Wkład odżelaziający Supreme S-IR do filtrów wody 10 cali
S-IR jest wkładem umożliwiającym odżelazianie wody. Zawiera specjalne złoże, które absorbuje jony żelaza. Żelazo w wodzie tworzy nieestetyczne osady na sanitariatach. Jest też powodem powstawania żółtych plam na odzieży po praniu. Powoduje również uszkodzenia sprzętów AGD. Z czasem uszkadza piece kotłowe oraz całe instalacje. Filtry do odżelaziania wody to skuteczne i wydajne rozwiązanie. Sprawdzają się zarówno w przypadku pojedynczych punktów odbioru, jak i filtracji wody na wejściu np. do mieszkania czy domu.
Budowa i działanie filtra S-IR odżelaziającego do wody
Niezaprzeczalną zaletą filtrów S-IR jest łatwość instalacji i wymiany. W plastikowej obudowie znajduję się drobnoziarniste złoże katalityczne. Umożliwia skuteczne, wydajne odżelazianie wody. Wlot i wylot wody zabezpieczone są piankowymi wkładkami. Stanowią dodatkowy filtr i zapobiegają wydostaniu się złoża z wkładu. S-IR jest najczęściej stosowany w filtrach narurowych. Pozwala zabezpieczyć sprzęty domowe wrażliwe na żelazo w wodzie. Skutecznie chroni piec, ekspres do kawy lodówkę, pralkę itp. Budowa filtra wymusza filtrację od dołu do góry wkładu. Dzięki temu kontakt wody ze złożem jest maksymalnie wydłużony.
Skąd się bierze żelazo w wodzie?
Woda wodociągowa przebywa długą drogę, nim popłynie z naszych kranów. Zazwyczaj musi pokonać stare instalacje. Efektem tego jest "wzbogacenie" wody o nadmiar żelaza. Jego niewielkie nadwyżki objawiają się nieestetycznymi, rdzawymi zaciekami. Można je dostrzec na umywalkach czy wannach. Problem jest większy w przypadku wody ze źródeł niemających dostępu do tlenu. Są to na przykład studnie głębinowe. Często przyczyną nadmiaru żelaza w wodzie jest jej kontakt z minerałami i skałami osadowymi. Nadmiar żelaza w wodzie powodują też zanieczyszczenia przemysłowe. Głównie ścieki z kopalni czy zakładów metalurgicznych.
Jakie są skutki korzystania z wody z dużą ilością żelaza?
Nadmiar żelaza w wodzie to częsty problem. Maksymalną dopuszczalną ilością żelaza obowiązującą w Polsce jest 0,2 mgFe/L. Nawet tak niewielka ilość jak 0,3 mg/litr może stać się kłopotliwa. Żelazo występujące w wykrywalnych ilościach nadaje wodzie metaliczny posmak. Zauważalnie psuje smak kawy, herbaty i innych domowych napojów. W kontakcie ze skórą, prowadzi do podrażnień. Żelazo odkładające się w rurach prowadzi do niebezpiecznych komplikacji. Taki osad sprzyja rozwojowi bakterii wewnątrz rur i zmniejsza prześwit. Prowadzi to do zmniejszenia wydajności pieców i całych instalacji. Taka sytuacja przyczynia się do awarii sprzętów AGD.
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.