Zestaw 2 wkładów zmiękczająco/oczyszczających do filtra Modern  - Aquaphor  - co to jest?

Wkłady posiadające kombinację unikatowych włóknistych materiałów Aqulen oraz granulowanym złożem sorpcyjnym i jonowymiennym. Takie połączenie zapewnia maksymalne dla tego typu wkładów właściwości oczyszczające oraz zmiękczające.

ZOBACZ FILTR MODERN NA NASZYM FILMIE!

 

Budowa i działanie wkładów do filtra Modern - Aquaphor

W środku obudowy z tworzywa sztucznego znajduje się innowacyjna kombinacja materiału filtracyjnego. Granulowane złoże z domieszką włóknistego materiału Aqualen stanowi najskuteczniejszy w swojej klasie środek filtracyjny oraz zmiękczający. Zaprojektowane zostały w taki sposób aby ich wymiana była bardzo prosta i szybka. 

Aquaphor - innowacyjne opatentowane technologie

Aquaphor ma na swoim koncie wiele opatentowanych technologii dotyczących filtrów wody. W przypadku wkładów Aquaphor zostały użyte specjalne zmodyfikowane włókna jonowymienne Aqualen wszczepione w węgiel aktywny. Dodatkowo w połączeniu z technologią DFS (Dynamic Fixation of Silver), która polega na wszczepieniu bezpiecznego antybakteryjnego srebra we wcześniej wspomniane włókna, otrzymujemy innowacyjny wkład węglowy. 

 

aquaphor aqualen
blok węglowy aqualen

Zadaniem tych wkładów jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń chemicznych, organicznych oraz jej zmiękczenie. Dzięki technologii włókien Aqualen usunięte z wody zostają również metale ciężkie. Mimo niewielkich rozmiarów filtr ma bardzo duży potencjał i radzi sobie nawet z mocno zanieczyszczoną wodą.

 

Producent przewidział żywotność wkładów na 1000l. czyli przy średnim zużyciu wystarcza to na ok. 6 miesięcy. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, jego żywotność może być inna. B200H to wkłady, które należy stosować do wody twardej. Jeżeli woda, z której korzystamy nie jest twarda, można zastosować wkłady B200 o znacznie dłuższej żywotności.