filtry piankowe polipropylenowe

( ilość produktów: 32 )

Czym są wkłady piankowe do filtrów do wody?

Wkłady piankowe to wymienne wkłady do filtrów do wody pitnej. Stosuje się je głównie w filtrach osmotycznych, choć nadają się także do mechanicznych filtrów wstępnych. Na rynku dostępne są nawet filtry piankowe do wody gorącej. Wkłady piankowe do filtrów wody wykonane są z chłonnej włókniny polipropylenowej. Ich zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń mechanicznych w początkowym etapie filtracji. Filtr mechaniczny usuwa muł, piasek, rdzę i inne osady.

Jak wyglądają filtry piankowe do wody?

Wkłady piankowe mają postać cylindrycznego walca uformowanego z włókniny  polipropylenowej. Tworzy się je z wykorzystaniem innowacyjnej technologii Melt-Blown. Polega ona na rozdmuchiwaniu płynnego polimeru z wykorzystaniem prędkości powietrza. W efekcie powstają z niego włókniste wstęgi, z których następnie można uformować walcowaty filtr piankowy do wody. Dzięki temu znajduje się w nim ogromna ilość otwartych mikropęcherzyków (o łącznej powierzchni równej boisku piłkarskiemu!), które mogą pochłaniać zanieczyszczenia o wielkości od 1 do 100 mikronów.

Zalety wkładów piankowych do filtrów

Wkłady piankowe są bardzo wydajne. Znakomicie sprawdzają się nie tylko w filtrach podzlewowych, ale też w urządzeniach na cały dom. Wkłady piankowe chronią pozostałe, zwykle bardziej kosztowne filtry do wody w systemie. Zatrzymując mechaniczne zanieczyszczenia, filtr piankowy przedłuża żywotność membrany osmotycznej. W naszej ofercie znaleźć można wkłady mechaniczne do filtrów wody o różnej gęstości. Posiadamy wkłady piankowe o dokładności 1, 5, 20, 50 i 100 mikronów. Z pomocą dostosowanego odpowiednio do potrzeb filtra piankowego do wody można więc skutecznie usunąć z niej każdy rodzaj zanieczyszczeń mechanicznych.

Wkłady piankowe mają także wiele innych zalet:

  • nie powodują znaczących spadków ciśnienia wody,
  • są odporne na wpływ różnego rodzaju związków chemicznych,
  • nie tworzą środowiska do rozwoju szkodliwych mikroorganizmów,
  • są bardzo łatwe w obsłudze (montażu, wymianie).

Jaka jest żywotność wkładów piankowych?

Przefiltrowane przez wkład piankowy cząstki zanieczyszczeń mechanicznych pozostają w strukturze filtra – nie można ich wypłukać. Dlatego z biegiem czasu chłonność urządzenia maleje. Jego żywotność zależy od kilku czynników – m.in. jakości wody w danej instalacji (a konkretnie od ilości mechanicznych zanieczyszczeń), rozmiaru samego filtra, a także innych filtrów działających w danym systemie. Wkłady piankowe trzeba wymieniać średnio co 3–6 miesięcy. O konieczności wymiany świadczy spadek ciśnienia wody tuż za urządzeniem. Warto więc wyposażyć filtr piankowy do wody w ciśnieniomierz.

pixel