Przenośny lub turystyczny filtr do wody: który model się sprawdzi?

2021-05-26
Przenośny lub turystyczny filtr do wody: który model się sprawdzi?

Przenośne filtry wody: rozwiązanie na wypadek przeprowadzki, podróży, pobytu na działce, campingu...

Systemy odwróconej osmozy i inne zaawansowane filtry podzlewowe stale zyskują na popularności. Są to urządzenia, bez których większość naszych Klientów nie potrafi już wyobrazić sobie domowej kuchni. Jednak zdarza się, że ma możliwości zamontowania takiego filtra. Brak miejsca, częste przeprowadzki, sezonowe korzystanie np. z kuchni w domku na działce, częste podróże czy brak możliwości ingerowania w kuchnię w wynajętym mieszkaniu to tylko niektóre powody. Dlatego dbamy o to, by w naszej ofercie można było znaleźć odpowiednie filtry do wody do małego mieszkania, do domku na działkę, czy też przenośny, elektryczny filtr do wody.

 

Jaki filtr do wody sprawdzi się w Twoim przypadku? Aby ułatwić wybór, stworzyliśmy mały ranking przenośnych filtrów do wody pitnej. Poznaj nasze propozycje!


 

Dzbanek Aquaphor Prestige z filtrami do wody twardej 

Łatwość montażu i demontażu

Jak na dzbanek filtrujący przystało, Prestige jest dziecinnie prosty w obsłudze. Wystarczy umieścić wkład w odpowiednim miejscu, by filtr był gotowy do użycia.  

Ocena: ✮✮✮✮✮

Mobilność

Transport dzbanka nie przysparza większych problemów, choć jeśli zależy nam na małej objętości bagażu, to samo naczynię może być nieco kłopotliwe. Trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu tworzywa sztucznego przed pęknięciem.

Ocena: ✮✮✮✩✩

Jakość filtracji

Dzbanek Aquaphor Prestige wyposażony jest w filtry A5. Zawierają one specjalne włókno Aqualen oraz złoże zmiękczające wodę. Dzięki temu zapewnia bardziej zaawansowaną filtrację, niż standardowe dzbanki.

Ocena: ✮✮✮✩✩

Koszt eksploatacji

Około 6 gr za litr przefiltrowanej wody

Ocena: ✮✮✮✮✩

Gdzie się sprawdzi?

Dzbanek może nie jest kieszonkowym filtrem, ale za to lekkim, poręcznym i łatwym w obsłudze. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do wody sieciowej: na działce, w małym biurze, w altanie ogrodowej, wynajmowanym mieszkaniu itp.

 


 

Filtr nakranowy Philips

Łatwość montażu i demontażu

Filtr nakranowy montuje się samodzielnie, bez użycia narzędzi. Trwa to kilka minut, a jedyna "trudność" to dopasowanie do naszego kranu właściwej przejściówki spośród zestawu dołączonego do filtra.   

Ocena: ✮✮✮✮✩

Mobilność

Filtr jest niewielki, lekki, łatwy do spakowania nawet w najmniejszym bagażu. Dobrze jest zachować dołączone w zestawie przejściówki, które mogą przydać się do montażu filtra na innym niż dotychczas kranie.

Ocena: ✮✮✮✮✮

Jakość filtracji

Wkład na bazie gęstego węgla zatrzymuje do 99% chloru i zanieczyszczeń. W efekcie otrzymujemy smaczną, świeżą wodę prosto z kranu.

Ocena: ✮✮✮✮✩

Koszt eksploatacji

Około 5 gr za litr przefiltrowanej wody

Ocena: ✮✮✮✮✩

Gdzie się sprawdzi?

Filtr nakranowy Philips sprawdzi się w każdej kuchni, a dzięki swoim niewielkim wymiarom i łatwemu montażowi/demontażowi, świetnie nadaje się w podróży, podczas przeprowadzek, do sezonowego stosowania w domku na działce itp.

 


 

 

Przenośny filtr elektroniczny Aquaphor JS500

Łatwość montażu i demontażu

Aquaphor J.Shmidt 500 wymaga umieszczenia wkładu filtrującego we właściwym miejscu, oraz naładowania baterii dołączonym w zestawie kablem.

Dalsza obsługa jest równie prosta, jak w przypadku klasycznych dzbanków.   

Ocena: ✮✮✮✮✮

Mobilność

Elektroniczny filtr do wody Aquaphor wielkością i kształtem przypomina dzbanek filtrujący. Jego wkład jest nieco cięższy, ale konstrukcja jest solidniejsza i trwalsza - przez co odporna na uszkodzenia w podróży.

Ocena: ✮✮✮✮✩


Jakość filtracji

Trzeba przyznać, że wśród mobilnych filtrów, JS 500 Aquaphor nie ma sobie równych. To elektroniczny filtr do wody z membraną kapilarną, co sprawia, że efekty są zbliżone do zaawansowanych filtrów podzlewowych.

Ocena: ✮✮✮✮✮

Koszt eksploatacji

Około 16 gr za litr przefiltrowanej wody

Ocena: ✮✮✮✩✩

Gdzie się sprawdzi?

Aquaphor J.Shmidt 500 zapewnia doskonałą jakość filtracji. Sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie jakość wody z kranu pozostawia wiele do życzenia. Jeśli wybieramy się w podróż i nie mamy pewności co do jakości wody, JS 500 będzie najlepszym, bezpiecznym wyborem.

 


 

 

Filtr nablatowy Aquaphor Modern

Łatwość montażu i demontażu

Filtr Modern podpina się specjalną złączką wprost do kranu. Do pobierania przefiltrowanej wody służy wbudowana w filtr wylewka. Tak więc do zamontowania go potrzebujemy kilku minut i odrobiny miejsca na blacie obok zlewu :)  

Ocena: ✮✮✮✮✩

Mobilność

Filtr Modern można łatwo zdemontować i zamontować w nowym miejscu. Jednak jego względnie duża waga, niemal 30 cm korpus, owalny kształt i odstająca wylewka sprawiają, że jest on mało poręczny w przypadku częstych podróży.

Ocena: ✮✮✮✮✩


Jakość filtracji

Wkład B200 zawiera węgiel aktywny z włóknami Aqualen, co zapewnia maksymalną dla tego typu wkładów dokładność oczyszczania.

Wkład B200H wzbogacony jest złożem jonowymiennym, dzięki czemu dodatkowo zmiękcza twardą wodę. 

Ocena: ✮✮✮✮✩

Koszt eksploatacji

Poniżej 1 gr za litr przefiltrowanej wody w przypadku wkładu B200, 3 gr w przypadku B200H.

Ocena: ✮✮✮✮✮

Gdzie się sprawdzi?

Filtr Modern to znakomita, bezinwazyjna alternatywa dla węglowych filtrów podzlewowych. Może nie jest to filtr o kieszonkowych wymiarach, ale zapewni czystą wodę niskim kosztem w każdej kuchni.

 


 

 

Butelki filtrujące Aquaphor

Łatwość montażu i demontażu

Czy jakiś filtr może być prostszy w montażu, niż dzbanek filtrujący? Owszem, to właśnie butelka filtrująca :) wystarczy umieścić wkład pod nakrętką... i gotowe! 

Ocena: ✮✮✮✮✮

Mobilność

Butelka z filtrem do wody to oczywiście najbardziej mobilny wariant. Zajmuje tyle miejsca, co standardowy bidon, dlatego doskonale spisze się nie tylko w podróży, ale też podczas spaceru, treningu itp.

Ocena: ✮✮✮✮✮


Jakość filtracji

Butelki filtrujące wyposażone są we wkłady z węgla aktywnego. Pozwalają one usunąć podstawowe zanieczyszczenia oraz chlor z wody. Pod względem jakości filtracji, można je porównać do najbardziej podstawowych dzbanków filtrujących.

Ocena: ✮✮✮✩✩

Koszt eksploatacji

Około 7 gr za litr przefiltrowanej wody

Ocena: ✮✮✮✮✩

Gdzie się sprawdzi?

Butelka filtrująca wodę to idealne połączenie skuteczności i wygody. Pozwala zawsze mieć przy sobie porcję czystej, smacznej wody. Sprawdzi się więc w każdej sytuacji, gdy jesteśmy poza domem.

 

Zobacz ten produkt na naszym filmie:


 


 


Podsumowując... 
 


Filtr wody nie musi być skomplikowanym systemem podzlewowym. Jak widać w naszym rankingu przenośnych filtrów do wody, możemy łatwo znaleźć urządzenie dostosowane do każdych potrzeb i zabrać odpowiedni filtr do wody do domku na działkę, do wynajmowanego mieszkania, w wakacyjną podróż czy nawet na camping.

 

 

ile wody powinno się pić dziennie?

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Philips On Tap ORIZZ X-GUARD Nakranowy filtr do wody

Philips On Tap ORIZZ X-GUARD Nakranowy filtr do wody

Cena regularna: 249,00 zł brutto159,50 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 159,50 zł
pixel