odżelaziacze

( ilość produktów: 1 )

Odżelaziacz - dlaczego warto się na niego zdecydować?

Odżelaziacze to urządzenia przeznaczone do usuwania z wody nadmiaru żelaza. W procesie filtracji usuwany jest też szkodliwy mangan, który zwykle pojawia się w wodzie wraz z żelazem. Dlatego filtry tego typu potocznie nazywa się odżelaziaczami i odmanganiaczami. Odżelazianie najczęściej dotyczy wody studziennej, czyli pozyskanej ze studni głębinowej. Niestety, problem nadmiernej ilości tego pierwiastka dotyczy wielu gospodarstw domowych. Ze względu na ryzyko wyrządzenia różnego rodzaju szkód, jego obecność jest niewskazana. Taka woda jest w stanie w ogromnym stopniu popsuć smak przygotowywanych dań oraz napojów. Problemem jest również jej kolor - żółtawy lub pomarańczowy. Cechą charakterystyczną jest też metaliczny posmak i zapach.

Kolejnym zagrożeniem jest ryzyko zalegania tego pierwiastka w rurach. Ma temu zapobiegać specjalny filtr do wody działający jako odżelaziacz. W takiej sytuacji, przy większym przepływie wody, żelazo może się oderwać - jego cząstki znajdą się jednak w napełnionym przez nas naczyniu. Warto też wspomnieć o zmniejszeniu światła w samych rurach, ograniczeniu wydajności przepływu oraz przyspieszeniu procesów korozji, czego skutkiem może być awaria i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Odżelaziacze wody wpływają na zminimalizowanie ryzyka rozwijania się bakterii, które bytują w żelazowym osadzie. W efekcie woda nie jest wtórnie zanieczyszczana. Poprawia się także żywotność sprzętów AGD.

Odżelaziacze wody - co można znaleźć w naszej ofercie?

Jak widać, odżelazianie wody w domu przynosi szereg korzyści. Woda oczyszczona w ten sposób jest bezpieczna dla zdrowia. Poprawia się jej smak, zapach i klarowność. Znika problem uporczywych, rdzawych zacieków na armaturze. Wybór właściwego filtra zależny jest od stanu wody surowej. W naszej ofercie można znaleźć m.in. urządzenia, które zostały wyposażone w komorę sprężonego powietrza. Dzięki niej możliwe jest znacznie szybsze utlenianie rozpuszczonych cząstek, a jednocześnie usuwanie siarkowodoru. W tym przypadku filtr do wody działa jak odżelaziacz. Skutkiem reakcji utleniania jest przekształcenie rozpuszczonego żelaza w nierozpuszczone cząstki. Oferowane przez nas sprzęty wyróżniają się bardzo dużą powierzchnią czynną, co gwarantuje skuteczne i wydajne filtrowanie.

Wybierając urządzenia dostępne w naszym asortymencie można liczyć, że zapewnią one całkowitą klarowność filtrowanej wody oraz pełne bezpieczeństwo stosowania. Dodatkową zaletą jest też łatwość ich obsługi i programowania. Sama instalacja również nie stanowi problemu. Nasze odżelaziacze wody nie wpływają na pracę szamb czy innych zbiorników, dlatego można z powodzeniem zamontować je w swoim domu. Użytkownik nie musi kontrolować pracy systemu, ani zaopatrywać się w żadne chemikalia do regeneracji. Całość sprzętu została wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na korozję.

Do naszej oferty wybraliśmy tylko najlepsze odżelaziacze do wody, mające opinie najlepszych na rynku. Odżelaziacze wody renomowanych producentów zapewnią długie działanie i najwyższą skuteczność. W razie potrzeby, nasi konsultanci służą pomocą w doborze właściwych filtrów odżelaziających i odmanganiających wodę.

pixel