S-L-MIN-QC - mineralizator wody ze złączkami QC (szybkozłączka) marki Supreme

Wkład mineralizujący przeznaczony do systemów odwróconej osmozy. S-L-MIN-QC to mineralizator do wody kompatybilny z większością systemów RO. Wkład mineralizujący wzbogaca wodę o niezbędne dla zdrowia minerały. Należą do nich sód, magnez, potas, wapń oraz chlorki. Szczególnie polecany w przypadku stosowania filtrów do odwróconej osmozy. W takim przypadku filtr mineralizujący wodę przywraca minerały wypłukane w procesie osmozy. S-L-MIN-QC posiadają wbudowaną szybkozłączkę dzięki, której montaż wkładu jest szybki i łatwy. Wkłady nie wymagają stosowania dodatkowych uszczelniaczy typu „taśma teflonowa”

 

Zalety filtra linowego minaralizującego Supreme QC:

  • Zawiera wysokiej jakości złoże posiadające zdolności mineralizacji wody
  • Wzbogaca wodę w pierwiastki mineralne niezbędne dla organizmu ludzkiego (wapń, mag)
  • Stosowany do uzdatniania wody po procesie odwróconej osmozy
  • Pasuje do większości systemów osmotycznych dostępnych na rynku
  • Połączenie 1/4" QC (szybozłączka), bezpośrednie połączenie z wężykiem

 

Minerały - Jakie mają znaczenie?

Minerały stanowią element niezbędny dla życia oraz zdrowia. W organizmie ludzkim występuje 46 składników mineralnych. Aż 30 uznawanych jest za niezbędnych do życia! Minerały stanowią aż 4% masy ciała. Przyswajamy je z pożywienia, organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć. Dlatego tak ważny jest odpowiedni poziom minerałów w wodzie pitnej. Organizm ludzki ma różne zapotrzebowanie na poszczególne minerały. Zostały one podzielona na 2 grupy. Makroelementy, to minerały, których dzienne zapotrzebowanie wynosi co najmniej 100mg. W przypadku mikroelementów zapotrzebowanie przekracza 100mg. Do powszechnie znanych makroelementów zaliczają się sód, potas, wapń czy magnez. Wśród powszechnych mikroelementów można wymienić cynk, miedź, żelazo czy fluor.

 

Jak często należy wymieniać mineralizator do wody?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6-12 miesięcy. Jego żywotność jest uwarunkowana zużyciem wody oraz jej jakością.