Zestaw 2 wkładów do filtra Modern - Aquaphor  - co to jest?

Wkłady posiadające kombinację unikatowych włóknistych materiałów Aqulen oraz granulowanym złożem sorpcyjnym. Takie połączenie zapewnia maksymalne dla tego typu wkładów właściwości oczyszczające.

 

ZOBACZ FILTR MODERN NA NASZYM FILMIE!

 

Budowa i działanie wkładów do filtra Modern - Aquaphor

W środku obudowy z tworzywa sztucznego znajduje się innowacyjna kombinacja materiału filtracyjnego. Granulowane złoże sorpcyjne z domieszką włóknistego materiału Aqualen stanowi najskuteczniejszy w swojej klasie środek filtracyjny. Zaprojektowane zostały w taki sposób aby ich wymiana była bardzo prosta i szybka. 

Aquaphor - innowacyjne opatentowane technologie

Aquaphor ma na swoim koncie wiele opatentowanych technologii dotyczących filtrów wody. W przypadku wkładów Aquaphor zostały użyte specjalne zmodyfikowane włókna jonowymienne Aqualen wszczepione w węgiel aktywny. Dodatkowo w połączeniu z technologią DFS (Dynamic Fixation of Silver), która polega na wszczepieniu bezpiecznego antybakteryjnego srebra we wcześniej wspomniane włókna, otrzymujemy innowacyjny wkład węglowy. 

 

aquaphor aqualen
blok węglowy aqualen

Wkłady filtracyjne do filtra Modern - co oczyszczają?

Zadaniem tych wkładów jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Dzięki technologii włókien Aqualen usunięte z wody zostają również metale ciężkie. Mimo niewielkich rozmiarów filtr ma bardzo duży potencjał i radzi sobie nawet z mocno zanieczyszczoną wodą.

 

Jak często należy wymieniać wkłady do filtra Modern 

Producent przewidział żywotność wkładów na 4000l. czyli przy średnim zużyciu wystarcza to na ok. 12 miesięcy. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, jego żywotność może być inna.