darmowa dostawa od 50,00 złbezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310

Lampy sterylizujące UV

( ilość produktów: 9 )

Lampy bakteriobójcze - najważniejsze informacje

Właściciele gospodarstw domowych, którzy pozyskują wodę ze studni, powinni pamiętać o konieczności jej przebadania nie tylko na obecności bakterii, ale również pod kątem fizykochemicznym. Obecność niebezpiecznych mikroorganizmów wymaga zainwestowania w odpowiednie narzędzia pozwalające na ich likwidację. Jednym z rozwiązań jest lampa ultrafioletowa bakteriobójcza. Stanowi ona jedną z najpopularniejszych opcji, przede wszystkim ze względu na prostotę działania i brak wpływu na właściwości smakowe wody. Co więcej, do rozpoczęcia działania konieczne jest po prostu jej włączenie.

Lampy UV do dezynfekcji wody to innowacyjne filtry na cały dom. Sterylizatory UV skutecznie usuwają z wody mikroorganizmy i emitują promieniowanie, które unieszkodliwia bakterie i wirusy. Bakteriobójcze działanie lampy UV do wody nie wymaga użycia środków chemicznych, dzięki czemu zapewniają skuteczne uzdatnianie wody pitnej bez zmieniania jej składu. Jest to więc rozwiązanie skuteczne, wygodne i niedrogie w eksploatacji. Urządzenia dostępne w naszym asortymencie zostały wykonane z wytrzymałego i solidnego materiału - stali kwasoodpornej. Dzięki temu sprzęt jest niezwykle solidny i wyróżnia się długą żywotnością. Bardzo ważnym elementem jest promiennik ultrafioletowy o określonej trwałości - nawet do kilkunastu tysięcy godzin. Układ zasilający sprzęt odpowiada za dostarczenie promiennikowi odpowiedniego napięcia.

Lampy UV do dezynfekcji - co można znaleźć w naszej ofercie?

Lampa UV bakteriobójcza wykorzystuje do zwalczania mikroorganizmów promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki niemu pojawia się reakcja fotochemiczna, w konsekwencji której niszczone jest DNA bakterii. Oprócz tego likwidowany jest też wolny ozon, którego pozostałości mogą być obecne w cieczy, jeśli została ona wcześniej poddana dezynfekcji metodą ozonowania. W wyniku działania promieniowania jest on katalizowany do postaci tlenu. Dodatkowo lampa ultrafioletowa jest w stanie pozbyć się węgla organicznego, który negatywnie wpływa na smak i zapach wody oraz chloru i chloraminów.

Urządzenia dostępne w naszej ofercie wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Sam proces dezynfekcji należy do jednych z najbardziej wydajnych, co wynika ze stosunkowo krótkiego czasu naświetlania wody. Zapewniamy szeroki wybór modeli różniących się stopniem wydajności, przepływem nominalnym i trwałością, co pozwala na ich stuprocentowe dopasowanie do własnych potrzeb. Oferowane przez nas sprzęty są też wyposażone w system alarmowy, licznik pracy oraz inne funkcje. Filtry do wody z lampą UV znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie restrykcyjne normy wymagają dokładnej dezynfekcji wody. Nic dziwnego, że wśród użytkowników indywidualnych lampy UV do wody pitnej także zdobywają najlepsze opinie. Aby wykorzystać pełnię skuteczności, należy odpowiednio dobrać urządzenie. Zapraszamy do kontaktu - nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze lampy UV do oczyszczania wody.

pixel