![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Wkład zmiękczający KH Aquaphor do filtrów wody
Wkład zmiękczający wodę KH zawiera złoże jonowymienne. Jego zadaniem jest zamienienie jonów wapnia (odpowiedzialnych za twardość wody) na jony sodu. Wapń i magnez bardzo często nazywane są „minerałami twardości wody". Duże ilości tych jonów w wodzie mogą prowadzić do powstawania kamienia. Osadzający się kamień skraca żywotność urządzeń AGD. Jest powodem powstawania nieestetycznych zacieków na naczyniach. W skrajnych przypadkach prowadzi do wytrawiania szkła. Twarda woda ogranicza działanie detergentów, prowadzi do większego ich zużycia. Dotyczy to m.in. płynów do naczyń, prania, ale też kosmetyków. Przez wysoką twardość wody, na skórze powstaje niewidoczny gołym okiem „film". Może blokować pory skórne, prowadzi do uczucia suchości i swędzenia. Zmiękczona woda jest niemal pozbawiona wapnia i magnezu. Jest korzystniejsza pod każdym względem: dla skóry, do spożycia, dla urządzeń. Filtr KH stosowany jest w urządzeniach Aquaphor z serii Kryształ oraz w dystrybutorach wody.
Budowa i działanie wkładu zmiękczającego KH Aquaphor
Obudowa z tworzywa sztucznego skrywa złoże jonowymienne. Jego zadaniem jest zmiękczenie wody poprzez zamianę jonów wapnia i magnezu na nieszkodliwe jony sodu. Wkłady KH Aquaphor mogą zostać poddane procesowi regeneracji przy użyciu zwykłej soli kuchennej. Łatwo w ten sposób wydłużyć jego żywotność. Wkład KH Aquaphor wykonany jest w technologii Click&Turn co maksymalne upraszcza wymianę wkładu.
Co to jest twarda woda?
Woda, którą używamy w naszych domach przemierza daleką drogę zanim popłynie z naszych kranów. Początkowo jako deszcz będący wynikiem parowania oceanów, mórz, jezior i strumieni, który wsiąka w glebę i staję się wodą gruntową. Woda przedzierając się przez glebę przejmuje z niej minerały oraz zanieczyszczenia będące przyczyną jej twardości.
Twardość wody jest sumą stężenia znajdujących się w niej kationów wapnia, magnezu, żelaza oraz manganu. Twardość wody dzielimy na dwa rodzaje:
- Twardość trwała/niewęglanowa - czyli taka, która powstaję poprzez występujące w niej sole wapnia i magnezu. Najczęściej są to siarczany, które w dużym stopniu przyczyniają się do tworzenia trudnego do usunięcia osadu.
- Twardość przemijająca/węglanowa - jest wynikiem występujących w wodzie soli kwasu węglowego - wodorowęglany. Głownie są to wodorowęglany magnezu i wapnia, taka woda przy podgrzaniu jest przyczyną powstawania "kamienia kotłowego".
Poniżej zdjęcie złoża jonowymiennego zwykle stosowanego w tego typu wkładach:

Dostępne są różne rodzaje wkładów do filtrów wody Aquaphor:
- K5 - Polipropylenowy 5 mikronowy filtr mechaniczny
- K3 - Filtr z węglem aktywowanym
- K2 - Wkład postfiltracyjny węglem aktywnym
- KH (K4) - Wkład ze złożem jonowymiennym zmiękczającym wodę
- K7B - Wkład węglowy z membraną kapilarną
- K7M - Wkład mineralizujący wodę
Jak często należy wymieniać KH - wkład zmiękczający
Wkład KH Aquaphor można poddać procesowi regeneracji dzięki czemu jego żywotność może zostać wydłużona do maksimum. Producent zaleca regenerację złoża co 2-3 miesiące.
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.