Co to jest złoże KDF i jak działa?

2018-10-09
Co to jest złoże KDF i jak działa?

Wkłady węglowe bakteriostatyczne: jaką rolę pełni złoże KDF?

Wkłady węglowe to jedne z najbardziej popularnych filtrów wody. Na szczególną uwagę zasługują te z nich, które, oprócz typowego dla węgla absorbowania zanieczyszczeń, posiadają także właściwości bakteriostatyczne. Aby nadać wkładom węglowym taką właściwość, producenci wzbogacają je o złoże KDF. Czym właściwie jest KDF, z czego się składa i jakie zanieczyszczenia usuwa?

Szerokie spektrum działania złoża KDF

Złoże KDF (Kinetic Degradation Fluxion) to miedziano-cynkowy granulat o wysokiej czystości. Wspomaga redukcję metali ciężkich. Redukuje zawartą w wodzie rtęć, siarkowodór, chlor i wiele innych zanieczyszczeń. Jest także skuteczne w zwalczaniu bakterii, alg i grzybów. Swoją skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń zawdzięcza reakcji ich utleniania. Ze względu na wysoką skuteczność i szerokie spektrum działania, filtry zawierające złoże KDF stosowane są w obiektach komercyjnych. Korzystają z nich hotele, restauracje, szkoły, biura itp. Przy pomocy tego czynnika, oczyszcza się także wodę zaopatrującą szpitale i laboratoria. Z wyjątkowych właściwości KDF korzysta się także w urządzeniach stosowanych do produkcji żywności i napojów. Filtry ze złożem KDF zdobyły więc uznanie wszędzie tam, gdzie kontrola jakości wody jest szczególnie ważna. Użytkownicy domowych filtrów wody też mogą cieszyć się skutecznością złoża KDF, wybierając węglowe filtry bakteriostatyczne z naszej oferty.


Co warto wiedzieć o złożu KDF wzbogacającym węglowe filtry wody?

  • Złoże KDF jest skuteczne w redukcji szkodliwych substancji, a także bakterii i grzybów

  • Posiada bardzo szerokie spektrum działania

  • Wspomaga pracę pozostałych elementów systemu filtracyjnego, chroniąc je przed skażeniem bakteriami

  • Zachowuje skuteczność nawet przy wyższych temperaturach wody


Czynnik KDF doskonale uzupełnia działanie wkładów węglowych. Wytwarzając środowisko nieprzyjazne rozwojowi bakterii, zabezpiecza wkład przed zbyt szybkim zużyciem. Dzięki dostępności szerokiej gamy wkładów bakteriostatycznych, także nasi klienci mogą przekonać się o skuteczności filtrów ze złożem KDF i cieszyć się
czystą, świeżą wodą we własnym domu.


bakteria e coli w wodzie
rodzaje wkładów węglowych do filtrów wody
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

pixel