Blog

Ranking filtrów do wody 2022
Jakość wody w gospodarstwie domowym ma ogromne znaczenie dla zdrowia osób, które ją spożywają. Jeśli więc jej parametry budzą Twój niepokój, przede wszystkim należy je zbadać, a jeśli jest taka potrzeba, zainwestować w urządzenie uzdatniające. Jakie warto wybrać? Sprawdź ranking filtrów do wody i zobacz, które warto kupić w 2022 roku.
Czytaj więcej
Brązowa woda z kranu – przyczyny i rozwiązanie
Brązowa woda z kranu zwykle nie jest szkodliwa, jednak korzystanie z niej na co dzień może być mało komfortowe, szczególnie jeśli nie masz pewności, jaka jest przyczyna takiego stanu. Nietypowy kolor przeważnie wynika z nadmiaru składników mineralnych lub osadów. Dowiedz się, jakie działania możesz podjąć, jeśli w Twoim domu nagle zaczęła płynąć ruda woda z kranu.
Czytaj więcej
Przyczyny zanieczyszczenia wód – rodzaje zanieczyszczeń
Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że woda jest jedną z najważniejszych substancji na ziemi. Jest niezbędna do funkcjonowania wszystkich organizmów żywych. Dlatego jej zanieczyszczenie jest tak poważnych zagrożeniem. Co więcej, niepożądane cząsteczki mogą się do niej stosunkowo łatwo przedostawać, a ich wykrycie i usunięcie nie jest łatwe.
Czytaj więcej
Czym jest woda jonizowana?
Alkaliczna woda jonizowana zyskała w ostatnich latach sporą popularność. Wielu specjalistów podkreśla jej korzystny wpływ na organizm i zachęca do jej spożywania, aby cieszyć się zdrowiem i wigorem. Jakie właściwości ma żywa woda i jakie korzyści może przynieść jej regularne picie? Dowiedz się także, skąd można ją wziąć i jak dawkować.
Czytaj więcej
Jak sprawdzić twardość wody?
Twardość wody to właściwość wynikająca z obecności substancji mineralnych w cieczy. Ich ilość wpływa na napięcie powierzchniowe. Im jest ono wyższe, tym trudniej zwilżyć wszelkiego rodzaju powierzchnie – więc trudniej jest je czyścić. Jeśli masz w kranie twardą wodę, musisz używać więcej mydła i detergentów. 
Czytaj więcej
pixel