filtry samoczyszczące do wody

( ilość produktów: 3 )

Czym są samoczyszczące filtry do wody?

Filtr samoczyszczący do wody (nazywany też filtrem osadnikowym) to urządzenie należące do filtrów mechanicznych, przeznaczonych do usuwania rozmaitych osadów. Umożliwia oczyszczanie wody użytkowej (dostarczanej do budynków) z zanieczyszczeń takich jak piasek czy rdza. Filtr mechaniczny samoczyszczący chroni w ten sposób instalację oraz urządzenia domowe przed uszkodzeniem. Oczywiście przyczynia się także do podniesienia jakości wody pitnej, zapewniając jej wstępną filtrację z najdrobniejszych nawet cząstek zanieczyszczeń stałych. Z tego powodu mechaniczne filtry samoczyszczące zwykle montuje się jako filtry wstępne – przed innymi urządzeniami do uzdatniania wody (przeważnie – przed zmiękczaczem wody), tuż za głównym zaworem.

Jak działa filtr samoczyszczący do wody?

Filtry osadnikowe to samoczyszczące urządzenia. Z dużej grupy filtrów mechanicznych wyróżnia je to, że nie wymagają okresowej wymiany wkładów – i to nie tylko dlatego, że mają one bardzo dużą żywotność. Przy usuwaniu odfiltrowanych zanieczyszczeń w ogóle nie trzeba ich demontować, ponieważ filtr samoczyszczący – jak sama nazwa wskazuje – opróżnia się samoczynnie. Wystarczy co jakiś czas odkręcić specjalny zawór spustowy, znajdujący się na dole urządzenia. Umożliwia to przepłukanie filtra samopłuczącego, by umożliwić mu dalsze działanie.

Zanieczyszczenia zostają odprowadzone (np. do podstawionego zbiornika) pod wpływem ciśnienia wody. Właśnie w ten sposób samoczyszczący filtr mechaniczny do wody działa bez wymiany wkładów. Po czym poznać, że filtr samoczyszczący do wody wymaga opróżnienia? To zależy od rozwiązania, jakie zaproponował producent urządzenia. Przykładowo filtry samoczyszczące Honeywell mają przeźroczystą obudowę, która umożliwia obserwację stopnia ich zanieczyszczenia. Z kolei filtry firmy Aquafilter wyposażone są w ciśnieniomierz informujący o spadku ciśnienia wody, spowodowanym przez zbyt duże nagromadzenie zanieczyszczeń.

Zalety samoczyszczących filtrów do wody

Filtry samoczyszczące to szeroka gama produktów, które łączy zasada działania. Poszczególne urządzenia mogą jednak bardzo różnić się między sobą. Dokonując wyboru odpowiedniego filtra samoczyszczącego do wody, należy zwrócić uwagę na rozmaite szczegóły, takie jak rozmiar podłącza, który musi być dostosowany do parametrów instalacji. Jeśli jednak chodzi o takie cechy, jak wydajność czy wytrzymałość filtra, zadbaliśmy o to, by nasi klienci mogli oszczędzić czas i nie musieli samodzielnie przeprowadzać drobiazgowej analizy oferty rynkowej. Do naszej własnej wybraliśmy jedynie najwyższej jakości filtry do wody mechaniczne samoczyszczące Honeywell oraz Aquafilter. Czym wyróżniają się te marki?

Filtry do wody samoczyszczące w naszej ofercie:

  • zapewniają wysoką dokładność filtracji – wyłapują nawet cząstki o średnicy 100 mikronów,
  • wykonane są z tak odpornych materiałów, jak chromowany mosiądz czy stal nierdzewna,
  • dostępne są z kilkoma najbardziej popularnymi rozmiarami gwintów,
  • niewielkie, dzięki czemu można zainstalować je nawet tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona,
  • są bardzo łatwe i intuicyjne w montażu – nawet w przypadku podłączania do działającej już instalacji.

Podsumowując…

Solidne materiały, z których wykonane są filtry osadnikowe do wody, zapewniają wiele lat działania i wysoką jakość filtrowania. Niewielkie rozmiary filtrów do wody samoczyszczących pozwalają na ich wygodny montaż. Dokładność samoczyszczących filtrów do wody, jakie oferujmy, jest tak duża, że mogą wychwycić one wszelkie cząstki zanieczyszczeń stałych, które mogłyby uszkodzić inne urządzenia podłączone do instalacji wodnej – inny systemy filtracji, kotły, pralki, zmywarki, dystrybutory wody, a nawet baterie przy armaturze. Ze względu na prostotę i wygodę obsługi filtr samoczyszczący do wody to urządzenie, które znakomicie sprawdzi się w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Z powodzeniem można wykorzystać je także do celów przemysłowych.

pixel