filtry liniowe

( ilość produktów: 35 )

Czym są wkłady liniowe do filtrów wody pitnej?

Filtry liniowe, a ściślej mówiąc – wkłady liniowe do filtrów, to duża grupa produktów o rozmaitych funkcjach, wykorzystywanych w różnego typu urządzeniach do uzdatniania wody pitnej. Wkłady liniowe stosuje się do filtrów wody, zwykle do odwróconej osmozy. Niekiedy stosuje się je także jako filtr wody do lodówki lub dystrybutora wody. Wspólną cechą wkładów liniowych jest ich kształt, a co za tym idzie – sposób działania. Ich nazwa wywodzi się ze wzdłużnego, czyli liniowego przepływu wody. Pozwala to na dokładniejszą filtrację, uzupełniającą działanie poprzedzających wkładów. Filtr liniowy najczęściej stosuje się bowiem do filtracji końcowej, szlifującej.

Na czym polega działanie filtrów liniowych?

Filtr liniowy może zawierać rozmaite wypełnienia. Właśnie dlatego wkłady liniowe są bardzo niejednorodną grupą produktów. Należą do nich zarówno filtry mechaniczne (np. z włókniny polipropylenowej) służące do usuwania z wody cząstek piasku czy rdzy, jak i filtry węglowe (zawierające aktywowany węgiel, np. z łupin kokosa) przeznaczone głównie do usuwania zanieczyszczeń chemicznych. Istotą wkładu do filtra liniowego nie jest jednak jego funkcja, lecz zasada działania.

Na prostą konstrukcję filtra liniowego składa się m.in. mocny, niezawodny korpus, który z łatwością wyposażyć można w filtr bezpieczeństwa, zabezpieczający przed wydostaniem się odfiltrowanego materiału na zewnątrz urządzenia. Przede wszystkim jednak wkłady liniowe gwarantują niski spadek ciśnienia podczas przepływu wody. Znacząco podnosi to wydajność i skuteczność procesu filtracji.

Zalety wkładów liniowych do filtrów

W naszym sklepie oferujemy filtry do wody liniowe:

  • węglowe,
  • mineralizujące,
  • mechaniczne,
  • zmiękczające wodę,
  • jonizujące,
  • alkalizujące.

Jak widać, z ich użyciem można usunąć z wody pitnej wszelkie rodzaje zanieczyszczeń – fizykochemiczne i mikrobiologiczne. Najbardziej zaawansowane filtry liniowe mogą też posłużyć do poprawy prozdrowotnych walorów kranówki – wzbogacić ją o cenne minerały lub nadać jej korzystne dla ludzkiego organizmu pH.

Obok szerokiego spektrum zastosowania wkładów liniowych ich niewątpliwą zaletą jest niska awaryjność, a także łatwość obsługi. Podobnie jak wszystkie inne filtry do wody pitnej, każdy filtr liniowy ma ograniczoną żywotność i wymaga regularnej wymiany. Dzięki prostej budowie konserwacja urządzenia jest szybka, nieskomplikowana i zwykle nie wymaga nawet użycia żadnych narzędzi. Filtry z wkładami liniowymi są zatem znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym brak umiejętności czy zaplecza do obsługi bardziej zaawansowanych systemów uzdatniania wody.

pixel