łatwa wymianawygoda uzytkowania.pngbardzo wydajny.pngwysoka jakosc materialow.pngcertyfikat PZH.png

 

 

Co to jest filtr FCCBKDF3-QM-AQM?

 

Filtr wysokiej jakości wyprodukowany specjalnie do lodówek, posiadający aż 4 właściwości filtracyjne. Wkładka sedymentacyjna oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Węgiel aktywny usuwa z wody chlor oraz zanieczyszczenia organiczne. Złoże zmiękczająco/odżelaziające chroni lodówkę przed szkodliwym kamieniem i osadami. Złoże KDF likwiduję bakterię oraz wytwarza środowisko bakteriostatyczne zapobiegające namnażaniu się bakterii oraz innych mikroorganizmów.

Budowa i działanie wkładu FCCBKDF3-QM-AQM marki Aquafilter.

Filtr wykonany z tworzywa sztucznego zawierający w sobie aż 4 różne właściwości filtracyjne. Bardzo prosty w montażu, przyłącza 1/4" typowe dla wężyków zasilających lodówkę wodą. Dodatkowo w skład zestawu wchodzą uchwyty pozwalające na montaż filtra na ścianę. FCCBKDF3-QM-AQM stanowi najlepsze rozwiązanie jako filtr lodówkowy dzięki swoim właściwościom. Pierwszym stopniem filtracji jest wkładka sedymentacyjna, której zadaniem jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń mechanicznych jak muł, piasek oraz rdza. Następnie woda musi pokonać węgiel aktywowany, który usuwa z niej zanieczyszczenia chemiczne oraz organiczne. Trzecim stopniem jest złoże zmiękczająco-odżelaziające, które dzięki swoim właściwościom zabezpiecza lodówkę przed szkodliwym kamieniem oraz innymi osadami. Ostatnim, czwartym stopniem jest złoże KDF, usuwa ono z wody bakterię i wytwarza środowisko bakteriostatyczne zapobiegając się ich namnażaniu.

 

W ramach serii wkładów do wody marki Aquafilter typu FCCBKDF możemy wyróżnić wkłady o różnym zastosowaniu:

  • FCCBKDF - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do standardowych korpusów 10"
  • FCCBKDF20BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 20"
  • FCCBKDF-STO - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny z wbudowanym filtrem mechanicznym 5 mikron do standardowych korpusów 
  • FCCBKDF10BB - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do korpusów typu BigBlue 10"
  • FCCBKDF5 - Wkład uzdatniający i bakteriostatyczny do standardowych korpusów 5"
  • FCCBKDF3-QM-AQM - Filtr lodówkowy na przyłącze 1/4" wyposażony w złoże KDF, węgiel aktywny, złoże odżelaziające.

Jak często należy wymieniać wkłady piankowe FCCBKDF3-QM-AQM?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność ta może być krótsza. Z naszego doświadczenia wiemy też, że filtrów z węglem aktywnym nie powinno się stosować dużo dłużej niż 6 miesięcy. Cykliczna wymiana wkładów zgodnie z zaleceniami to konieczność w przypadku użytkowania filtrów wody.