Darmowa dostawa od 200,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310

filtry liniowe

( ilość produktów: 31 )

Wkłady liniowe stosuje się do filtrów wody, zwykle do odwróconej osmozy. Filtr liniowy najczęściej stosuje się do filtracji końcowej, szlifującej. Niekiedy stosuje się je także jako filtr wody do lodówki lub dystrybutora wody. Ich nazwa wywodzi się ze wzdłużnego, czyli liniowego przepływu wody. Pozwala to na dokładniejszą filtrację, uzupełniającą działanie poprzedzających wkładów. Oferujemy filtry do wody liniowe węglowe, mineralizujące, mechaniczne, zmiękczające wodę, jonizujące czy alkalizujące.

Pomimo coraz lepszej jakości wody płynącej w naszych kranach, niektóre problemy (takie jak mechaniczne zanieczyszczenia, a więc piasek oraz muł) nadal nie zostały wyeliminowane. Dotyczy to przede wszystkim instalacji, które korzystają z wody z własnej studni, lecz nie tylko. Nawet woda z wodociągów może w pewnych regionach lub przez wzgląd na jakość instalacji mieć różne właściwości, które obniżają jej walory zapachowe, smakowe lub estetyczne. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się dostępne również w naszym sklepie filtry do wody sznurkowe. Czy one są i jak się je stosuje?

Czym są wkłady liniowe?

Nazwa wkładów liniowych pochodzi od ich wydłużonego kształtu, który sprawia, że woda przepływa przez nie od wlotu do wylotu. Pozwala to na dokładniejszą filtrację, a także (w zależności od potrzeb) na nasycenie wody odpowiednimi minerałami i mikroelementami. Taka budowa wkładów filtrowych sprawia, że filtrowanie lub uzdatnianie może być dokładniejsze. Tego typu filtry stosowane są zazwyczaj jako ostatni etap filtracji. Prócz wkładów o działaniu czysto filtrującym (zazwyczaj mechanicznie), znaleźć można również takie, które alkalizują wodę, mineralizują ją, lub wręcz odwrotnie – zmiękczają. Wkłady filtrowe stanowią więc rozległą rodzinę, którą łączy głównie kształt. Wkłady liniowe zazwyczaj stosuje się w filtrach odwróconej osmozy. Ten niezwykle zaawansowany sposób filtrowania cieczy można stosować zarówno w domowych instalacjach, jak i w dużych obiektach przemysłowych zajmujących się produkcją żywności.

Czym jest wkład do filtra wody sznurkowy?

Jak sama nazwa wskazuje, filtr sznurkowy składa się ze sznurka nawiniętego wokół trzpienia. Mechanizm działania jest niezwykle prosty: podczas przepływu wody przez filtr, zatrzymuje on wszelkie ciała stałe o odpowiedniej grubości. Sznur może charakteryzować się gęstszym lub luźniejszym splotem, co (jeżeli filtracja mechaniczna jest tylko pierwszym etapem bardziej złożonego procesu) przekłada się na szybkość filtracji. Sam filtr sznurkowy nie wymaga dużego ciśnienia wody, więc pozwala na łatwe mechaniczne oczyszczanie.

Filtr sznurkowy do wody – oczyszczanie bez chemikaliów

Filtr do wody sznurkowy oferuje oczyszczanie fizyczne. Oznacza to, że w procesie filtracji wszelkie zanieczyszczenia zatrzymują się na włóknach filtra i do naszego kranu przedostaje się już wyłącznie czysta woda. Z uwagi na właściwości wykorzystanego do produkcji wkładu materiału, nie wpływa on na jakiekolwiek właściwości samej wody. Tak więc smak i zapach pozostają niezmienione (nie licząc braku cząsteczek piasku i mułu, które wcześniej w tej wodzie mogły się znajdować). Jeśli więc mamy pewność, że woda, którą mamy zamiar poddać filtracji, nie posiada żadnych zanieczyszczeń biologicznych lub chemicznych, wkład sznurkowy może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak prócz zawiesin w naszej wodzie występują także inne zanieczyszczenia, filtry sznurkowe mogą stanowić pierwszy etap w bardziej złożonym procesie filtracji. Filtry sznurkowe są stosunkowo tanie oraz trwałe, dlatego są też niezwykle popularne w domowych instalacjach filtrujących.

pixel