filtry do filtrów Aquaphor

( ilość produktów: 24 )

Jakość wody w polskich kranach jest coraz lepsza. Picie nieprzegotowanej wody prosto z nich staje się więc coraz popularniejsze. Swoją cegiełkę w popularyzacji „kranówki” mają także intensywne podróże Polaków na zachód, gdzie woda z tego źródła jest chętnie spożywana. W polskich warunkach najlepiej jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim jakość wody uzależniona jest od stanu instalacji oraz źródła, z którego ją pobieramy. Zupełnie innej jakości będzie woda w kranie w mieszkaniu w dużym mieście, dostarczana przez wodociągi, a innej ta, którą pobieramy z własnej studni. Dlatego też warto zastanowić się nad inwestycją we wkłady Aquaphor.

Zdrowsza woda z kranu dzięki wkładom filtrującym

Woda w kranie, pomimo ogólnej zdatności do spożycia może zawierać składniki, które nie są dla naszego organizmu obojętne. Nie chodzi tu tylko o zabrudzenia fizyczne, takie jak piasek, czy kawałki rdzy odpadające od ścian rur, ale także nadmierne ilości pestycydów, jonów wapnia i magnezu czy metali ciężkich. Czasem jednak w dostarczanej wodzie czegoś brakuje. Mogą to być różnego rodzaju składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W obu tych przypadkach dobrym rozwiązaniem są filtry Aquaphor.

Wkłady filtrujące do wody – troska o środowisko i portfel

Poprzez polepszenie jakości wody kranowej, filtry Aquaphor mogą w dużym stopniu wywrzeć wpływ na stan środowiska naturalnego oraz domowego budżetu. Woda butelkowana, szczególnie w jednorazowych opakowaniach plastikowych, jest najczęstszym zamiennikiem dla wody kranowej. Jest ona wygodna – relatywnie tania, pozwala szybko ugasić pragnienie niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteśmy. Jednocześnie samą butelkę możemy wyrzucić do najbliższego śmietnika. Wydaje się to proste, jednakże ma ogromny wpływ na środowisko. Nawet pomimo wysokiej ilości wtórnie wykorzystanego plastiku, wpływa on negatywnie na ekosystem. Generuje także niepotrzebne koszty. Jedna butelka to tylko kilka złotych, ale w skali roku daje to już konkretną kwotę. Wiadomo, że kranu ze sobą zabrać się nie da, ale przy korzystaniu z taniej i zdrowej wody przepuszczonej przez wkłady filtrujące pomóc może butelka wielokrotnego użytku, której zakup zwróci się niezwykle szybko.

W tej kategorii zawarliśmy zestawy wkładów do filtrów wody Aquaphor. Należą do nich filtry wody z rodziny Quatro, filtry nablatowe i nakranowe a także odwróconej osmozy. Filtry do wody Aquaphor wyróżnia zaawansowana technologia filtracji oraz wygoda użytkowania. Najbardziej znanym jest filtr osmozy Aquaphor Morion z wkładami Click&Turn. Dostępne są zestawy z różnymi rodzajami wkładów do filtra wody. Są wśród nich filtry wody Aquaphor mineralizujące, jonizujące i membrany osmotyczne. Wśród wkładów do filtra Aquaphor Quatro dostępne są zestawy do wody mętnej oraz twardej. W ofercie mamy także filtr do wody nakranowy Topaz oraz nablatowy Modern Aquaphor.

pixel