymienić wkład do filtra),
  • zamknąć obudowę filtra, przesuwając rączką klucza do filtra wody w prawą stronę.

Posiadacze systemów filtrujących zastanawiają się niekiedy, jak odkręcić filtr wody bez klucza. Zwykle jest to możliwe z użyciem innych narzędzi. Nietrudno jednak wówczas o uszkodzenie obudowy. Znacznie lepiej więc zaopatrzyć się w specjalny klucz do odkręcania filtrów, który kosztuje nie więcej niż kilkanaście złotych.

pixel