Filtry mechaniczne

( ilość produktów: 28 )

Filtr do wody narurowy - jak działa?

Filtr mechaniczny do wody to dobre rozwiązanie nie tylko do zastosowań domowych, ale również przemysłowych. Stanowi skuteczne zabezpieczenie przed cząsteczkami stałymi, nawet tymi wyjątkowo drobnymi. Niestety występują one w praktycznie każdym ujęciu wody. Jeśli ciecz jest pozyskiwana ze studni, mogą znaleźć się w niej resztki obumarłych roślin lub zwierząt, cząstki gleby oraz wiele innych nierozpuszczalnych substancji. We własnym ujęciu wody nierzadko pojawia się też glina, muł, żelazo i mangan. W przypadku sieci wodociągowej, trzeba z kolei liczyć się z ryzykiem pojawienia się rdzy wynikającej z korodowania materiałów, z których wykonano rury. W obu przypadkach pomogą nam filtry do wody narurowe.

Stosowanie opisywanych urządzeń jest koniecznością m.in. ze względu na zmniejszenie ryzyka szkód, które mogą wywołać różnego rodzaju stałe cząstki. Pozwoli to w dużej mierze uchronić się przed niekorzystnymi zdarzeniami, takimi jak nieustanne kapanie kranu, zatkanie odpływu czy awaria zaworów. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do awarii całej instalacji, co wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów naprawy. Filtry mechaniczne to podstawa oczyszczania wody w domu. Często są używane do filtracji wstępnej, by chronić instalację wodną. Usuwają z wody zanieczyszczenia stałe oraz redukują piasek, rdzę, żwir i inne osady, które mogą uszkodzić droższe elementy systemu filtracji. Tego typu drobinki mogą pojawić się np. w związku z prowadzonymi pracami konserwatorskimi, tworzeniem kolejnych przyłączy lub czynnościami mającymi na celu naprawę instalacji.

Filtry mechaniczne do wody - dodatkowe informacje

Narurowe filtry do wody mogą być wykorzystywane zarówno samodzielnie, jak i w zestawach. Ponadto znajdują zastosowanie jako elementy zabezpieczające stacje uzdatniania wody. Ich ogromną zaletą jest m.in. łatwość montażu. Instalacja jest bardzo prosta, a sam sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Co więcej, można liczyć na korzyści wynikające z bezproblemowej konserwacji. Produkty dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się też atrakcyjną ceną. Warto wspomnieć również o uniwersalności. Filtr do wody mechaniczny stanowi dobre rozwiązanie niezależnie od tego, jaka jest wielkość pomieszczenia oraz ile wody zużywamy na co dzień. Sprawdzi się zatem w każdym domu - u singli, par oraz rodzin z dziećmi. Sama filtracja jest bardzo skuteczna, a w jej efekcie możemy cieszyć się czystą wodą niezawierającą jakichkolwiek stałych cząsteczek.

Opisywane elementy składają się z klosza i głowicy, w środku znajduje się z kolei wkład filtracyjny. Jego żywotność jest uzależniona od tego, jak mocno zanieczyszczona jest woda i jak dużo zużywamy jej w ciągu dnia. W naszej ofercie znalazły się filtry mechaniczne wyróżniające się wytrzymałą i solidną obudową. Korpus jest odporny na uderzenia. Niektóre modele zostały wykonane z przezroczystego materiału, co pozwala na stałe kontrolowanie stopnia zanieczyszczenia filtra. Użytkownik może liczyć także na łatwą wymianę wkładu. W naszej ofercie znajdują się ponadto filtry osadnikowe, które zostały wykonane ze stopu chromowanego mosiądzu. W środku znajduje się wkład ze stali nierdzewnej. Dodatkowym elementem jest ciśnieniomierz, który informuje o konieczności wyczyszczenia wkładu w momencie, gdy ciśnienie wody się obniży.

Mechaniczne filtry do wody - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

W naszej ofercie można znaleźć sporo produktów różnych producentów, w tym Aquafilter, Aquaphor, Cintropur, Honeywell czy Supreme. Użytkownik ma możliwość swobodnego określenia budowy filtra, jego wydajności, sposobu czyszczenia czy wymiany wkładów. Modele dostępne w asortymencie sprawdzą się w wielu miejscach, w tym wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność sezonowego oczyszczania wody. To zatem doskonały wybór w przypadku domków letniskowych czy innych obiektów działających tylko przez określony okres roku. Filtry mechaniczne doskonale uzdatniają wodę przed filtrami zmiękczającymi, multifunkcyjnymi czy odżelaziającymi. Co więcej, skutecznie chronią stacje uzdatniania wody przed przedostaniem się do nich stałych cząsteczek mogących spowodować awarię.

Aby mechaniczny filtr spełniał swoje zadanie, należy odpowiednio dobrać go do jakości wody. Tylko dobrze dobrane rozwiązanie zapewni skuteczną filtrację wstępną. Inny filtr mechaniczny sprawdzi się do wody ze studni głębinowej, a inny do wodociągowej. Pod uwagę należy też brać rozmiar filtra oraz typ przyłącza do instalacji wodnej. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama produktów. Są wśród nich filtry do wody mechaniczne narurowe siatkowe, występują także filtry mechaniczne z wymiennymi wkładami oraz wielokrotnego użytku. Oferowane przez nas produkty posiadają atest higieniczny, co potwierdza pełne bezpieczeństwo użytkowania filtrów, nie trzeba zatem obawiać się, że ich stosowanie będzie miało jakikolwiek negatywny wpływ na zdrowie domowników czy środowisko naturalne. Solidna konstrukcja gwarantuje bardzo dużą stabilność i brak ryzyka nadmiernego obciążenia rur. Nasi konsultanci chętnie pomogą w indywidualnym doborze filtra mechanicznego do wody pitnej.

pixel