Filtry na cały dom

( ilość produktów: 64 )

Zmiękczacz wody - wybierz model do swojego domu

Twarda woda nierozerwalnie wiąże się z obecnością kamienia, który powoduje nie tylko nieestetyczny osad, ale również negatywnie wpływa na żywotność wielu urządzeń, a nawet skórę. Niestety wiele gospodarstw domowych ma dostęp do wody, która wyróżnia się dużą zawartością wapnia i magnezu. Chcąc poradzić sobie z problemem, warto zainwestować w odkamieniacz do wody. Działanie tego typu sprzętów opiera się na wymianie jonowej. Jest ona możliwa dzięki wykorzystaniu specjalnej żywicy zwanej złożem, nasyconej jonami dodatnimi neutralnego sodu.

Dzięki jonom dochodzi do zastąpienia kationów magnezu i wapnia, które odpowiadają za pojawianie się kamienia. W efekcie uzyskujemy miękką wodę, która poprawia codzienny komfort życia i wydłuża działanie takich sprzętów jak pralki, czajniki elektryczne czy zmywarki. W naszej ofercie dostępne są zmiękczacze do wody wielu różnych marek, w tym Klarwod, Supreme, Aquaphor, Aquafilter czy EcoWater. Wszystkie z nich wyróżniają się skutecznym działaniem i wydajnością.

Zmiękczacze wody do domu - jakie urządzenia można znaleźć w asortymencie?

Oferowane przez nas produkty charakteryzują się prostą i estetyczną konstrukcją. Całość ma postać średniej wielkości zbiornika, w którym znajduje się żywica jonowymienna. Nowoczesne wersje są ponadto wyposażone w cyfrową głowicę, dzięki której można z łatwością ustawiać parametry pracy tego akcesorium. W naszym asortymencie dostępny jest odkamieniacz wody, który wyróżnia się niewielkim zużyciem soli i wody potrzebnych do regeneracji, co pozwala wygenerować spore oszczędności.

Nasze urządzenia są polecane nie tylko gospodarstwom domowym, ale również firmom i instytucjom użyteczności publicznej. Ich ogromną zaletą jest m.in. łatwość obsługi. W wielu przypadkach, użytkownik może bowiem wygodnie posługiwać się ekranem LCD. Istnieje także możliwość określenia objętości złoża i dopasowania go do liczby członków rodziny. Uzdatniacz wody do domu może dodatkowo zmniejszać ilość żelaza i manganu. Sporym ułatwieniem jest też wyposażenie w specjalny system zabezpieczający przed przelaniem się wody.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat urządzeń do zmiękczania wody?

Osoby decydujące się na zakup sprzętu z naszej oferty nie muszą obawiać się ich czasochłonnej obsługi. Jedynym zadaniem jest w zasadzie regularne uzupełnianie soli, gdyż wszystkie pozostałe procesy odbywają się automatycznie. Wykorzystanie solidnych i wysokogatunkowych materiałów sprawia, że uzdatniacze potrafią służyć bezproblemowo przez wiele lat. Ryzyko awarii również jest w dużej mierze zminimalizowane, dzięki wykonaniu głowicy z niewielkiej liczby komponentów.

Chcąc zapewnić najwyższą skuteczność, urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby woda przepływała przez całe złoże w sposób równomierny. To z kolei pozwala na wykorzystanie całej powierzchni sprzętu, a jednocześnie wydłużenie żywotności głowicy. Użytkownik ma ponadto możliwość dostosowania twardości wody do swoich potrzeb. W naszym asortymencie dostępne są też wersje pozwalające na zmiękczanie wody w domu pochodzącej ze studni. Ich istotną zaletą jest dodatkowe usuwanie ewentualnych związków chorobotwórczych.

Dodatkowe produkty dostępne w sklepie

W ofercie znajdują się też różnego rodzaju zestawy filtrów, które mogą być stosowane zarówno w domu, jak i przemyśle. Spory wybór wkładów różniących się dokładnością filtracji sprawia, że są one odpowiednie nawet do wody studziennej oraz wodociągowej. Polecamy ponadto filtry narurowe, których korpus należy zamocować na ścianie. Osoby, którym zależy na bardziej profesjonalnym zmiękczaniu wody, mogą zdecydować się na profesjonalne stacje dostępne w naszej ofercie. Są one zabudowane w stalowym stelażu i nadają się zarówno do mieszkań, jak i domów jednorodzinnych.

Oprócz tego proponujemy specjalne lampy bakteriobójcze UV, działające jako sterylizator. Dzięki nim można skutecznie pozbyć się bakterii oraz wirusów znajdujących się w wodzie. Tego typu urządzenia montuje się przy jej ujęciu. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem i skorzystania z atrakcyjnych cen.

pixel