Wessper Triplemax to narurowy 3-stopniowy system oczyszczania wody. Zestaw składa się z trzech fabrycznie połączonych w jedną bryłę korpusów filtra wody. Ten potrójny filtr do wody świetnie sprawdzi się do filtrowania wody wodociągowej, domowej lub ze studni. Wessper Triplemax może być używany na zewnątrz lub wewnątrz jako filtr wstępny dla urządzeń takich jak np. pompy. Zastosowanie trzech różnych rodzajów filtrów pozwala wstępnie oczyścić wodę z drobnoustrojów oraz szkodliwych zanieczyszczeń mechanicznych.

 

System filtrujący Wessper Triplemax

 

 

 

Potrójna filtracja wody!

W zestawie z narurowym filtrem wody znajdują się trzy filtry dedykowane wstępnej filtracji wody.

  1. Filtr polipropylenowy (piankowy) służy filtrowania wody i usuwania większych zanieczyszczeń mechanicznych. Głównym zadaniem wkładu filtrującego jest oczyszczenie wody z elementów takich jak muł, piasek, rdza oraz pozostałe osady, powodujące obniżenie ciśnienia wody. Polipropylenowe filtry wody w żaden sposób nie oddziałują na smak wody.
  2. Filtr sznurkowy jest najprostszym elementem filtracyjnym, najczęściej używany jako filtr wstępny, który ma za zadanie wyłapać największe zanieczyszczenia. Jego zadaniem jest ochrona kolejnych elementów filtrujących, wyłapuje z wody zanieczyszczenia mechaniczne tj. rdza, muł, piasek.
  3. Filtr węglowy ma za zadanie zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne takie jak: chlor, ołów, metale ciężkie, związki organiczne oraz pozostałe osady wpływające na ciśnienie wody. Filtr ten w połączeniu z pozostałymi występującymi w korpusach narurowych systemu filtrowania wody stanowi odpowiednią ochronę i filtrację.

 

Wessper wkłady filtrujące 

 

 

Bezpieczna filtracja wody dzięki najwyższej jakości komponentów.

Korpus narurowy Wessper Triplemax zbudowany jest z solidnej przezroczystej 10-calowej obudowy, która dzięki swojej budowie jest łatwa w obsłudze. Wymiana filtra wody jest bardzo prosta i przyjemna, w zestawie dołączony jest klucz do blokady korpusów, który jest jedynym niezbędnym narzędziem podczas przeprowadzania serwisu. Wejście oraz wyjście przyłącza wody, jest zakończone mosiężnym wewnętrznym gwintem o średnicy 1" (tj. 3,14 cm). Producent deklaruje przepływ wody na najwyższym poziomie 3000 litrów/h, a maksymalna temperatura wody może wynosić 45 stopni. Warto również zaznaczyć, że maksymalne ciśnienie robocze wody może wynosić 10-12 bar.

 

Wessper elementy montażowe

 

Dodatkowe informacje dotyczące instalacji korpusu narurowego.

Filtr do wody narurowy należy zainstalować do sieci wody zimnej. Podczas instalacji należy przestrzegać kierunku doprowadzenia wody do korpusu filtrującego (wejście (IN) ->wyjście (OUT)).

Przed rozpoczęciem instalacji należy odciąć dopływ wody w rurociągu.

Po montażu należy powoli otworzyć dopływ wody oraz upewnić się, że połączenia są szczelne i nie ma żadnego wycieku. W przypadku pojawienia się wycieku z pierścienia należy upewnić się, że został skręcony prawidłowo. Jeżeli poczujemy luz powinniśmy dokręcić go kluczem dołączonym do zestawu.

Dla prawidłowej pracy oczyszczacza wody zaleca się zastosować regulator ciśnienia. Powinien zostać zainstalowany między dopływem wody a narurowym korpusem.

 

Wymiary:

  • Wymiary zewnętrzne systemu filtracji wody: 405 × 142 × 345 mm
  • Wielkość wewnętrznego korpusu filtra "nawijanego": długość: 254 mm, średnica: 51 mm
  • Typ gwintu: 1 cal