Ciekawostki o wodzie

Z wodą mamy do czynienia w wielu codziennych sytuacjach. Wydaje się, że wiemy o niej wszystko, a jej rola jest oczywista. Ciekawostki na temat wody potrafią jednak zaskoczyć! Czy wiesz, że woda pokrywa ponad 70% Ziemi? Jakie warunki musi spełniać woda zdatna do picia? Jak zmiękczyć wodę pitną w domu? Co oczyszcza filtr węglowy do wody? Nasz ekspert opisuje te i inne ciekawe informacje o wodzie.

Odczyn (pH) wody pitnej – co to jest i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Woda wodzie nierówna – to przecież nie tylko H2O, czyli cząsteczki tlenku wodoru. Zarówno woda butelkowana, jak i kranowa, zawiera szereg innych substancji. Mogą charakteryzować je rozmaite parametry, które wpływają na ich właściwości. To od nich zależy np. smak wody albo to, czy po jej przegotowaniu na dnie czajnika pojawi się kamień. Oczywiście najwięcej uwagi powinniśmy poświęcać tym cechom wody pitnej, od których zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Należą do nich czystość mikrobiologiczna i fizykochemiczna, skład mineralny, a także odczyn (pH).

Czytaj więcej
Węgiel aktywny: co to jest i jaką pełni rolę w filtracji?
Producenci filtrów do wody prześcigają się w innowacjach: filtry z membraną, z włóknami Aqualen, z dodatkiem srebra, złoża jonowymiennego, magnezu... Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna: wciąż trudno wyobrazić sobie filtrację wody bez węgla aktywnego. Jakim cechom zawdzięcza on swoją popularność? Jak powstaje, do czego się go używa?
Czytaj więcej
pixel