S-L-MIN-QT - mineralizator wody ze złączkami QT marki Supreme

Wkład ze złączem typu QT - pasuje do nowej generacji filtrów SUPREME PREMIUM oraz innych filtrów z systemem mocowania wkładów QT Przed zakupem zobacz zdjęcie złącza i porównaj z wkładami w Twoim filtrze!

Wkład mineralizujący przeznaczony do systemów odwróconej osmozy. S-L-MIN-QT to mineralizator do wody kompatybilny z systemami RO w systemie QT. Wkład mineralizujący wzbogaca wodę o niezbędne dla zdrowia minerały. Należą do nich sód, magnez, potas, wapń oraz chlorki. Szczególnie polecany w przypadku stosowania filtrów do odwróconej osmozy. W takim przypadku filtr mineralizujący wodę przywraca minerały wypłukane w procesie osmozy. S-L-MIN-QT posiadają złącza - króćce typu QT.

 

Zalety filtra liniowego mineralizującego Supreme QT:

  • Zawiera wysokiej jakości złoże posiadające zdolności mineralizacji wody
  • Wzbogaca wodę w pierwiastki mineralne niezbędne dla organizmu ludzkiego (wapń, magnez)
  • Stosowany do uzdatniania wody po procesie odwróconej osmozy
  • Pasuje do większości systemów osmotycznych dostępnych na rynku
  • Połączenie typu QT

 

Minerały - Jakie mają znaczenie?

Minerały stanowią element niezbędny dla życia oraz zdrowia. W organizmie ludzkim występuje 46 składników mineralnych. Aż 30 uznawanych jest za niezbędnych do życia! Minerały stanowią aż 4% masy ciała. Przyswajamy je z pożywienia, organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć. Dlatego tak ważny jest odpowiedni poziom minerałów w wodzie pitnej. Organizm ludzki ma różne zapotrzebowanie na poszczególne minerały. Zostały one podzielona na 2 grupy. Makroelementy, to minerały, których dzienne zapotrzebowanie wynosi co najmniej 100mg. W przypadku mikroelementów zapotrzebowanie przekracza 100mg. Do powszechnie znanych makroelementów zaliczają się sód, potas, wapń czy magnez. Wśród powszechnych mikroelementów można wymienić cynk, miedź, żelazo czy fluor.

 

Jak często należy wymieniać mineralizator do wody?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.