filtry nablatowe/stojące

( ilość produktów: 3 )

Jak wygląda filtr do wody nablatowy?

Filtr nablatowy to urządzenie służące poprawie jakości wody kranowej. W odróżnieniu od centralnych stacji wielofunkcyjnych należy do punktowych systemów filtracji – działających przy konkretnym urządzeniu. W przypadku filtrów do wody na blat jest to zazwyczaj bateria kuchenna lub ewentualnie łazienkowa. Stojące filtry nablatowe to alternatywa dla popularnych dzbanków filtrujących. Kuchenny filtr nablatowy wystarczy podpiąć do baterii w miejsce perlatora za pomocą dołączonego do zestawu wężyka. Ustawia się go na blacie lub szafce. Zamknięte w estetycznej obudowie urządzenie zabiera niewiele przestrzeni i może stanowić ciekawy element aranżacji wnętrza.

Jak działa filtr do wody na blat?

Stojący filtr do wody funkcjonuje w oparciu o wymienne wkłady filtrujące. Zasada ich działania zależy od rodzaju użytego materiału filtracyjnego. W wysokiej klasy filtrach do wody na blat można spodziewać się wkładów z węgla aktywnego, dodatkowo wzbogaconych o złoże jonowymienne. Co to oznacza?

Węgiel aktywny to materiał o bardzo wysokiej zdolności absorbcji. Wykorzystany we wkładzie do filtra nablatowego usuwa z kranówki chlor i jego pochodne, herbicydy, pestycydy, hormony, produkty ropopochodne, związki metali ciężkich i wiele innych substancji chemicznych, które mogą pogarszać walory organoleptyczne wody, a w większych stężaniach – szkodzić zdrowiu. Węgiel aktywny niszczy także większość chorobotwórczych drobnoustrojów. We wkładach do filtrów do wody na blat jego działanie mogą wspierać np. cząsteczki srebra, które mają silne właściwości antybakteryjne.

Do dobrych filtrów do wody na blat można nabyć wkłady wzbogacone dodatkowo o żywicę jonowymienną (w postacie włókien czy perełek). Dzięki właściwościom tej substancji z wody usuwane są minerały odpowiedzialne za jej twardość, które następnie zastępują neutralne jony sodu. Innymi słowy, złoże jonowymienne służy zmiękczeniu wody. Wpływa to korzystnie na jej walory smakowe, a także znacznie redukuje ilość kamienia odkładającego się w czajniku czy ekspresie do kawy.

Filtr nablatowy a inne filtry do wody

Filtry do wody na blat to niewielkie, stosunkowo proste urządzenia – z konieczności mniej wydajne niż np. filtry podzlewowe. Żywotność ich wkładów jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku bardziej zaawansowanych systemów. Nie można też z ich użyciem poddać wody wielostopniowej filtracji, jak dzieje się to np. z wykorzystaniem odwróconej osmozy. Dlaczego, mimo to, mały filtr stojący może okazać się czasem najlepszym sposobem na oczyszczanie wody w domowych warunkach? Filtry do wody na blat mają wiele zalet:

  • relatywnie tanie (często tańsze od popularnych filtrów nakranowych, które mają praktycznie taką samą wydajność, jak filtry nablatowe),
  • można posłużyć się nimi wszędzie tam, gdzie instalacja bardziej zaawansowanego systemu jest niemożliwa (np. w związku z brakiem miejsca pod zlewem),
  • dzięki odpowiednim przejściówkom pasują do każdego typu kranu,
  • łatwe w montażu i obsłudze,
  • ich montaż jest nieinwazyjny (filtr nablatowy można zamontować np. w wynajętym mieszkaniu, gdzie właściciel nie zgadza się na ingerencję w istniejącą instalację wodną),
  • można w każdej chwili przenieść je w dowolne miejsce (np. zabrać ze sobą na wakacje).

Stojący filtr do wody najczęściej wyposażony jest w przełącznik strumienia. Dzięki temu woda kranowa może zostać przepuszczona przez złoże filtrujące lub – jeśli nie ma takiej potrzeby (np. przy myciu warzyw) – wypływać z kranu z pominięciem filtra. Takie rozwiązanie pozwala przedłużyć żywotność wymiennego wkładu. Z jego wykorzystaniem przefiltrować można nawet 1000 l wody pitnej. Biorąc pod uwagę, że filtry do wody na blat świetnie radzą sobie z wieloma zanieczyszczeniami, takie rozwiązanie może okazać się w zupełności wystarczające. Zwykle zaspokaja potrzeby mieszkańców budynków wielorodzinnych podłączonych do sieci miejskiej, w których jakość wody kranowej pozostaje pod kontrolą przedsiębiorstwa wodociągowego.

Elegancki i skuteczny filtr nablatowy Modern marki Aquaphor

Filtr nablatowy Aquaphor Modern to niewielkie, estetyczne urządzenie. Nie zajmuje dużo miejsca, a dzięki uniwersalnemu stylowi pasuje do każdego wystroju. Nablatowy filtr stojący do wody pitnej zawiera wkład węglowy. Dostępne są także wkłady do filtra zmiękczające wodę. Filtr usuwa z wody nadmiar chloru, poprawia jej smak i zapach. Pomaga pozbyć się szkodliwych pestycydów, fenoli i metali ciężkich. Napoje i potrawy na bazie wody z filtra nablatowego są więc zdrowsze i smaczniejsze. Dostępny w naszej ofercie Aquaphor Modern to filtr nablatowy mający najlepsze opinie. Zastosowane w nim rozwiązania marki Aquaphor zapewniają skuteczność filtracji i wygodę użytkowania.

pixel